Seyir halindeyken motor pat pat diye ses çıkarttı

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Seyir halindeyken motor pat pat diye ses çıkarttı

İleti colourone » 16 Nis 2012, 10:23

ARkadaşlar günaydın, aracım Fabia 2003 1.4 68 bg elegance BRC LPG li .
Aracımdan gayet memnunum, hem motor hem LPG bakımları tamdır. 70 bin kmde.

Dün akşam aracım yolda bir anda pat pat diye ses çıkararak durdu. Tekrar çalıştırdım ama zor çalışıyor durur gibi oluyor hemen sağa çektim. Herhangi bir duman, koku yok. Bir kere daha lpg de denedim, sonra bir kere de benzinde denedim. Aynı şekilde motor çalışmakta zorlanıyor ve duruyor. Sonra da çalıştırmadım.

Kaputu açtım, motor yağ kapağı biraz gevşek geldi bana, belki onun açık olma ihtimali yapar diye düşündüm.

Ayrıca ateşleme bobininden kaynaklanan bir sorun olabilir mi? bugün ustayı arabaya götüreceğim. Fikir ve tecrübelerinizi almak istedim. Geçen yıl araca lpg taktırmıştım. LPG den dolayı bu motorlara has olarak, ateşleme bobinini daha erken değiştirebilirsin demişlerdi. inşallah ya bu bobindir ya da yağ kapağının kendiliğinden bozulmasıdır.

teşekkürler.

colourone
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1.4 68bg

İleti PİCK-UP » 16 Nis 2012, 13:28

aklıma gelen tek şey enjeksiyon bobininden birinin bozulması, veya tüp sisteminin enjektörü ikisinden biri.

geçmiş olsun olayı çözdüğünüzde sorunun ne oldugunu yazarsanız bizde ögrenmiş oluruz..
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti colourone » 17 Nis 2012, 08:21

tahmin ettiğim gibi ateşleme bobini (buji transmitteri) çıktı. Yenisi ile değiştirdim sorun kalmadı.TAbi bobin pahalı, 250 tl, ayrıca bujileri de hazır bobin açılmışken değiştireyim dedim.

Geçen yıl lpg montajı sırasında Ankara MAvidenizlerdeki usta on onbeş bin km sonra bobin arıza yapabilir, yapınca değiştirirsin demişti. 15100 km oldu, arıza yaptı, değiştim.:) Tecrübe ve bilgi olunca bir ustada böyle oluyor demek ki.

Zaten değiştirmem gereken bir parça olduğu için 300 liram da gitse sevindim valla. iyi günler
colourone
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1.4 68bg

İleti PİCK-UP » 17 Nis 2012, 14:06

başka birşeyden yapmazdı ztn bu sorunu... geçmiş olsun..
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir