Fabia'mızda olupta kullanmadıklarımız...

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Fabia'mızda olupta kullanmadıklarımız...

İleti engin_pasha » 24 Ağu 2007, 17:38

Arkadaşlar bir çok arabada hız 10-20km. geçtikten sonra kapıları kilitliyor görmüşsünüzdür.Ama  fabialarda böyle bir özellik yok en azından Sivas'ta hiç bir fabia'da, dün servise gittim ve böyle bir özellik eklemek istiyorum dedim meğersem zaten
-Hareket halinde kapıları kilitleme
-Kumandadan kitlenince ses verme
-Araç içi çocuk sensörü
-Alarm

Gibi bir çok özellik varmış ve bunları kullanmak için bilgisayardan aktiv hale getirmek gerekiyormuş burada 25ytl başka servislerde ne kadar bilemem ben gidip aktiv hale getirteceğim.Bilginiz olsun daha bilmediğimiz bir çok özelleğide varmış daha neler göreceğiz...

engin_pasha
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 24 Ağu 2007, 17:44

çocuk sensörü?
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti irfant » 24 Ağu 2007, 17:46

Bu konuda Fabia kısmında bir başlıkta onlarca özelliğini toparlamıştık forumda, eski konulara bakarsan şaşırtacak özellikler daha bulabilirsin.
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti engin_pasha » 24 Ağu 2007, 17:48

[quote="hakanerdogan"]çocuk sensörü?[/QUOTE]

Araç içinde değişik bir sensörmüş aynen şöyle
''Aracını kitledin ama içerde çocuk yada hayvanını unuttun araç içerde uzun süre kilitli haldeyken harekete karşı duyarlı sensörleri devreye sokar ve alarm öter'' dedi
engin_pasha
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti engin_pasha » 24 Ağu 2007, 17:52

[quote="irfant"]Bu konuda Fabia kısmında bir başlıkta onlarca özelliğini toparlamıştık forumda, eski konulara bakarsan şaşırtacak özellikler daha bulabilirsin.[/QUOTE]

İrfant daha söyleyebileceğin özellikler varsa yada özelliklerin olduğu sayfanın linkini gönderirsen çok makbule geçer çünkü yarın servise gidiyorum...
engin_pasha
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti aykuttasdelen » 24 Ağu 2007, 18:04

ne arabaymış :) yalnız bu özellikler default neden kapalı
aykuttasdelen
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti irfant » 24 Ağu 2007, 18:04

Arabanın anahtarı kapı kilidine sokup kapı kilidini açın ve anahtarı o konumda çevrili olarak 2 saniye bekletin. Elektrikli camlar açılacaktır.

Uzaktan kumandalı anahtar ile arabayı açtınız ama içine girmediniz, otomatik kısa bir süre sonra kendini tekrar kilitliyor. Yanlışlıkla açılmaları önlemek için!

Araç hareket halinde iken trafik ışıklarında vs. durduğunuzda siz kapıyı açmadığınız sürece kimse bagajı dışarıdan açamaz. Sürücü kapısı açılmadan bagaj kapağı açılmıyor.

Yine uzaktan kumandalı anahtar ile arabayı kilitlediniz, 5 sn. içinde aynı düğmeye basarsanız. Araba yine kilitli kalıyor ama immobilizer devreden çıkıyor. Kullanım amacı: Arabanın içinde biri kalacak (çocuk ya da yaşlı) ama kilitli kapıyı içerden istediği zaman kapı kolundan açabilecek. Kırmızı lamba yanıyorken kapılar içeriden de açılmaz!

Yetkili serviste ayarını yaptırırsanız aracınız 20 km sürate çıktığında kapılar otomatik kilitlenecek, stop edip anahtarı kontaktan çıkardığınızda kapı kilitleri otomatik olarak çalışacaktır.

Yetkili serviste ayarını yaptırırsanız uzaktan kumandalı anahtarların kilit tuşuna bastığınızda farlar yanıyor. Gece karanlıkta size kısa bir süre önünüzü aydınlatıyor (Follow me home).

Sinyal kolunu çok az oynattığınızda sinyaller 3 kez yanıp sönüyor.

Arabayı parkedip çıktığınızda sinyal kolunu sinyal verecek şekilde bırakırsanız, sadece sinyal verilen tarafın parkları yanar.

Silecekler çalışır durumda geri vitese takarsanız, arka cam sileceği bir kez çalışarak arka camı temizler.

Eğer teybiniz GALA fonksiyonunu destekliyorsa arabanız hızlandıkça, teybin sesi de artmakta, böylece yol gürültüsü az da olsa bastırılmış olmaktadır.

Uzaktan kumanda ile aracı açtığınızda, anahtarı kilide takana kadar iç lambalar yanık kalmaktadır.

Fabia'nın stepnesinde jant kapağını rahat çıkarabilmek için bir tane telden parça var. Tırnaklarınızı ve parmaklarınızı zorlamıyorsunuz.

Ön camda küçük bir kağıt tutacağı var, mesela kötü bir yere park kısa süre park etmek zorunda kaldığınızda bir kağıda "10 DAKİKA SONRA GELİYORUM" deyip ön cama tutturabiliyorsunuz ya da park fişinizi kaybetmemek için oraya tutturabilirsiniz.

Araç kilitli durumda iken uzaktan kumanda ile açtıktan sonra kapıların hiçbirini açmadan sadece bagajı açarsanız araç bir süre sonra otomatik olarak kilitleniyor, bagaj kapağını kapadıktan sonra aracı tekrar kilitlemek için uğraşmaya gerek kalmıyor. Özellikle market dönüşü vb. gibi elin dolu olduğu durumlarda çok iyi oluyor.

Araçtan indiniz, bagajdan alacaklarınız var. Bagaj kapağı açıkken arabayı uzaktan kumandasıyla kilitleyin. Eşyalarınızı alıp bagajı kapattıktan sonra bir daha kilitlemeye gerek olmayacaktır. (Bazı donanımlarda anahtar üzerinde zaten bagaj düğmesi var).

Torpido gözünün içinde gizli bir göz daha var. Açılan gözün tabanını sol kenarından kaldırın, göreceksiniz!

Bagaj uzun süre açık kaldığında aydınlatma lambası otomatik olarak sönmektedir.

Dörtlü flaşörleriniz yanarken, sağa ya da sola sinyal verdiğinizde flaşör otomatik olarak kapanmaktadır.

Havalandırma açıkken geri vitese taktığınızda "kabin içi sirkülasyon" özelliği otomatik devreye girerek içeri ekzos gazı girmesini önlüyor.
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti vozel » 24 Ağu 2007, 18:17

Bir tane daha

Elektrikli camları kapatırken bir zorlama ile karsılasırsa yani birsey sıkısırsa otomatik olarak duruyor
vozel
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti irfant » 24 Ağu 2007, 18:19

Bu aktardığım özellikler her model ve donanımda olmayabiliyor...

Yine aynı özelliklerin çoğu Roomster ve Octavia'da da mevcut.
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti şimşek2334 » 24 Ağu 2007, 18:27

irfant arkadaşımız olayı çookkk güzeel özetlemiş var olann her şey yazılmış kumandadan ses verme alarm filan bunlar sonradan taktırılan şeyler serviste filan açılacak diye birşey söz konusu değil bence.

şimşek2334
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti AV-2006 » 24 Ağu 2007, 18:45

[quote="vozel"]Bir tane daha

Elektrikli camları kapatırken bir zorlama ile karsılasırsa yani birsey sıkısırsa otomatik olarak duruyor[/QUOTE]

işte bu yok..

• FABİA TDI
Kullanıcı avatarı
AV-2006
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hasan murat bilgin
Nereden: Ankara
Arabanız: fabia

İleti yonetici » 24 Ağu 2007, 18:47

[quote="AV-2006"][quote="vozel"]Bir tane daha

Elektrikli camları kapatırken bir zorlama ile karsılasırsa yani birsey sıkısırsa otomatik olarak duruyor[/QUOTE]

işte bu yok..
[/QUOTE]

Sadece otomatik kapama modunda  geçerlidir.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi

İleti tayel » 24 Ağu 2007, 19:16

arkadaşlar bahsettiğiniz çocuk sensörü ve camların zorlanmalarda otomatik durması: benim 99 felicia magic te fabrika çıkışı var
tayel
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti umutkubat » 25 Ağu 2007, 02:31

bahsettiğiniz çocuk sensörü araç içi gözlem sensörü diye geçiyor yanılmıyorsam donanımlarda.

umutkubat
Yeni Üye
Yeni Üye

Arabanız: 2014 Octavia Elegance 1.6 TDI DSG

İleti umutkubat » 25 Ağu 2007, 02:34

[quote="irfant"]Fabia'nın stepnesinde jant kapağını rahat çıkarabilmek için bir tane telden parça var. Tırnaklarınızı ve parmaklarınızı zorlamıyorsunuz.

[/QUOTE]

bende o parçayı bugün buldum ne işe yarıyor diye bayağı merak etmiştim,demekki bunun içinmişLOL
umutkubat
Yeni Üye
Yeni Üye

Arabanız: 2014 Octavia Elegance 1.6 TDI DSG

İleti skodacı » 25 Ağu 2007, 14:25

çocuk sensörü denilen donanım özelliği çocuk kilididir...fabişlerde iç gözlem sensörü yok...(yeni kasa fabişlerde var mı onun bilmiyorum ama...)
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti FLASH2000 » 25 Ağu 2007, 15:54

BAHSETTİĞİNİZ ÖZELLİKLER HANGİ MODEL FABİA'LARDA BULUNUYOR.
BENİM ARABAM 2001 MODEL VARMIDIR?
FLASH2000
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti AV-2006 » 25 Ağu 2007, 15:56

[quote="FLASH2000"]BAHSETTİĞİNİZ ÖZELLİKLER HANGİ MODEL FABİA'LARDA BULUNUYOR.
BENİM ARABAM 2001 MODEL VARMIDIR?
[/QUOTE]

Çoğunu deneyebilirsin.

• FABİA TDI
Kullanıcı avatarı
AV-2006
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hasan murat bilgin
Arabanız: fabia

Sonraki