OTOMATİK VİTES

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

OTOMATİK VİTES

İleti 10TOPRAK » 23 May 2006, 13:59

SELAM HERKESE......ÖNCELİKLE BU SİTEYİ YAPANLARIN ELLERİNE SAĞLIK!!!! BEN BALIKESİRDE İKAMETGAH EDİYORUM...2001 MODEL BENZİNLİ BİR FABİA ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM,,YALNIZ BENİM TAKINTIM OTOMATİK VİTES OLMASI..BU ŞEKİLDE BİR ARABA  BULABİLİR MİYİM?? YADA MANUEL ALIP SONRA OTO.VİTES YAPTIRABİLİR MİYİM?? BİRDE BANA BURDA YARDIMCI OLACAK SKODAYLA İLGİLİ NEREYE GİTMEM LAZIM!!    ŞİMDİDEN ÇOKK TEŞEKKÜR EDERİM!......

10TOPRAK
CLASSIC
CLASSIC

İleti yonetici » 23 May 2006, 15:21

Malesef fabianın otomatik viteslisini bulmanız mümkün değil. Manueli otomatiğe çevirmek teoride mümkün olsada maliyet açısından pratikte böyle birşey mümkün değil. Bildiğim kadarıyla otomatik vitesli fabialar 2005 yılından itibaren geldiler ve onlarda şu anda hala ilk sahiplerindedir.

Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti 10TOPRAK » 23 May 2006, 16:40

ŞİMDİ ÜZÜLDÜM YA,, YANİ AKIL İŞİ DEĞİL DİYORSUNUZ..ÇOOK MU MALİYETLİ OLUR? MESELA NE KADAR VE NERDE YAPTIRABİLİRİM?HERHALDE SKODA VEYA VW ACENTALARDA YAPTIRAMAM MI? VE SONRA RANDIMAN ALIRMIYIM,,SONRADAN PROBLEM ÇIKARMI? VEEEEEEEEE  SON OLARAK SİZ BENİM YERİMDE OLSAANIZ NE YAPARDINIZZ????????????  BAYANLARIN DÜZ VİTES KULLANMASI ZOR BİLİYONUZZ..                                                TEŞEKKÜRLER YÖNETİCİMMM!!
10TOPRAK
CLASSIC
CLASSIC

İleti yonetici » 23 May 2006, 18:06

Manuel vitesin otomatiğe dönüştürülmesini kafanızdan silin. Çünkü şanzıman gerçekten arabanın en uzun ömürlü parçalarından biridir bu yüzden sizin alacağınız arabanın manuel şanzımanını çıkarıp satma şansınız yok. Buda demek oluyorki sıfır bir otomatik şanzıman alıp takacaksınız. Buda nereden baksanız 3.500 YTL den bile daha pahalı olabilir. Bu yüzden otomatik istiyorsanız otomatik araba alacaksınız manueli çeviremezsiniz. Otomatik vitesten başkasını kullanamam psikolojisinden kendinizi kurtarın daha iyi. Çünkü birçok türk erkeği otomatik vitesi sevmez bende bu gruba dahilim bu nedenle bizim ülkemizde otomatik araba zaten az bulunur. Yeni çıkan Easytronic'ler sizi yanıltmasın onlar otomatik değildir. Otomatik diye satarlar ama aslında bizim bildiğimiz manuel şanzımanın debriyaj pedalını kendi kontrol edenidir. Easytronicler geriye doğru kaçırırlar ve dur-kalkta gerçekten sıkıntılı araçlardır bundan dolayı böyle bir araç almaya kalkarsanız mutlaka Hill-Holder mekanizması olsun yoksa manuel alın daha iyi. Kısaca otomatik vites istiyorsanız fabiadan vazgeçip Volkswagen Polo'ya bakmalısınız yada 24.190 YTL den başlayan fiyatlarla sıfır km otomatik vitesli bir fabia alabilirsiniz. Diğer bir ihtimalde çok nadirde olsa otomatik ikinciel octavia bulabilirsiniz.

Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti 10TOPRAK » 15 Ağu 2006, 16:35

SEVGİLİ ADMİN, FABİA 2004-05 OTOMATİK VİTESLER NASIL? HİLL-HOLDER Mİ YOKSA EASYTRONİC Mİ ? GERİYE KAÇMA OLUR MU,DUR -KALKLARDA PROBLEM OLUR MU?

Şimdiden teşekkürler....

10TOPRAK
CLASSIC
CLASSIC

İleti yonetici » 15 Ağu 2006, 17:05

Fabianın otomatik vitesi ne tipte bilmiyorum ama herhangi bir yetkili satıcıya sorsanız söylerler.

Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti eupan » 13 Kas 2011, 11:06

Mrb bende otomatik 2006 fabia var. Aracın vites sorunu yok çünkü vw gurubu aynı teknolojiyi kullanıyor. Tam bilmemek ile beraber 2003 ten sonra skodayi volkwogen satın aldı busa audi seat vw ve skoda aynı teknolojiyle üretiyor anlamına gelir. Yani alacağın aracın itimadını daha önceki yıllarda audi basta olmak üzere kullanılmış onaylanmış sistemlerdir.
Geri kayma yok cok asilmassan geçişleri hissettirmiyor . Tiriptonic değil 4 ileri tam otomatik.
eupan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: eupan
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Rabia clasic 1.4 otom.

İleti erginbkr » 13 Kas 2011, 15:45

manuel bir fabianın otomatik şanzumana çevrilme maliyeti 5-6 bin tlden aşağı değildir...manuel bir araç satın alıp üstüne o kadar masraf ilave edeceğinize 2.el temiz bir otomatik vites araba alın...( toyota 1.6 sol, megane 2 hb dynamique vb)...
fabianın otomatik vites şanzumanlı araçlarıyla ilgili geniş bilgim olmadığı için alın yada almayın diyemem...
Kullanıcı avatarı
erginbkr
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ergin
Arabanız: BUGATTİ VEYRON Benzin+LPG

İleti f_conq » 13 Kas 2011, 17:12

Milattan önceki konuyu hortlatmışsınız
Kullanıcı avatarı
f_conq
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Fatih
Nereden: Erzurum
Arabanız: Fiesta '11 1.4TX

İleti erginbkr » 13 Kas 2011, 18:44

f_conq yazdı:Milattan önceki konuyu hortlatmışsınız

haklısın kardeş...benden önceki yeni üye olan arkadaş yazınca bende hiç tarihe bakmadan yazıp durmuşum...
Kullanıcı avatarı
erginbkr
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ergin
Arabanız: BUGATTİ VEYRON Benzin+LPG

İleti ugur2834 » 14 Kas 2011, 14:07

arkadaşım 2001 model otomatik varmıdır bilemem ama 2002 model otomatik vites fabia var bende de 2005 fabia special otomatik vites var araçtan memnunum otomatik vites araba diye biraz küçümsüyorlar ama(yani cümlemi açayım çocuga versen kullanır gibi laflar kullana biliyorlar) aldırış etmemek lazım, ama bence gayet rahat yani vitesle debriyajla uğraşmaktansa benim çok tanıdığım var debriyajlamı uğraşacam deyip arabayı satıp otomatik vites alan zaten bende bu aralar baya otomatik vites görmeye başladım baya yayıldı otomatik vites arabalar neyse konuya dönelim ben aracımdan memnunum geri kaçmaz(dik rampalar hariç)rahatdır otomatik vites zaten skodanın otomatik vitesleri diğer markalarınkine göre sağlamdır şanzıma sorunu yaşamazsın bakımlı bir araç alırsan,bütçeni bilmiyorum ama 2005 model otomatik vites bir fabia alabilirsin bende yeni aldım fabişimi internet sitelerinde baya var fabia satan bakımlı araçlar bide mümkünse km düşük olmasına dikkat et bazen 40-50 bin kilometrede bakımlı garaj arabaları oluyor bazen

2002 fabia otomatik : ( http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 701/detay/ )

2006 fabia otomatik : (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 424/detay/ ) bu 2006 model olanı eğer bakımlı temiz bir araçsa gözümü kırpmadan alırım sen kıyasla araçları tabi bütçeni bilemem ama 2006 model olana ben olsam 17.000 tl veririm hiç arkama bakmadan
ugur2834
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ugur
Arabanız: 2005 FABİA SPECİAL 1.4

İleti Bluedays » 14 Kas 2011, 14:12

Helal olsun derim, biri 145.000 diğeri 164.000 kmdeki araçlara bu paraları verebilene :D
Bir kaç yıl binilir, 200-250 binde ilan verirsen, kimse dönüp yüzüne bakmaz aracın. Bu işin sonrasını da düşünmek gerek. Düşük km li araç her zaman için ilk tercih olmalıdır.
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti ugur2834 » 14 Kas 2011, 14:17

arkadaşım o senin görüşün eğer ben bu arabaya binecem diyorsam veririm yani piyassına göre normal bu para bu arabayla 500.000 km yapanda gördüm ben ama senin görüşün ayrı benimki ayrı ben veririm sen vermezsin tartışılamaz bir konudur bu
ugur2834
CLASSIC
CLASSIC

İleti ugur2834 » 14 Kas 2011, 14:20

he tabi ilk yazdığımı okudun bilemem 40.000-50.000 km olup satılanlarda var ama benim nette gördüklerim bunlar bunları koydum ama tabi düşük km araç bulsam bu fiyata alırım ama bizim millet bu iyatları yazacak kadar uçmuşken bulmak zor oluyor bu fiyatlara
ugur2834
CLASSIC
CLASSIC

İleti Bluedays » 14 Kas 2011, 14:20

fabia 1.4 16v yazdı:arkadaşım o senin görüşün eğer ben bu arabaya binecem diyorsam veririm yani piyassına göre normal bu para bu arabayla 500.000 km yapanda gördüm ben ama senin görüşün ayrı benimki ayrı ben veririm sen vermezsin tartışılamaz bir konudur bu

Tabiki, senin görüşündür dostum saygı duyarım. Ben bu kmlerde araç alanları cesaretinden dolayı tebrik ediyorum. Bu da benim görüşüm.
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti ugur2834 » 14 Kas 2011, 14:23

bu kmde her marka araca bu parayı vermem tabiki ama skoda kullannanlardan aldığım yorumları gördüğüm arabaları göz önüne alarak bunları koydum ben bi arabayı alırsam uzun süre binerim bir aksilik olmazsa o bakımdan veririm 17.000 bin lira
ugur2834
CLASSIC
CLASSIC

İleti Bluedays » 14 Kas 2011, 14:25

fabia 1.4 16v yazdı:bu kmde her marka araca bu parayı vermem tabiki ama skoda kullannanlardan aldığım yorumları gördüğüm arabaları göz önüne alarak bunları koydum ben bi arabayı alırsam uzun süre binerim bir aksilik olmazsa o bakımdan veririm 17.000 bin lira

Benden sana dost tavsiyesi. Kendin kullanmadan, onun bunun lafıyla bi araç alma. Sonra çok üzülürsün.
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti ugur2834 » 14 Kas 2011, 14:27

Bluedays yazdı:
fabia 1.4 16v yazdı:bu kmde her marka araca bu parayı vermem tabiki ama skoda kullannanlardan aldığım yorumları gördüğüm arabaları göz önüne alarak bunları koydum ben bi arabayı alırsam uzun süre binerim bir aksilik olmazsa o bakımdan veririm 17.000 bin lira

Benden sana dost tavsiyesi. Kendin kullanmadan, onun bunun lafıyla bi araç alma. Sonra çok üzülürsün.

güvendiğim insanlardan aldığım yorumları değerlendirdiğim için hiç üzelmedim arabamdan memnunum fabiş aldığım içinde çok mutluyum
ugur2834
CLASSIC
CLASSIC

Sonraki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 14 misafir