2007 FABIA 1.4 TDI ROT SORUNU

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

2007 FABIA 1.4 TDI ROT SORUNU

İleti bayayhan » 14 May 2012, 11:33

Merhaba arkadaşlar,

Aracı yeni muayeneye götürdüm. Rot kollarında sorun olduğu ve tekerlerde boşluk olduğunu söylediler ( bu kadar incelediklerini bilmiyordum). Tamirciye gittim ve rot kollarını , rot başlarını değişti. şimdi direksiyonu tam sağ ve sola çevirdiğimde gıcırtı gelmeye başladı (hani lastiği sıkıştırınca garip bi ses gelir ya). tekrar götürdüm yeni olduğunda yapar dediler. Sizce bu doğru mudur, başka bir problem mi var veya körüklerinde sorun mu var?

bayayhan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ayhan
Nereden: Mersin
Arabanız: Skado Fabia

İleti bayayhan » 16 May 2012, 08:37

Bu konuyla bilgisi olan yok herhalde!
bayayhan
CLASSIC
CLASSIC

İleti forman37 » 16 May 2012, 10:03

suankı muayene sıstemı tamamen alman ların elınde oldugu ıcın artık araclar didik didik edılıyo. en ufak bı hata bıle sısteme ıslenıyo sılecek suyu ne tarafa atıyo dugun atıyomu ıc aydınlatmalar duzgun çalısıyomu hersey ust safhada kontrol edılıyo boylesı daha guzel . ben 93 model formanımı goturdum tek seferde gectı kusursuz dusunun artık :) ıcraat-ı mesele ye gelelım kullanılan parcalar buyuk olasılık yan sanayıdır çunkı oncekı halınde yoktu demekkı yenı parca takınca bu ses basladı yaptırdıgınız yere goturun takılan parcaları sorun yan sanayımı kesın sıze orjınal dıyecek ve basından savmaya calısıcak yenı takılan parcadan asla ses gelmez ben 10 yıldır skoda yetkılı servısınde çalısıyodum.
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MUSTAFA ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: NE ARABASI AMK?

İleti bayayhan » 16 May 2012, 11:21

Araç yapıldıktan sonra çağırdılar beni. Rot ayarında sorun çıktı. Rot kolları uzunmuş ucundan bir miktar kestiler. Orjinal mi diye soruyorsun, kesinlikle orjinal diyorlar. Ben ne diyeyim bu ustalara. Vallahi insanlarda ahlak diye bişey kalmamış, kimseye güven olmuyor. Dürüst çalışan ve işinin hakkını alan usta bulmak zorlaştı. Neyse ben şu ustanın yanına bir uğrayım, bakalım ne yalanlar uyduracak! :)
bayayhan
CLASSIC
CLASSIC

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir