araç şehir içinde stop etmesi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

araç şehir içinde stop etmesi

İleti mataramasukoy » 25 Haz 2012, 16:26

mrb arkadaşlar fabia special 1.4 var 2005 model .. aracım son 1-2 haftadır şehir içi trafikte özellikle birden stop ediyor.. yag ve filtresini değiştrdim hava filtresini değiştirdim zamanı geldigi için ama gene bişey farketmedi.. dikkat ettiğim şehir içi trafikte klima açıkken oluyor.. ve debriyaja bastıgımda 1. ve 2. viteste genelde.. rölanti değeri ise 1000 nin altında 500-700 arasında oynuyor acaba rölanti değeri düşükmü sizce ondanmıdır.. yoksa başka bişeymidir.. araç debriyaja basında birden devir 300 lere kadar inip 500 - 600 e çıkıyor ama bazen çıkamayıp stop ediyor

mataramasukoy
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: AD
Nereden: İzmir
Arabanız: skoda fabia special

İleti kispest » 25 Haz 2012, 16:43

mataramasukoy yazdı:mrb arkadaşlar fabia special 1.4 var 2005 model .. aracım son 1-2 haftadır şehir içi trafikte özellikle birden stop ediyor.. yag ve filtresini değiştrdim hava filtresini değiştirdim zamanı geldigi için ama gene bişey farketmedi.. dikkat ettiğim şehir içi trafikte klima açıkken oluyor.. ve debriyaja bastıgımda 1. ve 2. viteste genelde.. rölanti değeri ise 1000 nin altında 500-700 arasında oynuyor acaba rölanti değeri düşükmü sizce ondanmıdır.. yoksa başka bişeymidir.. araç debriyaja basında birden devir 300 lere kadar inip 500 - 600 e çıkıyor ama bazen çıkamayıp stop ediyor

Aracınız LPG'li mi? Benim yaşadığım sorunun daha ilerlemiş halini yaşıyorsunuz anladığım kadarıyla. Benim araçta da gaz bitmek üzereyken ve rölantideyken şarj dinamosu kontrol lambası yanıyor ve sendeliyor. Bir titreme oluyor. Nadiren de olsa stop ettiğine de şahit oldum (1 ya da 2 kez). Benzindeyken olmuyor.
Kullanıcı avatarı
kispest
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Enes
Nereden: Ankara
Arabanız: Skoda Fabia (2005) 1.4 Special 101 HP

İleti murat11h1 » 25 Haz 2012, 17:45

rölantide oynama varsa boğaz kelebeğine baktır. Fabilarda klima açmak demek aracın belini kırmak demek zaten her fabia kapat şu klimayı der zaten...
Kullanıcı avatarı
murat11h1
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Murat
Nereden: Çorum
Arabanız: Fabia 2005 101Hp Special

İleti mataramasukoy » 29 Haz 2012, 21:41

araba lpg li değil .. bugun baktırdım servise klima komprösörü çok güç çekiyor dediler bin 500 tl masrafı var dediler .. ısınma var patlayabilir falan dediler bende kullanmıyorum artık malesef çok zor durumda uzun yolda kullanıyorum
mataramasukoy
CLASSIC
CLASSIC

İleti MadloveR » 30 Haz 2012, 09:18

Servisin her söylediğini doğru kabul etmemek lazım. Varsa başka özel servislere de gösterin. Servisin dediği gibi bir sıkıntı varsa bile emin olun çok daha ucuza halledebilirsiniz.
Ne Kadar Çok Şey Bilirsen Bil, Bildiğin Karşındakinin Anladığıyla Sınırlıdır."Hz. MEVLANA"
MadloveR
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ali ÖZDEMİR
Nereden: Konya
Arabanız: Favorit LX 1994-Artık Yok :(

İleti ince_murat » 03 Tem 2012, 21:50

Benim aracım LPG li ve benimde trafikte durduğumda devir de dalgalanmalar oluyor ve akü ışığı yanıyor bazen ve stop ediyor. benzinde ise bu sorunların hiç biri olmuyor. aracımın tüm bakımları tam ama bu sorunun kaynağını bulamadık bir türlü.
daha önce bu tür sorunlar yaşayan arkadaşlar varsa yardımcı olurlarsa sevinirim.
ince_murat
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: murat ince
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Fabia

İleti mataramasukoy » 04 Tem 2012, 11:41

bene klimadan anlayan birine göstericem zaten servise sadece sorunun ne oldugunu ögrenmek için gittim yoksa orda yaptıracak kadar zengin değilim
mataramasukoy
CLASSIC
CLASSIC

İleti simurg66 » 07 Oca 2014, 12:14

ince_murat yazdı:Benim aracım LPG li ve benimde trafikte durduğumda devir de dalgalanmalar oluyor ve akü ışığı yanıyor bazen ve stop ediyor. benzinde ise bu sorunların hiç biri olmuyor. aracımın tüm bakımları tam ama bu sorunun kaynağını bulamadık bir türlü.
daha önce bu tür sorunlar yaşayan arkadaşlar varsa yardımcı olurlarsa sevinirim.

Merhaba, iyi forumlar,
Forumda yeniyim. Birkaç sorum olacak, cevaplayabilirseniz çok sevinirim:
1) Ben de yeni fabia 1.4 choice aldım, atiker lpg taktırdım ve şu an mesajdaki sorunun aynısını yaşıyorum. Fakat bu olay her zaman değil de arasıra oluyor. Ustama da gösterdim ama hala devam ediyor. Siz bir çözüm bulabilmiş miydiniz?
2) Bir ikinci sorunumda motor arıza ışığının yanması. Ustam makineye bağladığında EGR valfinde sıkıntı var dedi, makine öyle gösteriyormuş. İlk olarak hatayı sildi ama biraz kullandıktan sonra geri yandı. İkinci kez ise EGR valfini tinere yatırıp temizledi, yine fayda etmedi, üçüncü olarak ise deliği küçültmek için conta taktı. Şu an ışık hala yanıyor. Ne dersini EGR valfini değiştirtmeli miyim, 300 tl civarı imiş. Yoksa böyle de idare etsem olur mu?
3) Arabam şehir içinde bazan kendi kendine kapıları kilitleyip açıyor ve farları açık bırakıp arabadan indiğimde bazan sesli ikaz veriyor bazan ise vermiyor. Acaba bir arıza mı var?
simurg66
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: bozoklu
Arabanız: Fabia 1.4 Choice

İleti cihadir » 11 Oca 2014, 13:05

şehir içinde stop etme olayı bir dönem benimde başıma geldi, hatta öyle ki virajı dönerken frene bastığımda bile stop ettiği oldu tabi güvenlik olayını tehlikeye soktuğu için birkaç kez sanayiye götürdüm ama birşey çıkmadı bogaz kelebeği temizlendi lpg sistemi kontrol edildi yaklaşık 300-400 tl masraf yaptım ama sorun devam etti. Özellikle trafikte kritik anlarda arabanın tam düşündüklerimi yapamayacağını aklımda tutarak daha kontrollü sürüş sergiler oldum, bu haliylede aracımı benden başka kullanan daha doğrusu kullanmak isteyen yok :) yakın çevremden, ta ki motor ikaz ışığı yanana dek yaklaşık 1,5 yıl bu şekilde kullandım. Motor ikaz lambası sönmesine rağmen arabanın sorunu demekki her geçen gün artıyor diye tekrar sanayide baktırdım mekaniğinde bişey yok lpg sistemine baktır dediler lpg de de birşey çıkmadı ama lpg kontrolünü yapan usta lpg beyninden bujlere doğru gide bir tane kabloyu gözüne kestirdi ve kabloyu kesti kestiği ucun birini boş bıraktı diğer ucuda( bujiyeyakın olan) bujinin oralarda biryere bağlantı yaptı. Ne amaçla öyle yaptığını sorduğumda bu kablo uzun, zaten sonradan baypas için yapılmış onu ilk haline getirdim dedi. Ve yaklaşık 1 aydır yaşadığım sorunları yaşamıyorum ve bu iş için usta ücrette almamıştı ilk yolum düştüğünde ustayı göreceğim:) bu arada aynı yerde 1,5 yıl içerisinde başka ustalarda bakmıştı ama derman olabilen yada bişey yapan olmamıştı tamamen ustanın tecrübesine göre yapıldı.( bu müdahaleyi yaparkende daha kıdemli ustalar varken boşta olan usta tesadüfen müdahale etti)
cihadir
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: 2004 Fabia Special 101bg 16v

İleti abdullah » 11 Oca 2014, 21:23

m akif kardeşim şehir içinde aracın stop etmesi lpg enjektöründen olabilir olması gereken enjektör ölçüsünden büyük enjektör takmış olabilirler . egr valfi arıza lambasını yaktı diye hemen degiştşrmenize gerek yok .... aracınızın kendi kendine kilitleyip açması konfor beyni arızalı
Kullanıcı avatarı
abdullah
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: 2005 fabia special gıranit gıri

İleti simurg66 » 14 Oca 2014, 12:08

abdullah yazdı:m akif kardeşim şehir içinde aracın stop etmesi lpg enjektöründen olabilir olması gereken enjektör ölçüsünden büyük enjektör takmış olabilirler . egr valfi arıza lambasını yaktı diye hemen degiştşrmenize gerek yok .... aracınızın kendi kendine kilitleyip açması konfor beyni arızalı

Cevabınız için teşekkür ederim. Bu konfor beyniyle alakalı arızayı düzeltmek kaç liradır, bilginiz var mı acaba? Lpg ile alakalı yaptırabileceğim birşey var mı, yoksa kaderimize razı mı olacağız ?
simurg66
CLASSIC
CLASSIC

İleti simurg66 » 14 Oca 2014, 12:10

cihadir yazdı:şehir içinde stop etme olayı bir dönem benimde başıma geldi, hatta öyle ki virajı dönerken frene bastığımda bile stop ettiği oldu tabi güvenlik olayını tehlikeye soktuğu için birkaç kez sanayiye götürdüm ama birşey çıkmadı bogaz kelebeği temizlendi lpg sistemi kontrol edildi yaklaşık 300-400 tl masraf yaptım ama sorun devam etti. Özellikle trafikte kritik anlarda arabanın tam düşündüklerimi yapamayacağını aklımda tutarak daha kontrollü sürüş sergiler oldum, bu haliylede aracımı benden başka kullanan daha doğrusu kullanmak isteyen yok :) yakın çevremden, ta ki motor ikaz ışığı yanana dek yaklaşık 1,5 yıl bu şekilde kullandım. Motor ikaz lambası sönmesine rağmen arabanın sorunu demekki her geçen gün artıyor diye tekrar sanayide baktırdım mekaniğinde bişey yok lpg sistemine baktır dediler lpg de de birşey çıkmadı ama lpg kontrolünü yapan usta lpg beyninden bujlere doğru gide bir tane kabloyu gözüne kestirdi ve kabloyu kesti kestiği ucun birini boş bıraktı diğer ucuda( bujiyeyakın olan) bujinin oralarda biryere bağlantı yaptı. Ne amaçla öyle yaptığını sorduğumda bu kablo uzun, zaten sonradan baypas için yapılmış onu ilk haline getirdim dedi. Ve yaklaşık 1 aydır yaşadığım sorunları yaşamıyorum ve bu iş için usta ücrette almamıştı ilk yolum düştüğünde ustayı göreceğim:) bu arada aynı yerde 1,5 yıl içerisinde başka ustalarda bakmıştı ama derman olabilen yada bişey yapan olmamıştı tamamen ustanın tecrübesine göre yapıldı.( bu müdahaleyi yaparkende daha kıdemli ustalar varken boşta olan usta tesadüfen müdahale etti)

Sizin de cevabınız için teşekkür ederim...
simurg66
CLASSIC
CLASSIC

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 12 misafir