Fabia Ateşleme

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Fabia Ateşleme

İleti rnabs » 28 Mar 2012, 23:28

Merhaba arkadaşlar
yardımınıza ihtiyacım var. dün servise gittim hava filtresi ve polen filtresi değiştirdim işe döndüm. yaklaşık yarım saat sonra arabamı tekrar çalıştırdım rolanti ibresi titriyordu çok değil ama ibre inip inip kalktı dedim herhalde hava filtresi yeni o yüzden bugün yine aynı şey oldu hatta trafiği felç ettim :)galiba araba stop etti neyse çalıştırdım seyir halinde iken benzine çektim ışıkta durdum azıcık bir dalgalanma oldu ama lpgdeki gibi değil. lpg taktırdığım ustaya gittim kontrolünü yaptı egzosu dinledi benzine aldı denedi felan derken yakıtı tam yakamıyor dedi egzosu bana dinletti rolanti de çalışırken (pat pat pat) ses yapıyor. servisde ateşlemesini kontrol ettir bence dedi. servisdeki arkadaşımı aradım. bujileri yeni değiştirmiştik dedi.
normal karbütörlü sistem araçlarda hani lpg biterken böyle tepinir (vurur gibi) gibi oluyor ya araç (bilmem anlatabildim mi) benim aracımda zaman zaman öyle yapıyor dedim. o zaman ateşlemede sorun vardır dedi.
siz böyle birşey yaşadınız mı? birde yakıtı tam yakamadığı için bu problem aracımın çok yakmasına sebeb oluyor diye düşünüyorum fikriniz varsa yardımcı olursanız sevinirim. Cumartesi günü bir an evvel gidip yaptıracağım en azından indirim var. cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Kullanıcı avatarı
rnabs
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Rifat
Nereden: Kayseri
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 68hp

İleti msakdogan » 28 Mar 2012, 23:49

selam,

buji kablolarını kontrol ettir, aynısı geçen hafta benim başıma geldi. bujileri takalı 6 ay olduğu için hiç bujilere ellemedik, sonra buji kablosu alıp denedik. sorun buji kablosundaymış. yeni buji kablo seti aldım sorun düzeldi. inşallah sende kabloyla yırtarsın...

geçmiş olsun.
"İnsan..İlk önce kendisine dürüst olmalı."
Kullanıcı avatarı
msakdogan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Murat Akdoğan
Nereden: İzmir
Arabanız: FABİA 2001 1.4 101 ELAGANCE+

İleti rnabs » 29 Mar 2012, 00:15

teşekkür ederim umarım öyledir sizin aracınız lpg mi? ne kadar tüketiyor acaba
Kullanıcı avatarı