Fabia'mızda olupta kullanmadıklarımız...

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Fabia'mızda olupta kullanmadıklarımız...

İleti guvenxoca » 25 Ağu 2007, 18:16

hala fallow me home sisteminin olmadığı görüşündeyim....

guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti don q » 25 Ağu 2007, 22:52

benim fabia 2001 elegance ve irfant hocanın dediği tüm (follow me home hariç) özellikler mevcut...
don q
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti irfant » 25 Ağu 2007, 23:04

[quote="guvenxoca"]hala fallow me home sisteminin olmadığı görüşündeyim....[/QUOTE]

Aynı yıl ve donanımda olmasına rağmen bazı Fabia'larda Siemens beyin varken bazılarında Magneto-Marelli beyin var. O nedenle bazılarında olabiliyor.

Bir de çoğu servis hala 5-6 yıl önceki versiyon vag-com kullanıyor, o nedenle bu özelliğe sahip donanımda bile yok diyorlar. İstanbul'da ER-YA yetkili servis var bu işi bilen...
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti guvenxoca » 25 Ağu 2007, 23:14

kardeş bundan önceki aletim lagunada vardı,bizim diğer araba passattada var ama bildiğim kadarıyla öncelikle otomatik yanan far özelliğinin olması gerekiyor,yani arkadaşların tabiriyle karanlık sensörü olmalı,dolayısıyla yağmur sensörü olmalı,yani bu beyinin programlanmasıyla olmuyor diye biliyorum(yanlışım olabilir),o zaman benim octiyede yapılabilirmi???

guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti irfant » 25 Ağu 2007, 23:36

[quote="guvenxoca"]

kardeş bundan önceki aletim lagunada vardı,bizim diğer araba passattada var ama bildiğim kadarıyla öncelikle otomatik yanan far özelliğinin olması gerekiyor,yani arkadaşların tabiriyle karanlık sensörü olmalı,dolayısıyla yağmur sensörü olmalı,yani bu beyinin programlanmasıyla olmuyor diye biliyorum(yanlışım olabilir),o zaman benim octiyede yapılabilirmi???

[/QUOTE]

Sonradan yapılan bir sistem değil sanıyorum...

Yağmur sensörüyle follow me home özelliğinin bağlantısını anlamadım. 
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti guvenxoca » 26 Ağu 2007, 00:55

[QUOTE=irfant
 Yağmur sensörüyle follow me home özelliğinin bağlantısını anlamadım. 
[/QUOTE]

farların otomatik yanmasını sağlayan sistem yada başka bir değişle fotosel diyebiliriz yağmur sensörünün içinde,örneğin tünele girdiğinde karanlığı algılıyan zımbırtı yağmur sensörü aslında,sonuçta buda fallow me home sistemine bağlı,örneğin gündüz kapıları açtığında veya kitlediğinde farlar yanmıyor,ama gece veya karanlıksa yanıyor,sonuçta arabanın ışığı algılaması gerekiyor o algılamada yağmur sensöründen oluyor,fabiştede yağmur sensörü yoksa bu algılama yapılmıyor demektir,buda sistemle çelişiyor.

heralde bu özellik(ki ben hala şüpheliyim) fabişe veya yol bilgisayarına yükleniyor,her kapı açıldığında veya kitlendiğinde 30 sn yan diye programlanıyor,ama sağlıklı olduğunu düşünmüyorum...

bu arada otomatik yanan far sistemi harika birşey,hele fallow me home ve leave me home sistemleri dahada güzel,üstelik çok şekilde oluyorBig%20smile
guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 26 Ağu 2007, 01:56

Normalde yağmur sensörünün çalışma mekanizması ışık algılayıcısı (photocell) ile bağlantılı değildir. Yağmur sensörü sadece kızılötesi verici-alıcıdır normal ışığı görmez. Ama yerin uygunluğu nedeni ile ışık algılayıcı sensörde hemen yanına konulmuş olabilir.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi

İleti guvenxoca » 26 Ağu 2007, 02:05

[quote="?"]Normalde yağmur sensörünün çalışma mekanizması ışık algılayıcısı (photocell) ile bağlantılı değildir. Yağmur sensörü sadece kızılötesi verici-alıcıdır normal ışığı görmez. Ama yerin uygunluğu nedeni ile ışık algılayıcı sensörde hemen yanına konulmuş olabilir. [/QUOTE]

evet aynen öyle yağmur sensörünün içinde ,gerçi bazı arkadaşlar farın içinde demişti ya neyse....
guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hans35 » 26 Ağu 2007, 02:21

2005 fabia 1.2 fallow me home falan yok boşuna aramayın.
hans35
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti guvenxoca » 26 Ağu 2007, 02:33

[quote="hans35"]2005 fabia 1.2 fallow me home falan yok boşuna aramayın. [/QUOTE]

Big%20smileBig%20smileBig%20smileBig%20smile

eyvallah kardeş....
guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti azizcelikpik » 26 Ağu 2007, 02:55

sag olasin cok detayli yazmissin
uzaktan kumanda da kapatma tusuna uzun süre basinca acik camlarda kapanma özelligi var ama ben yaptira madim. yaptiranlar varsa bi zahmet yardimci olsunlar
azizcelikpik
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hans35 » 26 Ağu 2007, 03:09

[quote="azizcelikpik"]sag olasin cok detayli yazmissin
uzaktan kumanda da kapatma tusuna uzun süre basinca acik camlarda kapanma özelligi var ama ben yaptira madim. yaptiranlar varsa bi zahmet yardimci olsunlar
[/QUOTE]
Ustayım diyen elektrikçi bunu yapabilir.

Big%20smileBig%20smileBig%20smileBig%20smile

eyvallah kardeş....
[/QUOTE]
Güven Hocam valla İrfan Hoca bu özelliği eski Fabia sında yaptırmış,onda varmış onun ki 2004 fabia 1.2 idi ama benim 1.2 ise 2005 bu özellik açılamıyor çünkü yok bunu teyit etmek için Yüce otoyu aradım yok dediler ne yapalım arkadaşların gönlü hoş olsun.2004 Fabia da direksiyon yükseklik ayarı var 2005 te yok bir yerden kırpmış yani.
hans35
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti irfant » 26 Ağu 2007, 10:59

[quote="hans35"] Güven Hocam valla İrfan Hoca bu özelliği eski Fabia sında yaptırmış,onda varmış onun ki 2004 fabia 1.2 idi ama benim 1.2 ise 2005 bu özellik açılamıyor çünkü yok bunu teyit etmek için Yüce otoyu aradım yok dediler ne yapalım arkadaşların gönlü hoş olsun.2004 Fabia da direksiyon yükseklik ayarı var 2005 te yok bir yerden kırpmış yani.
[/QUOTE]

Bırak ayrı yılları, aynı yılda üretilmişlerde bile fark var. Aynı yılda üretilmiş 1.2'lere farklı marka beyin konmuş, Skoda ile sürprizlere açık olmak lazım.
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti guvenxoca » 26 Ağu 2007, 13:13

ya kardeşim bir markanın belli standartları olmazmı yaa??? tam anlamıyla saçmalık ,bu devirde artık yükseklik ayarlı direksiyondanda kısıyorlarsa hay ben böyle üreticinin distirübütörünCensoredCensoredCensoredCensored
guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti engin_pasha » 27 Ağu 2007, 18:49

[quote="aykuttasdelen"]ne arabaymış :) yalnız bu özellikler default neden kapalı[/QUOTE]

Bu güzel bir soru ''irfant''ın bahsettikleri zaten aktiv halde bulunuyor araçta, benim ise bahsettiğim çok daha  farklı bu kapıların hareket halinde kitlenmesi,iç hareket sensörü,alarm,kapılar kilitlenince sesli uyarı...vb. Birçok özellik varmış hatta bugün servisteydim ama aracı bilgisayara bağlıyarak bu özellikler aktiv hale getirildiği için bilgisayarda arızalanmış bir süre bekleyeceğim 25ytl karşılığında aktiv hale geliyor bu bahsettiğim özellikler ama KAPALI OLMASININ SEBEBİ TAMAMEN DUYGUSAL (€-$-YTL) ŞEKLİNDE PARAYI VER AKTİV OLSUN DİYOR ADAM....Clap
engin_pasha
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti engin_pasha » 27 Ağu 2007, 18:52

[quote="guvenxoca"]ya kardeşim bir markanın belli standartları olmazmı yaa??? tam anlamıyla saçmalık ,bu devirde artık yükseklik ayarlı direksiyondanda kısıyorlarsa hay ben böyle üreticinin distirübütörünCensoredCensoredCensoredCensored[/QUOTE]

SUSMA BENDE Bİ O KADAR BÖYLE FİRMANIN GELMİŞİNİ GEÇMİŞİNİ CensoredCensoredCensoredCensoredCensoredCensoredCensoredCensoredCensoredCensoredCensoredCensoredCensoredCensoredCensoredCensoredCensoredCensoredCensoredCensoredCensoredCensoredCensoredCensoredCensoredCensored
engin_pasha
Yeni Üye
Yeni Üye

Önceki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 21 misafir