Aracın Gaz Seviyesini Yükselttirmeli miyim?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Aracın Gaz Seviyesini Yükselttirmeli miyim?

İleti kispest » 25 Haz 2012, 16:41

Uzun yıllar dizel araba kullandıktan sonra araç sahibi olarak ilk benzinli motor tecrübemi Fabia'mda yaşadım. Fakat onu da 500 kilometre kullandıktan sonra hemen LPG taktırdım. Dolayısıyla benzinli ve gazlı araç kullanan arkadaşların tecrübelerine ihtiyacım var.

LPG taktırdığımda benzindeki kadar performans gösteremeyeceğini biliyordum ama bu kadar bariz olması da can sıkıcı. Araç benzindeyken özellikle kalkışlarda inanılmaz iyi. Bıraksam kendi kalkacak araç. Gazdayken ara ara, özellikle dik yokuşlarda aracı bağırtmak durumunda kalıyorum.

İlk taktırdığımda gaz seviyesi normalin altındaydı. 2000 km bakımına götürdüğümde usta gaz seviyesini normale çektiğini söyledi. Belki psikolojiktir, bilemiyorum ama aracın performasında bir yükselme fark etmiştim.

Gaz seviyesini yükseltmek gerçekten performansı çok etkiler mi? Performansı yükselteyim derken çok yakmasına da neden olmak istemiyorum. Şu an şehir içinde 17,5 kuruş civarında seyrediyorum. 19-20 kuruş da yaksa sorun olmaz benim için.

Uzattım, kusura bakmayın. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Kullanıcı avatarı
kispest
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Enes
Nereden: Ankara
Arabanız: Skoda Fabia (2005) 1.4 Special 101 HP

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 15 misafir