Digital Music Changer sorunu???

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Digital Music Changer sorunu???

İleti Fabian » 26 May 2012, 13:58

2006 Kasetçalarlı Fabiamın teybinde, kinston marka USB ile gayet güzel çalışan Cd Changerimi, yeni aldığım yine 2006 model fabianın cd-çalarlı teybine monte ettirdim. ( Audio System marka changer ve Oto teypçide monte edildi )

Ancak Cd tuşuna basıp açarken, teybin ekranında 89-83-83-9-3 ..... gibi sayılar beliriyor. ( kafayı yemişçesine )

Parçayı 2-3 saniye okuduktan sonra bir anda NO CD yazıyor ekranda ve radioya geçiyor. Tekrar Cd tuşuna basıyorum, şarkı normal seyrinde ilerlemiş, çalıyor...1-2 saniye sonra yine NO CD diyor, radyo çalışmaya başlıyor. Ototeypçi de anlamadı.

Cihazı aldığım yeri aradım. USB'ler Teypten teybe uyumsuzluk yaratabilir... Sandisk marka USB ile çalışır muhtemelen dedi.

Benim anlamadığım şey şu :

Eski kasetçalarda kingston marka USB ile gayet iyi çalışıyordu. (Toshiba USB'yı okumuyordu.)
Yeni cdçalarda aynı USB şarkıyı okuyor, ama aniden kapatıyor. (Toshiba USB'yi okumuyor)

USB problemi olsa, hiç görmemesi gerekmez mi?

Gidip belki de boşuna 25 lira masraf yapmak istemiyorum. Elektronikten anlayan biri yardımcı olursa sevinirim.

Fabian
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Fabian
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Fabia

İleti onur8665 » 26 May 2012, 18:48

Bence sorun usb belleğin markasından değilde dosya sisteminden kaynaklı olabilir usb belleğiniz muhtemelen ntfs şeklinde biçimlendirilmiştir.Belleğinizi fat veya fat32 şeklinde biçimlendirirseniz muhtemelen çalışacaktır.
onur8665
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Onur ŞENCAN
Nereden: Amasya
Arabanız: Fabia I Classic 1.4 75hp

İleti Fabian » 28 May 2012, 09:43

onur8665 yazdı:Bence sorun usb belleğin markasından değilde dosya sisteminden kaynaklı olabilir usb belleğiniz muhtemelen ntfs şeklinde biçimlendirilmiştir.Belleğinizi fat veya fat32 şeklinde biçimlendirirseniz muhtemelen çalışacaktır.

İki USB 'de FAT32 'ymiş. ( Olmuyor )
İkisinden birini NTFS
diğerini FAT
yaptım, yinme olmuyor, yine olmuyor...
Fabian
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Fabian
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Fabia

İleti hetepe » 28 May 2012, 12:21

Bence şimdi takılı olduğu teyple olan uyumsuzluk sözkonusu...
Soketi aynı da olsa her cd changeri de çalıştırmadığına göre USB'de de çalıştırmayabilir.
Mevcut cihazınızı sahibinden.com da satıp, tekrar aynısından almanız mantıklı olabilir...iade seçeneğiniz olur uyum göstermezse.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir