Ön Sol Cam Otomatiğinde Arıza

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Ön Sol Cam Otomatiğinde Arıza

İleti can_kozlu » 30 May 2012, 07:55

kispest yazdı:Arkadaşlar selamlar. Dün şoför tarafındaki camı açtıktan sonra geri kapatamadım. Kapatmaya çalışırken çıtır çıtır sesler geliyordu. Servise götürdüm, İstanbul yolu üzerindeki Efe Honda Plaza'ya. Sistemin içindeki halat kopmuş. Mekanizmayı değiştirdiler.

Sorun şu ki, %20 indirimde olmasına rağmen 326 lira gibi bir ücret ödedim, işçilik dahil. Ne yalan söyleyeyim içime oturdu. Yeni bir Skoda kullanıcısıyım, açıkçası parça fiyatları hakkında pek de fikrim yoktu. Acaba bu arızayı basitçe Ostim'de falan halledebilir miydim bu kadar para ödemeden? Oradaki usta sanayide yaptırsam arızanın sürekli tekrarlanacağını söyledi ama bilemedim, sizin de fikrinizi almak istedim.

Şimdiden teşekkürler.

tamamen aynısı bu kış başıma geldi sungurlu sanayide bir çocuk var 18 yaşında birtek o anlar dediler 80 tl ye maletti çocuk halatını ve iki tane plastik makarayı değiştirdi.servis sadece kapının döşemesini açmaya alıyor o parayı.

can_kozlu
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: can kozlu
Nereden: Çorum
Arabanız: oktavia 1.6 business

İleti mosfet44 » 30 May 2012, 11:50

aynı sorun 3 hafta önce benim başıma geldi ankara şaşmazda 70 tl ye yaptılar. ben sırf bu nedenle servise gitmeyi istemiyorum. iyi bir özel servis her şekilde sorunu çözebiliyor. hemde çok hesaplı fiyatlara.
mosfet44
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: yasin taştekin
Nereden: Ankara
Arabanız: fabia 1,4 mpı comfort

İleti hetepe » 30 May 2012, 15:16

Cam kaldırma mekanizmasında plastik bir parça var ve genelde o kırılıp, halatı üstüste de sardırarak mekanizmayı bozuyor, şaşmazda, ivedikte birçok kilitçi var bu işi yapan, 10-20 malzemeye, 40-50 de işçiliğe hallolur.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti ibrahim » 21 Haz 2012, 21:27

geçenlerde benımde sağ camda aynı ses oldu ortada takıldı elle destekleyip kaldırdım şimdi çalışıyor biraz ses geliyo ınıp cıkarken ama çalışmaya basladı kendı kendıne acaba bu sekılde ıdare eder mı baktırsam mı bılemedım
ibrahim
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: İbrahim Ergin
Nereden: Çankırı
Arabanız: fabia

İleti skodkuzum » 22 Haz 2012, 06:38

bende aynı sorunla and basvurdum...300 tl dedıler....sanırsam yuce auto lıste verıyor...servıste tutturdugunu muck
skodkuzum
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: huseyın
Nereden: Kırşehir
Arabanız: skoda fabıa

İleti erginbkr » 22 Haz 2012, 14:41

geçen hafta benimde başıma geldi...30 tl komple set (teller ve plastik parçalar) + 40 tl işçilik toplamda 70'e maloldu...istanbul bahçelievler...
Kullanıcı avatarı
erginbkr
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ergin
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: BUGATTİ VEYRON Benzin+LPG

İleti birtanyildiz » 22 Haz 2012, 15:07

toplam 100 tl ye yaptırmıştım. istanbul atatürk oto sanayi maslak ta. pazar günüydü. baya uğraştılar zormuş fabianın kapıyı açmak. tel kopmuş o saran plastik aşınmış oturmuyordu tel. böyle şeyler için servise gitme taraftarı değilim. bu arada zor derken :) perçinler sıkıcı gelmişt bana sadece vidalı olsaydı direk açarlardı diye düşündüm. değilse ustaya zor bi durum yok :)
Bir Zamanlar Fabia 1.4 101 Spc HB...
Kullanıcı avatarı
birtanyildiz
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Birtan YILDIZ
Arabanız: Astra Classic 3 Sedan

İleti erginbkr » 22 Haz 2012, 15:37

birtanyildiz yazdı:toplam 100 tl ye yaptırmıştım. istanbul atatürk oto sanayi maslak ta. pazar günüydü. baya uğraştılar zormuş fabianın kapıyı açmak. tel kopmuş o saran plastik aşınmış oturmuyordu tel. böyle şeyler için servise gitme taraftarı değilim. bu arada zor derken :) perçinler sıkıcı gelmişt bana sadece vidalı olsaydı direk açarlardı diye düşündüm. değilse ustaya zor bi durum yok :)

bir daha başınıza gelirse perçinleri iptal edip yerine akıllı vida kullanın ...1-2 tl 10 tanesi...kapıyı sökme takma hem basitleşir hem daha sağlam bir yol olur...
Kullanıcı avatarı
erginbkr
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ergin
Arabanız: BUGATTİ VEYRON Benzin+LPG

İleti mustklc » 23 Haz 2012, 19:28

ben sivice 50 TL verdim . usta "bunların cam plastiği çabuk kırılır, düşer, düşerse daha büyük masraf olur" dedi. onu da değiştirdi. 30 tl aldı ona da.

benim kapı da perçinliydi. sökerken çok zorlandı. geri toplarken pat küt topladı. kilidin bir parçasını geri içine düşürdü. ustam aldın mı o parçayı dedim. aldım dedi. meğer almamış. 2 hafta boyunca o parça kafamı ..kti. dün gittim tekrar minnet rica, sırt sıvazlayarak tekrar söktürüp o parçayı aldırdım.

yaptırdığım yeri tarif ederim ama böyle bir olay yaşadım soğudum.
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

Önceki