Sonuca yaklaşıldı (sallantılı rolanti sorunu)

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Sonuca yaklaşıldı (sallantılı rolanti sorunu)

İleti don q » 26 Ağu 2007, 20:10

Birkaç başlıkta açtığım bu konuya geçenlerde bir servis ilginç bir noktadan yaklaştı ve sanırım doğru bir tahmin yürüttü.Hemen belirteyim o anda vaktim olmadığı için tam bakamadık ve bir kaç ün sonraya randevu aldım.Ve bu arada bu sorunu sizlerle paylaşmak istedim.Bilirsiniz ne zamandır aracımda sallantılı rolanti sorunu,çekiş azlığı ve zaman zaman da çalışmama sorunu vardı.İlk önce motora carbon temizliği yapıldı,depo temizlendi,benzin filtresi değişti,en sonda egr valfi temizlendi.Sorun hala devam etti ve benimde götürmediğim usta ve özel servis kalmadı.Bir usta subab kaçağı teşhisi koydu,motorun sökülmesinden bahsetti (şimdiki servis öyle bir sorun varsa bile sadece silindir kapağının açılmasından bahsetti) bende güvenemedim tabi,sonra bir diğer usta katalitik arızası verdiği için bu parçanın değişmesinden başka çare olmadığını söyledi.(bilirsiniz burda uzun zamandır katalitik arıyorum) Son gittiğim özel servis  ise katalitik in hala iş gördüğünü öyle kirli falan olmadığını egzoz çıkışının rahat oldugunu söyledi ve şimdiye kadar kimsenin şüphelenmediği bir şeyden bahsetti.Daha ben söylemeden kayışların ne zaman değiştiğini ve bu sorunun ne zamandır varoldugunu sordu.bende o anda fark ettim ki aracın 90bin bakımı sonrası bu sorun cıkmıstı (kayıslar değişmişti) ve yetkili servis o zaman motorun kendiliğinden rolantiyi ayarlıcagını söylemişti.Meğer kayıslar yanlıs veya uyumsuz takılmış.Yarın veya yarından sonra sökülüp bakılacak,ustanın dediğine göre belkide pistnların biride subaba vuruyordur buda yapabilir bu yüzden dedi.Şimdi sizlerin fikirlerin istiyorum,dahönce böyle bir şeyle karşılaşananı oldumu yada bilgisi oan varmı.Gerçi yakında öğrenicez ama şimdiden burdaki uzman skodacıların fikirlerini alıp yanlış bir işlem yapıp zaman kaybına ugramak istemem...

don q
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti skodacı » 26 Ağu 2007, 20:21

senin araçta 2 adet triger kayışı var...kontrol ettirmende sorun yok derim...
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir