yağ lambası uyarısı (kırmızı renkli)

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

yağ lambası uyarısı (kırmızı renkli)

İleti cetrefilli » 02 Nis 2012, 14:04

S.A. arkadaşlar... sabah marşa bastıktan 3-5 saniye sonra kırmızı renkli yağ göstergesi yanıp sönmeye ve uyarı vermeye başladı 20-30 metre gitmiştim aracı durdurup yağını kontrol ettim (gerçi yağ seviyesinden olsaydı sanırım uyarı sarı renkli yanıyordu!) yağ seviyesi iyiydi tekrar bindim acaba sensörlerden falan mı diye tekrar çalıştırdım 3-5 saniye sonra yine ayn durum toplamda 100 metre kadar gitmişimdir... herzaman arabayı götürdüğüm bir ustam var onu aradım çekici yolladı gittik arabayı kaldırıp karteri söktüler ve yağ pompasından olabilir dedi yağ pompasının yapısından dolayı iş uzunmuş komple sökülecekmiş falan akşama kadar sürer dedi... karterin içinde biraz metal talaşı vardı acaba gittiğimden olabilirmi usta dedim... sökünce yataklara bakarım bir sıkıntı olmuş mu anlaşılır dedi neticede 2004 model araç eskiden de olabilir dedi... şimdi tecrübeli arkadaşlara sormak istediğim yağlama olmadan bu yaklaşık 100 metrelik gidişim araca zarar vermişmidir talaşlar ondanmıdır ve zarar verdiysede ustanın dediği gibi sadece yataklarda mıdır sıkıntı ayrıca tahmin edilen gibi sorun yağ pompasındaysa bana pahalıya malolur mu... şimdiden ilginiz için Allah(c.c.) razı olsun... Saygılarımla

cetrefilli
CLASSIC
CLASSIC

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 16 misafir