Egr Valfi Temizliği

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Egr Valfi Temizliği

İleti skodacı » 22 Ağu 2007, 20:17

egr valfinin iptali mi?var mı iptal ettiren skodacı...

skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti symirna35 » 22 Ağu 2007, 20:49

[quote="?"]

Kısa mesafe kullanımınız fazla mı? Mesela motor tam olarak ısınmadan gideceğiniz yere ulaşıp kontak kapatıyor musunuz?

[/QUOTE]

evet. örneğin evin çarşıya uzaklığı yaklaşık 2 km. genelde bu mesafeyi gidip gelirim..
symirna35
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti guvenxoca » 22 Ağu 2007, 21:05

[quote="skodacı"]

[/QUOTE]

tekrar söylüyorum wv motorlarında egr valfi iptali mümkün değil....
guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 22 Ağu 2007, 21:48

[quote="symirna35"][quote="?"]

Kısa mesafe kullanımınız fazla mı? Mesela motor tam olarak ısınmadan gideceğiniz yere ulaşıp kontak kapatıyor musunuz?

[/QUOTE]

evet. örneğin evin çarşıya uzaklığı yaklaşık 2 km. genelde bu mesafeyi gidip gelirim..
[/QUOTE]

EGR valfinin en aktif olduğu zaman motor ısnıncaya kadar geçen süredir. Sıklıkla kısa mesafe araç kullanımı parçanın daha kısa sürede kirlenmesine neden olmuştur.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti yonetici » 22 Ağu 2007, 21:50

[quote="guvenxoca"][quote="skodacı"]

[/QUOTE]

[/QUOTE]

En kötü ihtimalle bile ya egzozdan gelen bağlantı sökülür yada emme manifolduna giden bence mutlaka yapılabiliyordur. EGR valfi çok basit bir sistem kendi kendine iptal edebilen bile var ben iptal edilebileceği düşüncesindeyim.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti symirna35 » 22 Ağu 2007, 22:12

[quote="?"][quote="guvenxoca"][quote="skodacı"]

[/QUOTE]

[/QUOTE]

En kötü ihtimalle bile ya egzozdan gelen bağlantı sökülür yada emme manifolduna giden bence mutlaka yapılabiliyordur. EGR valfi çok basit bir sistem kendi kendine iptal edebilen bile var ben iptal edilebileceği düşüncesindeyim.
[/QUOTE]

renaultlarda zaten iptal edilerek geliyormuş. opellerde de iptal edilebiliyomuş. skodalarda niye iptal edilmesin ki.

symirna35
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti AV-2006 » 22 Ağu 2007, 23:34

[quote="symirna35"][quote="AV-2006"]Hoşuna gitmeyen satar hoşuna gideni alır.[/QUOTE]

ben de onu diyorum ya çok hoşuma giderek almıştım. ve tüm imkanlarımı zorlayarak. artık arabaya masraf edecek güç kalmadı. o yüzden soğudum. sonuçta memur adamız. Selamlar...
[/QUOTE]

Bizde tüccar değiliz.Memuruz.Araçların buna benzer sorunları olabilir.Alır almaz soğumamak lazım bence.Sonuçta hepsi kul yapısı.

• FABİA TDI
Kullanıcı avatarı
AV-2006
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hasan murat bilgin
Nereden: Ankara
Arabanız: fabia

İleti symirna35 » 22 Ağu 2007, 23:46

[quote="AV-2006"][quote="symirna35"][quote="AV-2006"]Hoşuna gitmeyen satar hoşuna gideni alır.[/QUOTE]

ben de onu diyorum ya çok hoşuma giderek almıştım. ve tüm imkanlarımı zorlayarak. artık arabaya masraf edecek güç kalmadı. o yüzden soğudum. sonuçta memur adamız. Selamlar...
[/QUOTE]

Bizde tüccar değiliz.Memuruz.Araçların buna benzer sorunları olabilir.Alır almaz soğumamak lazım bence.Sonuçta hepsi kul yapısı.
[/QUOTE]

bende tüccarsınız demedim zaten. ben  sorunuma çözüm bulmak için bu topiği açtım. çözüm üretebiliyosanız yardımlarınızı bekliyorum. Bulunduğum yer itibariyle de sorunuma çözüm bulmak güç. O yüzden iyi bir usta bulup problemimi en kısa ve en ucuz yoldan halletme derdindeyim.
symirna35
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti AV-2006 » 23 Ağu 2007, 00:00

[quote="symirna35"]o zaman satarım ben bu arabayı. şahine binerim. her zaman bir problem çıkacak diye arabayamı binilir yaf. valla benim Tipo bundan kat kat iyiydi nerden bulaştım ben skodaya.[/QUOTE]

Disapprove Bende buna dayanarak yazdım.

• FABİA TDI
Kullanıcı avatarı
AV-2006
CLASSIC
CLASSIC

İleti AV-2006 » 23 Ağu 2007, 00:02

Sorun egr valfi ise değişecektir.Bu kadar basit.

• FABİA TDI
Kullanıcı avatarı
AV-2006
CLASSIC
CLASSIC

İleti guvenxoca » 23 Ağu 2007, 00:04

valla hocam  tipoyu gösterecek ustayı Türkiyenin her köşesinde bulursun ama skodayı çok zor bulursun...
egr valfi içinse bence özel serviste değiştir parçayı,başka yapacak birşey yok,sakın yetkili servise gitme direk geçirirler,bul bir usta parçayıda al dışardan yaptır arabanı en temizi bence bu...
guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti symirna35 » 23 Ağu 2007, 00:04

[quote="AV-2006"][quote="symirna35"]o zaman satarım ben bu arabayı. şahine binerim. her zaman bir problem çıkacak diye arabayamı binilir yaf. valla benim Tipo bundan kat kat iyiydi nerden bulaştım ben skodaya.[/QUOTE]

Disapprove Bende buna dayanarak yazdım.
[/QUOTE]

ama öyle hocam. gözüm hep motor ışığında. sönüyo bi kaç gün oh diyosun. Bir kaç gün sonra tekrar yanıyo. psikopat olduk valla araba kullanırken. en can sıkıcı tarafı ise arabayı aldığımın ertesi günü bunun olmasıydı. işin kötü yanı da problemi çözecek iyi bir servisin bulunmayışı vs..
symirna35
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti guvenxoca » 23 Ağu 2007, 00:06

[[/QUOTE]

ama öyle hocam. gözüm hep motor ışığında. sönüyo bi kaç gün oh diyosun. Bir kaç gün sonra tekrar yanıyo. psikopat olduk valla araba kullanırken. en can sıkıcı tarafı ise arabayı aldığımın ertesi günü bunun olmasıydı. işin kötü yanı da problemi çözecek iyi bir servisin bulunmayışı vs..
[/QUOTE]

valla kardeş ben bu motor ışığıyla yaşama ya alıştım,acı ama gerçek sende alışacaksın....
guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti symirna35 » 23 Ağu 2007, 00:08

[quote="AV-2006"]Sorun egr valfi ise değişecektir.Bu kadar basit.[/QUOTE]

iyi güzel söylüyorsunuz da. bunu ankara da yaptırmak çok basit ve ucuz olabilir. burda bir tek yetkili servis var direkt 350 YTL + işçilik.
symirna35
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti guvenxoca » 23 Ağu 2007, 00:11

kardeş bende 350+işçilik=475 ytl ye serviste değiştirdim fark yokki...
guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti symirna35 » 23 Ağu 2007, 00:12

[quote="guvenxoca"]valla hocam  tipoyu gösterecek ustayı Türkiyenin her köşesinde bulursun ama skodayı çok zor bulursun...
egr valfi içinse bence özel serviste değiştir parçayı,başka yapacak birşey yok,sakın yetkili servise gitme direk geçirirler,bul bir usta parçayıda al dışardan yaptır arabanı en temizi bence bu...
[/QUOTE]

sen daha önce bi forumda egr valfini değiştirdiğin halde ışığın yanmaya devam ettiğini de yazmıştın. bende de öyle olursadiye korkuyorum. Ouch
symirna35
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti AV-2006 » 23 Ağu 2007, 00:16

[quote="symirna35"][quote="AV-2006"]Sorun egr valfi ise değişecektir.Bu kadar basit.[/QUOTE]

iyi güzel söylüyorsunuz da. bunu ankara da yaptırmak çok basit ve ucuz olabilir. burda bir tek yetkili servis var direkt 350 YTL + işçilik.
[/QUOTE]

İşte o zaman şahin'e transfer olmak lazım.

• FABİA TDI
Kullanıcı avatarı
AV-2006
CLASSIC
CLASSIC

İleti guvenxoca » 23 Ağu 2007, 00:17

şu an benim lambda sensörü hata veriyor,egr ile ilgili değil motor ışığı,aslında ben ümidi kestim o ışık hiç sönmeyecek biliyorum,hatta bir ara göstergeleri söküp motor ışığını iptal etmeyi bile düşündüm,bende senin gibi çok takıntılıydım kardeş ama yapacak birşey yok.... 
guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

ÖncekiSonraki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 13 misafir