SİLECEKKK!!!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

SİLECEKKK!!!

İleti Fabian » 10 Nis 2012, 10:38

Aracın üzerine ne kadar düşersem o kadar sorun çıkıyor !

15 TL'ye bir çift orjinal silecek aldım 10 gün önce. Eski SWF marka silecekler ağır kış koşullarına ayak uyduramayıp miadını yitirdi , camda su izleri bırakması bir yana deli danalar gibi ses çıkarmaya başlamışlardı. Çizilen camda cabası !

Neyse orjinal silecekler gayet sessiz çalışmasına rağmen ,sağ yolcu tarafı olduğu gibi su izi bırakıyor. Muhtemelen sileceklerin yan kısımlarında noktacıkların yukarıdan aşağıya indiği anda bıraktığı bir iz gibime geliyor...Onlarca su çizgisi...

Sorum şu :

Sıfır orjinal lastik takmama rağmen sağ sileceğin bu denli iz bırakmasının nedeni sizce nedir? Kırıp atacam en sonunda !

Ayrıca bu sileceklerin tersi düzü falan var mıdır, takılırken?

Fabian
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Fabian
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Fabia

İleti firarim19 » 10 Nis 2012, 10:54

Bildiğim kadarıyla yönü yok,

Yağmur kaydırıcı spreylerden uygulamanızı öneririm. Ben çok faydasını gördüm.
93 Favorit L
99 Felicia GLX LPG
03 Fabia Elegance 1.4 LPG
11 Fiesta TDCI
15 Rapid Spaceback 1.2 MPI

Skoda bir bakış açısı, bir yaşam tarzıdır. Mütevaziliğin simgesidir.
firarim19
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Samsun
Arabanız: Rapid Spaceback 2015

İleti Fabian » 10 Nis 2012, 16:56

Yağmur kaydırıcı problem değil üstad, alır kullanılır da, Bu su çizgilerinin nedeni ne?
Fabian
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Fabian
Arabanız: Fabia

İleti skodaizm » 10 Nis 2012, 19:42

Fabian yazdı:Aracın üzerine ne kadar düşersem o kadar sorun çıkıyor !

15 TL'ye bir çift orjinal silecek aldım 10 gün önce. Eski SWF marka silecekler ağır kış koşullarına ayak uyduramayıp miadını yitirdi , camda su izleri bırakması bir yana deli danalar gibi ses çıkarmaya başlamışlardı. Çizilen camda cabası !

Neyse orjinal silecekler gayet sessiz çalışmasına rağmen ,sağ yolcu tarafı olduğu gibi su izi bırakıyor. Muhtemelen sileceklerin yan kısımlarında noktacıkların yukarıdan aşağıya indiği anda bıraktığı bir iz gibime geliyor...Onlarca su çizgisi...

Sorum şu :

Sıfır orjinal lastik takmama rağmen sağ sileceğin bu denli iz bırakmasının nedeni sizce nedir? Kırıp atacam en sonunda !

Ayrıca bu sileceklerin tersi düzü falan var mıdır, takılırken?

Fabia'nın ( Fabia I) Orijinal silecek lastiklerinin 15 TL olması imkansız gibi. Ayrıca yolcu tarafı orjinal silecek düz olmayıp hafiften yay şeklinde, kıvrık olduğundan( camın yüzeyine tam oturan eğimde) cama tam basar ve silmemesi neredeyse imkansızdır. Bu sebepten sileceğiniz orijinal olmadığından cama tam basmaz ve silmez.

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir