Ankara DAMLA LPG ve sorunlar...

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Ankara DAMLA LPG ve sorunlar...

İleti ATASAYAR » 07 Haz 2012, 21:17

Selam arkadaşlar. Damla lpg'ye geçen yıl lavato marka tüp taktırdım. işçilikleri son derece iyi. Fakat bir kaç defa ayar için gittiğimde yapılanlar iyice canımı sıkmıştı. son olanlarda cabası.
Göstergede yarım depodan fazla gaz varken bieden gaz bitti sinyalı vermeye başladı.Benzine alın tekrar gaza geçirdim yine aynı şeyi yaptı. Tam bir hafta böyle uğraştım. En sonunda tekrar gidip durumu anlattım. Bu arada aracın çok yaktığını söyledim ve gelmişken onlarada bakmalarını istedim.(yaklaşık olrak 215 kr.)
usta aracı bilgisayara bağladı ve basınç düşük dedi ve bir fidayla oynadı. Yakıtı söyleyincede abi zaten az yakıyor dedi.Başladı herzamanki gibi benim araban şu kadar yakıyor. şudur budur. bende iki arkakaşımda daha aynı arabadan olduğunu ve en fazla 180-185 kr yaktığını söyledim ve tartışmaya başladık. Daha fazla uzatmamak için arabaya atladım ve oradan ayrıldım.
Şimdi araba 240 kr yakmaya başladı. sizce bunlara ne yapmam gerekir siz söyleyin....
Herkese kazasız yolculuklar.

ATASAYAR
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara
Arabanız: fabia

İleti ayhani » 07 Haz 2012, 21:52

Tabiki takdir sizin ama bence forumda firmayı ifşa edecek birşey yok. LPG ışığının erken yanması basit bir olay deponun üstündeki bir videdan 5 dakikada ayalanır.
Çok yakma olayıne gelince hangi şartlarda 215 yakıyor? Eğer şehir içi ağırlıklıysa normal. Benim octi %70 çevre yolu %30 civarı şehir içinde 210 civarı yakıyor bence normal. 185'te yaktırıyorum acelem yoksa ve şehir dışı yada çevre yolunda 80-90 ile gidersem 185-190 yakıyor. Ama şehir içinde birazda spor sürdüğünde al sana 230-240 kuruş diyor. Bence sorun yok görünüyor.
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ATASAYAR » 07 Haz 2012, 22:02

Ben gazı hep aynı yerden alıyorum. Kıştan çıktan sonra karlar eriyince bile bu kadarçok yakmamıştı. bir depoyla 510 km gittim.(şehir içi) havalar şimdi dahada ısındı. Bu kadar yakması normalmi. birde söylemeyiunuttum ayar yapıldıktan sonra aşırı benzin yakmaya başladı. Bende firma ismi vermek istemezdim ama o firmaya tam 4 kişi gönderdim tüp taktırmak için. işçiliği çok iyi ama sonrasında dönüp yüzünüze bakmıyorlar.
ATASAYAR
CLASSIC
CLASSIC

İleti ayhani » 07 Haz 2012, 22:09

ATASAYAR yazdı:Ben gazı hep aynı yerden alıyorum. Kıştan çıktan sonra karlar eriyince bile bu kadarçok yakmamıştı. bir depoyla 510 km gittim.(şehir içi) havalar şimdi dahada ısındı.

Bir depoyla 510 km çok çok iyiymiş. Deponuz kaç litre acaba?. Ben octi ile 33 litrelik depoyla en fazla 430 km gidebildim. Depo şu an 80 liraya doluyor oda 186 kuruş eder.
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ATASAYAR » 07 Haz 2012, 23:09

39 litrelik simit tüp.
ATASAYAR
CLASSIC
CLASSIC

Fabia

Kimler çevrimiçi