FABİA 1.4 TDİ YARDIM ..

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

FABİA 1.4 TDİ YARDIM ..

İleti teknikeleman123 » 14 Haz 2012, 23:18

Arkadaşlar merhaba

forumu sürekli takip ediyordum ama yeni üye oldum.2007 model 1.4tdi sedan fabia aldım kilometre suan 127 binde ama km il oynamışlar !! sonradan farketttik :s artık almıştım aracı aracı baktırdım almadan kimse anlayamadı boya kaza da yoktu cazip geldi aldım arabayı. daha öncede 2007 fabia dizelim vardı askerden önce satmıştım yani bildiğim araç.bende bostancıdaki ustama baktırıp aldım fabia mı . ama ustam biraz baştan sağma baktı araca. her neyse bende buna istinaden yeni aracıma başka usta buldum.bu forumdan aldım ismini ama bu ustada iyi çıkmadı gibi :S . ismini vermek istemyorum . aracımı götürdüm ekspertiz yaptı usta triger , ön arka balata, mazot filtresi, hava filtresi , yağ vs, gibi eskikler cıkardı yani normal bakımın dışında esktra triger sokduk birazda ben istedim içim rahat binmek için. tam 1 gün uğraştılar aracıma ama memnun kalmadım gibi :S çünkü aracı tam teslim alıcam motoru bi acdım yag cubugundan üfleme geldi ve daha önce böyle birşey yoktu kaç yere baktırdım bu araba diri dediler ömürlük binersn dediler :S ( ki 200 bin devirmş araç ) zaten kullanımıda tokdu aracın cok serdi ve atik di . motora hiç ellenmemişdi. ama bakımı yapan usta normal ded biz bişe yapmadık dedi . :S ve ayrıca aracın su an yol bilgisayarından yakıt tüketimi cok gibi yani ilk izlenimim öyle oldu. rölantideyken bile normalde anlık yakıt 0 olurdu şimdi 0,4 lk kalkışlarda 15 olur şmdi 30 35 oluyoır :S hiç birşey anlamadım . direksin simidi yamuk birde :S normalde yokdu aracı bırakırken artık moralim bozulduı aldım aracı cıkdım oradan :S size danışmak istedim sorum yakıt artması neden mazot filtresindne felan mı yada trigerin ayarını felan mı yapamadılar :s birde araç eskisi gibi atik değil :S bilgisi olan yardım etsin teşekkür ederim S: ( daha öncede fabia dizel aracım vardı bilmenizi isterim araca yabancı değilim )

teknikeleman123
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: fabia 1.4 tdi

İleti mustklc » 15 Haz 2012, 09:00

büyük ihtimal orjinal filtre takmadılar. orjinal hava filtresi mesela çok farkediyor.
direksiyon yamukluğuna anlam veremedim. ya direksiyonu söktüler geri yerine düzgün takamadılar, ki takması biraz ustalık istiyor.
ya da sizin iyi direksiyonu alıp yerine çıkma başka taktılar.
ya da aldığınızda öyleydi, şimdi farkettiniz.
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti scania_seat_skoda » 15 Haz 2012, 21:15

direksiyon yamukluğu triger değişirken sağ lastiğin ve oradaki birkaç parçanın sökülüp takılmasından ve trigerden sonra rot balansa girmişse yanlış rot ayarından yaknaklanır.

yağ cubuğundaki buhar ise daha önce baktığınızda motor soğuk olabilir,buharı gördüğünüzde motor sıcak olabilir.belirli bir miktarda buharın hiç bir önemi yoktur ayrıca.

çekiş düşüklüğü ve ve yakıt miktarının trigerle bi alakası olmaması gerek zira triger hatalı veya yanlış takılsaydı,aracınız dükkandan cıkmaz orada subap eğerdi.

çekiş düşüklüğü ve yakıt mıktarı,aracınıza mikron değerleri uygun olmayan filitre takılmışsa olabilir.
aldığınız yakıttanda olabilir tesedüfi bi şekilde.
Kullanıcı avatarı
scania_seat_skoda
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ufuk usta
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 2001 1.9 TDI octavia combi L&K 110 kw 6 vites

İleti teknikeleman123 » 17 Haz 2012, 12:38

ilginize şimdiden tşk ediyorum. direksiyon için artık rot balansa gideceğim. buhar olayında ise galiba ben takıntı yapıyorum gittiğ yere kadar gtsin . gerekirse başka bir ustaya bir ara baktırayım diyorum ne kadar normal . arabanı cekişi ise braz önce yoldan geldim. 300 km yol yaptım otobanda 180 bastım gidişi iyi ama 1. 2. 3. viteslerde gaza bastıgımda koltuga atıyordu beni şimdi o atiklik yok gibi :S eger hava filtresinden se nasıl anlarım bunu :S yani orj mi değilmi . artık ders oldu bana zaten servise götüreceğim bundan sonra bakımlarda arabayı mahfettiler araba askıda iken adam motor muhafzayı sökerken muhafazanını ucunu egdi ve takarken orayı düzeltmedi gösterdim burası olmamıs dedim ama önemsemediler sökmeye üşendiler . ve keşana gittim aracla altı olmadık yerlerde cok fena sürttü :S
teknikeleman123
CLASSIC
CLASSIC

İleti teknikeleman123 » 17 Haz 2012, 21:14

birde aklıma gelen birşey var motora eter sıkdılar yani mazot filtresn takdıkdan sonra araba hava yaptı çalıştıramadılar havayı aldılar ama yinede çalışmadı son olarak usta hava filtresinin borusuna eter sıkdı araba tek marşda çalışdı. acaba yag cubugundan cıkan syh duman bundan mu kaynaklanıyor yani motor zarar görmüş olablirmi :S
teknikeleman123
CLASSIC
CLASSIC

İleti scania_seat_skoda » 19 Haz 2012, 21:01

birim enjektörlü yakıt sistemine sahip araçlarda,sistemde hava varken veya yakıt biterek stop eden araclarda,ateşleme sıralaması karışıyor,aracın havasını aldıktan sonra ya akünüz çok kuvvetli olacak 10 saniye marş 10 saniye dinlendirme yaparak marşa basılır bu 3 kez tekrarlanır 4 üncüde normalde çalışır (dinamonun anası ağlar bu arada).yada ether ile yardım edilerek tek seferde motorun çalışması sağlanır.az uğraşmadım zamanında.
bundan motor zarar görmez,dumanda bunla alakalı değil.içiniz rahat olsun.
Kullanıcı avatarı
scania_seat_skoda
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ufuk usta
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 2001 1.9 TDI octavia combi L&K 110 kw 6 vites

İleti teknikeleman123 » 22 Haz 2012, 10:11

ilgniz içim tşk ederim bi 300 km yol yaptım . araçla şu an öyle bir soruun kalmdı yani yag cubugundan üfleme gibi . tek sorun aracın cekişi düşdü
teknikeleman123
CLASSIC
CLASSIC

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir