Skoda almayı düşünüyorum yardımcı olur musunuz?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Skoda almayı düşünüyorum yardımcı olur musunuz?

İleti tranquill » 30 Haz 2012, 17:07

Arkadaşlar 13.000 tl kadar param var 2004 1,2 classic fabia almayı dusunuyorum fakat bızım aıle bıraz geniştir :) arka koltukları ne kadar geniş 3 kilolu insan rahat edebilir mi ? yokuşlarda çekişi nasıldır? bakımları agır mıdır ?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-skoda-fabia-1-2-lpg-li-88541317/detay/ bu ilandakini düşünüyorum.

Yardımcı olmanızı ümit ediyorum...

tranquill
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: sezer sezer
Nereden: İzmir
Arabanız: yok :(

İleti murat11h1 » 30 Haz 2012, 19:10

Fabiaların arka koltukları dardır. Geniş bir aileye tavsiye etmem. 1.2 geniş aileye hiç gelmez rampada bayılır söyleyeyim. Alacaksan yayla gibi octavia al derim ama o fiyata octi yok :(
Kullanıcı avatarı
murat11h1
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Murat
Nereden: Çorum
Arabanız: Fabia 2005 101Hp Special

İleti hayalci1975 » 30 Haz 2012, 20:05

al kardeşim sen bakma yazanlara arka koltuguda geniş ama bizim halkımız cahildir adam boy 2 metre arka koltuk dar diyor ulen deve sana göremi yapılıyor araçlar ozaman herşeyi senin deve boyuna göre yapalım değilmi!!!
hayalci1975
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mehmet
Arabanız: skoda fabia TDi ambiante 2006

İleti Bluedays » 30 Haz 2012, 20:29

Eğri oturup, doğru konuşalım. Fabianın arkasında 3 kişi uzun yolda kesinlikle rahat edemez. Bırak kiloluyu, 3 tane minyon tip bile rahat edemez. Maalesef bu böyle. Şu an arkada çocuk koltuğu var, 2 kişi bile rahat oturamıyor. Geniş aile iseniz, bu durumu da göz önünde bulundurun. Hatta tanıdığınız birinde fabia var ise bizzat deneyin, görün.
Neticede göreceli bir kavram. Bana göre çok dar olan (kaldı ki 168 boyundayım :) başka birine göre geniş olabilir, nasıl olur bilmem ama olabilir işte.
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti memetboss » 30 Haz 2012, 20:59

hem cahilim hem deveyim hem de fabia'm var!
hayat bir garip işte.
çeşit çeşit insan var.
memetboss
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: memet bostancıoğlu
Arabanız: 2012 Octavia 1.6 TDI DSG Elegance

İleti sinnerman » 30 Haz 2012, 21:28

ya bende feliciamı satılığa çıkardım. yerine sıfır fabia almaya niyetim vardı ama o uzaktan hoş görünnüyormuş kardeşim. bir test ettimki aman allah korumuş. kesinlikle felicia'nın yerini tutmaz, daha dar ve rahatsız. şimdi transporter düşünüyorum birtane, yeter artık kibrit kutusu gibi araçlar. bir tatile çıkıyorsun, dönüşte 2 kasa şeftali, 4-5 karpuz alıp götüremiyosun eve..
Kullanıcı avatarı
sinnerman
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: sinnerman
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Felicia 1.3 GLXi

İleti tranquill » 01 Tem 2012, 14:52

daha acıklayıcı olayım arkadaslar bızde ne gidilecek köy ne de ahım şahım akraba var sadece hastane ev ve işe giderken lazım oluyor araba öyle uzun yol yaptıgımız yok.
şu şekilde örnek vereyim arkaya 1.60 boylarında 3 x 80 kg ve öne de 185 boylarında 2 kişi binecek benim sorunum daha çok çekişte sorun yapar mı rampalarda ?
tranquill
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: sezer sezer
Arabanız: yok :(

İleti ambiantem_06 » 01 Tem 2012, 15:58

12bınlıraya fabia 2004 bulursanız bende bırtane daha alayım bu paraya nasıl fabia alınıyor anlıyamadım.
ambiantem_06
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: can
Arabanız: fabia ambiante tdi

İleti OPTIMUS_PRIME » 01 Tem 2012, 17:08

sinnerman yazdı:ya bende feliciamı satılığa çıkardım. yerine sıfır fabia almaya niyetim vardı ama o uzaktan hoş görünnüyormuş kardeşim. bir test ettimki aman allah korumuş. kesinlikle felicia'nın yerini tutmaz, daha dar ve rahatsız. şimdi transporter düşünüyorum birtane, yeter artık kibrit kutusu gibi araçlar. bir tatile çıkıyorsun, dönüşte 2 kasa şeftali, 4-5 karpuz alıp götüremiyosun eve..
arkadaşım sen ömründe ya hiç arabaya binmemişsin yada senin felicia çarpı iki ebatlarında güldürdün akşam akşam beni :) fabia sınıfının en rahat ve iç mekanı en geniş arabasıdır ama ah bide bilip bilmeyen bok atmasa daha güzel olacak
OPTIMUS_PRIME
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Alper Azakoğlu
Nereden: Kayseri
Arabanız: 2012 Fabia 1.2 Optimal

İleti feliş » 09 Tem 2012, 17:34

OPTIMUS_PRIME yazdı:
sinnerman yazdı:ya bende feliciamı satılığa çıkardım. yerine sıfır fabia almaya niyetim vardı ama o uzaktan hoş görünnüyormuş kardeşim. bir test ettimki aman allah korumuş. kesinlikle felicia'nın yerini tutmaz, daha dar ve rahatsız. şimdi transporter düşünüyorum birtane, yeter artık kibrit kutusu gibi araçlar. bir tatile çıkıyorsun, dönüşte 2 kasa şeftali, 4-5 karpuz alıp götüremiyosun eve..
arkadaşım sen ömründe ya hiç arabaya binmemişsin yada senin felicia çarpı iki ebatlarında güldürdün akşam akşam beni :) fabia sınıfının en rahat ve iç mekanı en geniş arabasıdır ama ah bide bilip bilmeyen bok atmasa daha güzel olacak

Ne yani fabianın içi feliciadan dahamı geniş...
Kullanıcı avatarı
feliş
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus KÖKSAL
Nereden: Kırıkkale
Arabanız: SKODA FELİCİA 1.3MPİ COMBİ GLXİ

İleti hakanerdogan » 09 Tem 2012, 18:17

Kriterleriniz için en uygunsuz araç 1.2 Fabia'dır :)
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti skoda53 » 09 Tem 2012, 18:36

hyundai accent era.içi geniş,servis çok,ikinci eli iyi,çekişi 1.2den iyidir...
skoda53
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mehmet
Nereden: Rize
Arabanız: 2013 toyota corolla d4d mm

İleti Kindred Brujah » 09 Tem 2012, 19:24

Bizde bu araçların ikiside var, benim feliciam anneminde fabiası var, benim aracımın içi daha geniş, sürerken ki görüş alanı da fabia'dan daha iyi. Teknolojik araç değil fabia kadar performansta vermez ama konu iç hacim ve görüş alanına gelince felicia, fabia'dan daha iyi. İnsanlara çıkışmadan önce bi gidip ikisine de binin bence, hani mala çamur atmak neyse affedilir de bilip bilmeden insanlara öamur atmayın bari...

Arkadaşın sorusuna gelince 1.2 fabia ile eğer devirli kullanıyorsanız sıkıntı yaşamazsınız, zaten 1.4 olanını 101 beygir olmayacaksa almayın, 1.2 si daha iyi, daha az yakar çekişi de daha iyidir. çünkü 1.4 fabia 4 silindir 8 valf eski favorit motorunun biraz geliştirilmişini kullanır, aliminyum blok verimi çok iyi olmayan bi motordur, 68 beygir güç verir, fabia 1.2 ise 3 silindir 12 valf yeni teknoloji motor kullanır, 64 beygirdir, ama 4 beygir düşük olmasına rağmen bütün 68 likleri tokatlar, çünkü silindir başına 2 emme 2 püskürtme düşer, performansı iyidir, devirli kullanırsanız seridir, ayrıca vergisi düşük, tüketimi de azdır.

Fabia alacaksanız ya 1.4 101 beygir alın, ki istediğiniz paralara onu vermezler, veren olursa da almayın vardır bi bit yeniği, ya da 1.2 alın, ki bahsettiğiniz paraya onunda iyisini vermezler haberiniz olsun :) Ben şahsen feliciamı 11.500'den aşağı vermem zorunda kalmadıkça, ya da çok iyi bir fırsat elime geçmiş ve kaçırmak istemiyorsam, 12-13e kim fabia veriyor kesin patlaktır onun sağı solu iyi inceleyin derim :D

OPTIMUS_PRIME yazdı:
The real problem is in the hearts and minds of men. It is not a problem of physics but of ethics. It is easier to denature plutonium than to denature the evil from the spirit of man.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Anıl DOĞAN
Arabanız: Felicia 1.3 Glxi 2000

İleti enis aktaş » 10 Tem 2012, 12:20

Kindred Brujah yazdı:Bizde bu araçların ikiside var, benim feliciam anneminde fabiası var, benim aracımın içi daha geniş, sürerken ki görüş alanı da fabia'dan daha iyi. Teknolojik araç değil fabia kadar performansta vermez ama konu iç hacim ve görüş alanına gelince felicia, fabia'dan daha iyi. İnsanlara çıkışmadan önce bi gidip ikisine de binin bence, hani mala çamur atmak neyse affedilir de bilip bilmeden insanlara öamur atmayın bari...

Arkadaşın sorusuna gelince 1.2 fabia ile eğer devirli kullanıyorsanız sıkıntı yaşamazsınız, zaten 1.4 olanını 101 beygir olmayacaksa almayın, 1.2 si daha iyi, daha az yakar çekişi de daha iyidir. çünkü 1.4 fabia 4 silindir 8 valf eski favorit motorunun biraz geliştirilmişini kullanır, aliminyum blok verimi çok iyi olmayan bi motordur, 68 beygir güç verir, fabia 1.2 ise 3 silindir 12 valf yeni teknoloji motor kullanır, 64 beygirdir, ama 4 beygir düşük olmasına rağmen bütün 68 likleri tokatlar, çünkü silindir başına 2 emme 2 püskürtme düşer, performansı iyidir, devirli kullanırsanız seridir, ayrıca vergisi düşük, tüketimi de azdır.

Fabia alacaksanız ya 1.4 101 beygir alın, ki istediğiniz paralara onu vermezler, veren olursa da almayın vardır bi bit yeniği, ya da 1.2 alın, ki bahsettiğiniz paraya onunda iyisini vermezler haberiniz olsun :) Ben şahsen feliciamı 11.500'den aşağı vermem zorunda kalmadıkça, ya da çok iyi bir fırsat elime geçmiş ve kaçırmak istemiyorsam, 12-13e kim fabia veriyor kesin patlaktır onun sağı solu iyi inceleyin derim :D

OPTIMUS_PRIME yazdı:

merhaba arkadaşlar hoş güzel yazmışsınız da alıntıya şunu eklemek isterim 2001-2002 1.4 elagance 16 v internet fiyatları 15.000 16.000 arası deyişiyor 2001 1.4 comflof 2.el fiytatı 13000 15000 arsı deyişiyor yani bence 14000 sahibinden 2001 fabia 1.4 comflof alına bilir.101 bg olma şertıyla geniş çekişi yüksek
enis aktaş
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: enis aktaş
Nereden: Elazığ
Arabanız: yok

İleti firarim19 » 10 Tem 2012, 16:57

Konu Nerden nereye gelmiş.

Öncelikle arkadaşın sorusuna fabia kullanıcısı olarak cevap vereyim.

1-) arka koltuklar sınıfındaki diğer araçlar gibi DAR ! 3 kilolu kişi uzun yolda sıkılabilir. ancak senede 2 kez yola giden bir adam için sorun olmaz ihtiyaca göre seçmeli.

2-) motorun gücü kullanıcın hangi araçtan indiğine bağlı , 1.6 100 bg araçtan inen adama az gelir. Favoritten inen adama uçak gelir.

3-) Yokuşta bayılma olayına gelirsek uzun yolda iş şöfore bağlıdır. Devirini ve vitesini ayarlarsa sıkıntı yaşamaz ancak şehir içinde hız kesmek gerekn yerlerde 2. vitesi görebilirsiniz.

4-) Araç 64 Hp , piyasadaki B sınıfı araçların %90ı 75 Hp den yukarı değil. O yüzden fabianın extra bir sıkıntısı olmaz.

Gelelim diğer konuya,

Favorit-felicia-fabia araçları sırasıyla toplamda 8 yıldır kullanan biri olarak söylüyorum. Fabia Sınıfının en iyi aracı bana göre (polo ve ibizayı ayırmadan söylüyorum VWnin araçları 10 numara)

Fabianın feliciaya göre daha oturaklı olduğu kesin. Bir arkadaş görüş açısından bahsetmiş, trafikte normal ancak park ederken bende alışma süresi geçirmiştim AMA zaten yaşıtı B sınıfı araçlardada durum aynı. Burada sorun Fabiada değil Felicianın gerçekten müthiş !!! derecede güzel görüş açısı olmasından.

İç hacimlerine gelecek olursak her ne kadar felicia daha geniş gibi gelsede kullanım alanları aynı, sadece şu kapı kenarlarındakı boşluklarda falan fark var o da koltuk ve kapı döşemesi farkından.

Masraf konusunda Felicia daha avantajlı (motoru ayrı tutuyorum) Bu kapı switcihi falan filan feliciada daha basit olduğundan ıvırı zıvır şeyleri daha pratik ve ucuz halledilebiliyor.

Motor masrafları tipine göre farklılık gösterir ancak hepisinin ömrü uzundur zırt pırt bakım istemez.
93 Favorit L
99 Felicia GLX LPG
03 Fabia Elegance 1.4 LPG
11 Fiesta TDCI
15 Rapid Spaceback 1.2 MPI

Skoda bir bakış açısı, bir yaşam tarzıdır. Mütevaziliğin simgesidir.
firarim19
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Samsun
Arabanız: Rapid Spaceback 2015

İleti skodkuzum » 11 Tem 2012, 05:36

ben 1.4 2007 fabıa classıc plusı 21.000 sattı...her sey mukemmeldı ama genıs aılelere bıraz dar
skodkuzum
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: huseyın
Nereden: Kırşehir
Arabanız: skoda fabıa

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir