Yüce otoyomu şikayet etsem Atik otoyumu

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Yüce otoyomu şikayet etsem Atik otoyumu

İleti hanifi » 06 Haz 2012, 17:20

bilirsiniz bundan 15 gün önce aracım yatak sarmıştı, ve servis daha pistonlara çıkmadan benden 10 bin lira civarında para istemişti de ustaya götürüp aracı 2 bin liraya halletmiştik,

aradaki rakama bakıyorum da resmen 5 katı, bu ülkede skoda bu kadar tutarsızmı yoksa bizimkiler mi bizi kazıklamaya çalışıyor, şimdi şikayet var a yazsam bi işe yararmı, yoksa bu servisler böyle geldi böylemi gidecek,

bu almanlar bi krank milini 3-4 bin lirayamı gönderiyor bizim fukaralarada, onlarda üstüne % 5 bi kar marjı koyupmu satıyorlar, yoksa 500 liraya gelen bi krank mili türkiyede 4 bin liramı,

artık nefret ediyorum bu otomobil servislerinden, ve servis bakımlımı diye diretenlerden... servis bakımlı araç arayanların % 90 ıda sonradan servis yerine usta tercih edenlerdir...

skodası, hyundaiyi, pejosu, opeli, bmw yi hiç karıştırmıyorum bile, piyasa arabalarının servisleri niye böyle pahalı kardeşim, nedir bunların bizim cebimizden istediği, kıt kanaat gecinen bi milletiz topladığımız üç beş kuruşla bi araba alıyoruz, onunda iki katını servislere veriyoruz ya

hanifi
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Fabia 2007

İleti mustklc » 06 Haz 2012, 17:28

avrupada da bu böyledir. Turkiyeye özgü birşey değil.
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti skoda53 » 06 Haz 2012, 21:33

atik otoda 2006 fabianın turbosu için telefonda 4000 tl demişlerdi.gerçi sorun başka yerde çıkmıştı.sonradan öğrendimki orjinal turbo 2000tlyi geçmiyormuş...
skoda53
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mehmet
Nereden: Rize
Arabanız: 2013 toyota corolla d4d mm

İleti furunotr » 06 Haz 2012, 21:38

Servisin bir miktar daha pahalı olması bencek mantıklı... Ancak belli bir miktar... Çünki kurdukları tesis; bu tesisin temizliği ve düzeni; fazladan personel çalıştırması elbet belli bir maliyet oluşturacaktır; ancak istenilen rakamlara bakılınca bu miktarın birazı veya mantıklı bir miktarı geçtiği görünmekte ve ben de buna bir anlam verememekteyim...

2 yıl önce başıma gelmişti ve bende bunu bu forumda dile getirmiştim... Şehirdışında aracım arıza yapmıştı ve bu arızayı gidermek için istenen rakam 725 lira pazarlık ve kredi kartına tek çekim ile son 695 liralar civarında bir miktara düşürülmüş iken ben bu arızayı o bölgenin sanayisinde aracın çekilme ücreti de dahil olmak üzere 210 lira yine kredi kartına halledebilmiştim... Ayrıca servisin bu esnada cam motorlarını da yaktığını düşünüyorum; ancak ispat etmek mümkün olmadığından üzerine de düşmemiştim...

7-8 km. gibi bir araç çekme ücretinin iyimser bir tahminle 50 lira gibi bir rakama malolabileceğini düşünürsek ve ekstra 1 saatten fazla camlar ile uğraşılması da cabası iken bana bu tamiratın 160 lira gibi bir rakama geldiğini hesaplanabilir ve benden istenen rakam bunun nerede ise 4,5 katı...

Hal böyle iken servislerde talep edilen ücretlerin bazen çok aşırı olduğu gözlemlenebiliyor...
furunotr
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Haluk Pirinç
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Felicia Combi GLXİ

İleti scania_seat_skoda » 06 Haz 2012, 22:31

hanifi yazdı:bu almanlar bi krank milini 3-4 bin lirayamı gönderiyor ,

türkiyeye özgü bence yurt dışında orjinal otomotiv parçaları bize göre % 40 ucuz.bulgardan olsun yunandan olsun yetkili servislerden orjinal parça aldırıyoruz uzun yol şöförlerine,misal turbo burdaki yetkilide 2700 tl ise bulgarda 1300 tl.sandık krank 28 bin tl burda yunanda 12 bin tl.
bizim şanzuman işçiliğimiz 300 tl dışarda 300 euro.dışarda işcilik çok abest pahalı parça ucuz diye biliyorum.
Kullanıcı avatarı
scania_seat_skoda
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ufuk usta
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 2001 1.9 TDI octavia combi L&K 110 kw 6 vites

İleti Bluedays » 07 Haz 2012, 08:46

İnsanın olduğu her yerde problem vardır. Şu anda yetkili servisleri dört dörtlük çalışan bir marka var mı? Ne kadar paran var, ne kadar lüks içindesin o kadar ilgi alaka sahibisin. Ne yazık ki böyle. Arkadaşımız yazmış, benim araç felicia fakat lüks bir araç gelince onunla ilgileniyor diye. Maalesef bu böyle.
Bunu engelleme şansımız ne yazıkki yok. Ben 2 kez yüce oto ile muhatap oldum. Bunların ikisinde de mail yoluyla bir problemi anlattım. 1 saat geçmeden telefonla arayarak, ilgilendiler. Gerçi sorun denilemez ama geri bildirimleri hoşuma gitti.
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti hanifi » 07 Haz 2012, 10:30

Bluedays yazdı:İnsanın olduğu her yerde problem vardır. Şu anda yetkili servisleri dört dörtlük çalışan bir marka var mı? Ne kadar paran var, ne kadar lüks içindesin o kadar ilgi alaka sahibisin. Ne yazık ki böyle. Arkadaşımız yazmış, benim araç felicia fakat lüks bir araç gelince onunla ilgileniyor diye. Maalesef bu böyle.
Bunu engelleme şansımız ne yazıkki yok. Ben 2 kez yüce oto ile muhatap oldum. Bunların ikisinde de mail yoluyla bir problemi anlattım. 1 saat geçmeden telefonla arayarak, ilgilendiler. Gerçi sorun denilemez ama geri bildirimleri hoşuma gitti.

işte insanın zoruna gidende o, bibakıyorsun göbekli biri octaviadan indi yad superb den indi geldi, adam elindeki işi bırakıyor nerdeyse öbürünün önünde iki büklüm olacak, böyle bi adaletsizlik yok ya, hadi servis müdürü yaptı servis çalışanıda işini bırakıp geliyor, yav adam elinde iş var karsındakide bi insan, niye onu ezip paraya bu kadar tapıyorsun

ben aracım ilk bozulduğunda dedim ki dışardan bunu yaptırsam 3 bin belki, hadi servis 1-2 fazla istesin amenna, en azından garantili ve muhattaplı olurum diye, kafamdan okey verdim, ama bi gittim başlangıç paketi 10 bin :)) gerisini siz düşünün
hanifi
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Fabia 2007

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 20 misafir