airbag ışığı..

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

airbag ışığı..

İleti bozdagbulent » 23 May 2012, 14:28

arkadaşlar meraba.. 2002 model fabia elegance aracımın polen filtresini değiştirmek istedim usta torpido gözünü çıkarırsan hemen ordadır dedi. ben ön kısmı çıkardım çıkarırken airbag kablosunu falan da çıkarmıştım ancak işin kötü yanı polen filtresi için hiçbirşeyi sökmek gerekmiyormuş :D herşeyi yerine taktıktan sonra airbag uyarı ışığı yanmaya başladı. bir çok kişi beyin hafıza kaydetmiştir bu yüzden yanıyordur falan dedi. ben ışık yandıktan sonra ön kısmı çıkarıp tekrar kontrol ettim fakat kablolarda bi sıkıntı görünmüyor acaba sorun dedikleri gibi beynin hafızaya almasından mı yoksa başka bir şey de olabilir mi?

bozdagbulent
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Bülent Bozdağ
Nereden: Eskişehir
Arabanız: fabia elegance

İleti serqet » 23 May 2012, 14:40

Büyük ihtimal torpido altındaki Hava Yastığı fişini çektiğinizden kaynaklı, lamba sönmüyorsa servislere gidip arızayı sildirebilirsiniz.
serqet
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Kenan A.
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 2004 special

İleti tuzsuz » 23 May 2012, 16:21

hocam kablolarda sorun yoksa hafıza için akünün kutup başlarını bir şöküp taksanız belki işe yarar. fikir benimkisi
Kullanıcı avatarı
tuzsuz
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Fabia special 1,4 101 HP

İleti bozdagbulent » 23 May 2012, 16:30

tuzsuz yazdı:hocam kablolarda sorun yoksa hafıza için akünün kutup başlarını bir şöküp taksanız belki işe yarar. fikir benimkisi

hocam beni korkutan da o oldu aynı dediğiniz işlemi yaptım beyin sıfırlansın diye yine olmadı
bozdagbulent
CLASSIC
CLASSIC

İleti erginbkr » 23 May 2012, 17:23

serviste yada vagcom cihazı olan biriyle arıza kaydını sildirin...sorun düzelir...
Kullanıcı avatarı
erginbkr
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ergin
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: BUGATTİ VEYRON Benzin+LPG

İleti diseqc » 24 May 2012, 07:34

akü kutup başını çıkarmakla hafızayı silemezsiniz , kablo yerinden salınsabile airbag lambası hemen yanar silinmesi için mutlaka vag-com ma bağlanması gerekiyor.
Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: murat
Nereden: Rize
Arabanız: Peugeot 1.4 HDI Bipper

İleti bozdagbulent » 24 May 2012, 13:17

diseqc yazdı:akü kutup başını çıkarmakla hafızayı silemezsiniz , kablo yerinden salınsabile airbag lambası hemen yanar silinmesi için mutlaka vag-com ma bağlanması gerekiyor.

hocam çok teşekkürler bunu öğrendiğim iyi oldu rahatladım vallaha :D
bozdagbulent
CLASSIC
CLASSIC

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 14 misafir