Skoda Fabia Sedan 1.4 TDI 70 hp Ambiente 2007 Model

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Skoda Fabia Sedan 1.4 TDI 70 hp Ambiente 2007 Model

İleti mturgut » 29 May 2012, 14:52

memetboss yazdı:
BaTeRRiiSStt yazdı:
mturgut yazdı:Merhaba, birşey daha sormak istiyorum.
Arabanın kapılarını açınca göstergelerin olduğu bölümde hiçbir ışık yanmıyor. Ne bileyim, kapı açık şekilde araba felan çıkardı. Bunda yok, normalmidir?

normal değil kapı switchlerin arızalı.

arızalı değil normal.

Hanginizinki doğru acaba. Kitapçıkta var kırmızı ışık olarak gözüküyor.

mturgut
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Mehmet Turgut
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Fabia Sedan 1.4 TDI 70hp Ambiente 2007 Model

İleti BaTeRRiiSStt » 29 May 2012, 15:04

eger swıtclerın calıısyor ıse. gostergelerın oldugu bolumde kapı acık işaretı yanar. Kapıyı kapattıgında söner. Sayet kapıyı acdıgında gostergende hıc ısık yanmıyorsa switchlerın arızalıdır. zaten kapıyı ac o sekılde bekle switch devreye gırmedıgı ıcın belırlı bır sure sonra kapılar otomatık olarak kılıtlenır.Normal dıyen arkadas neye gore normal demıs bence sorunu tam okumamıs.
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

İleti memetboss » 29 May 2012, 15:56

BaTeRRiiSStt yazdı:eger swıtclerın calıısyor ıse. gostergelerın oldugu bolumde kapı acık işaretı yanar. Kapıyı kapattıgında söner. Sayet kapıyı acdıgında gostergende hıc ısık yanmıyorsa switchlerın arızalıdır. zaten kapıyı ac o sekılde bekle switch devreye gırmedıgı ıcın belırlı bır sure sonra kapılar otomatık olarak kılıtlenır.Normal dıyen arkadas neye gore normal demıs bence sorunu tam okumamıs.

soruyu soran arkadaşın aracının özelliklerini siz biliyor musunuz?
sizin aracınızın modeli ve donanımı nedir?
benim aracımda ve bildiğim kadarıyla ambiante fabiaI araçların hiç birinde bu özellik yok.
memetboss
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: memet bostancıoğlu
Nereden: Ankara
Arabanız: 2012 Octavia 1.6 TDI DSG Elegance

İleti oxmoxtox » 29 May 2012, 21:08

benim araba 2004 1.4 tdi 55 kw(75 bg) ambiantedir.acaba ben de kapılar açık işareti yanar mı?yoksa benim modelde yok mu?
oxmoxtox
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: serhat
Nereden: Adana
Arabanız: skoda fabia 1,4 tdi

İleti scania_seat_skoda » 29 May 2012, 21:14

BaTeRRiiSStt yazdı:eger swıtclerın calıısyor ıse. gostergelerın oldugu bolumde kapı acık işaretı yanar. Kapıyı kapattıgında söner. Sayet kapıyı acdıgında gostergende hıc ısık yanmıyorsa switchlerın arızalıdır. zaten kapıyı ac o sekılde bekle switch devreye gırmedıgı ıcın belırlı bır sure sonra kapılar otomatık olarak kılıtlenır.Normal dıyen arkadas neye gore normal demıs bence sorunu tam okumamıs.

çok doğru söylüyorsunuz, benim sol arka kapı siwiçleride sıkıntılı kapılar acıkken otomatik kilitlemeye çalışıyor.
sökerken resimli ne nerede ve nasıl sökülür bi çalışma yapacam octiler için.swiç nasıl değişir(bulabilirsem)nasıl toplanır vsvs.
Kullanıcı avatarı
scania_seat_skoda
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ufuk usta
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 2001 1.9 TDI octavia combi L&K 110 kw 6 vites

İleti memetboss » 29 May 2012, 21:29

scania_seat_skoda yazdı:

çok doğru söylüyorsunuz, benim sol arka kapı siwiçleride sıkıntılı kapılar acıkken otomatik kilitlemeye çalışıyor.
sökerken resimli ne nerede ve nasıl sökülür bi çalışma yapacam octiler için.swiç nasıl değişir(bulabilirsem)nasıl toplanır vsvs.

eğer araçta bahsedilen özellik yoksa nasıl çok doğru söyleniyor olabilir?
memetboss
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: memet bostancıoğlu
Arabanız: 2012 Octavia 1.6 TDI DSG Elegance

İleti scania_seat_skoda » 29 May 2012, 21:34

memetboss yazdı:

soruyu soran arkadaşın aracının özelliklerini siz biliyor musunuz?
sizin aracınızın modeli ve donanımı nedir?
benim aracımda ve bildiğim kadarıyla ambiante fabiaI araçların hiç birinde bu özellik yok.

ben bu yazıyı okumadım kendi aracımdaki arıza ile ilgili doğruluğunu onayladım.
Kullanıcı avatarı
scania_seat_skoda
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ambiantem_06 » 29 May 2012, 21:35

benımde ambiente var kapı acık ıkaz lambası yok.
ambiantem_06
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: can
Arabanız: fabia ambiante tdi

İleti scania_seat_skoda » 30 May 2012, 21:57

kapı kilit mekanizmasını bugün akşama doğru söktüm.daha öncede söktüğümde ben mekanizmayı dağıtıp mikro swiçlerle uğramıştım,temizleyip takmıştım 2 ay sorunsuz çalışmıştı bu aralar tekrar sıkıntı yapması tekrar sökmeme sebep oldu.elektrikci arkadaşa götürüp gösterdim mikro swiçleri meğer önceden boşuna sökmüşüm onlara hiç gerek yokmuş mekanizmanın üstünde mavi ve kırmızı kablonun ucundaki swiçmiş (5mm-10mm boyutunda)meğer asıl sıkıntı yapan,ucu aşınmış bitmiş.
hemen her elektronikcide buluna bilecek bir parça,yarın swiçi alıp toplıyacam.
ben daha önce mekanizmayı komple dağıtıp topladığımdan can sıkıcı geliyordu,oysaki elde swiç olduktan sonra 15 dk işmiş.
Kullanıcı avatarı
scania_seat_skoda
AMBIENTE
AMBIENTE

Önceki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 16 misafir