Nedeni belli olmayan ses.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Nedeni belli olmayan ses.

İleti ATASAYAR » 03 Tem 2012, 22:44

Herkese selam. Arkadaşlar nedeni belli olmayan bir sesle başım belada. Son üç aydır ayağımı debriyajdan çektiğim zaman tıkır tıkır ve hırıltı gibi ses geliyordu. İlk başlarda önemsenedim ama arkadaşımın aynı model aracına (fabia 2004 special) binince ve ses gelmediğini anlayınca moralim bozuldu. Ustaya gittim. İlk gitiğim usta baskı balatan geliyor değişince ses kesilir dedi . Daha sonra kendi ustama gittim usta baskı baltadan değil öyle olsa debriyaja basınca ses çıkar dedi. ses şanzumandan geliyor şanzumanı indirmemiz gerekiyor dedi. Sonuşçat çok masraf çıkacak diye sadece baskı balatayı değiştirdim ama ses kesilmedi.
Sizin başınıza daha önce böyle bir şey geldimi. Yada tahmininiz nedir.Benim aklına triger'den olabilir diye geliyor. Sizce hansi trigermi, şanzumanmı? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

ATASAYAR
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara
Arabanız: fabia

İleti ATASAYAR » 04 Tem 2012, 00:06

hiç fikri olan yokmu????????????
ATASAYAR
CLASSIC
CLASSIC

İleti mustklc » 04 Tem 2012, 07:23

şanzuman bilyası da olabilir. başka ustaya göster
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti feliş » 04 Tem 2012, 12:15

O dediğin ses bizim feliciada da geliyor abi demek istediğin şöyle herhalde araba çalışırken debriaja basarsan ses kesiliyor bırakırsan sanki dizel araba gibi tıkır tıkır çalışıyor doğru mu? Biz bu sorunu ustamıza sorduk şanzumanın içinde bir parça var dedi ondan yapıyor dedi sorun olmaz dedi ama ben şüphelendim çünkü o sesin yanında birde arabayı geri geri bir bayırı çıkarırken böyle bi demiri demire sürtme gibi ses geliyor o anda içim gidiyor açıkçası birazda korkuyorum şanzuman bozuluyormu diye :(
Kullanıcı avatarı
feliş
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus KÖKSAL
Nereden: Kırıkkale
Arabanız: SKODA FELİCİA 1.3MPİ COMBİ GLXİ

İleti ATASAYAR » 04 Tem 2012, 23:21

feliş yazdı:O dediğin ses bizim feliciada da geliyor abi demek istediğin şöyle herhalde araba çalışırken debriaja basarsan ses kesiliyor bırakırsan sanki dizel araba gibi tıkır tıkır çalışıyor doğru mu? Biz bu sorunu ustamıza sorduk şanzumanın içinde bir parça var dedi ondan yapıyor dedi sorun olmaz dedi ama ben şüphelendim çünkü o sesin yanında birde arabayı geri geri bir bayırı çıkarırken böyle bi demiri demire sürtme gibi ses geliyor o anda içim gidiyor açıkçası birazda korkuyorum şanzuman bozuluyormu diye :(

bende çok huylanıyorum ses sanki giderek artıyor. Artık şanzumanı indirecek usta yapacak bir sey yok. 250 tl işçilik + malzeme.
ATASAYAR
CLASSIC
CLASSIC

İleti wehby » 05 Tem 2012, 06:40

prizdirek bilyasımıydı neydi onun adı...ordan geliyor ses....
DENİZİN İÇİNDEKİ CANAVARI GÖRÜP DE ŞAŞMA , İÇİNDEKİ DENİZ OLAN CANAVARI GÖR DE ŞAŞ...
wehby
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: vehbi öz.
Nereden: Kayseri
Arabanız: 97 felicia 1.6 glxi

İleti skodkuzum » 05 Tem 2012, 07:12

bence sanzumanı ındırmeden cozum olmaz....ALLAH yardımcınız olsun....
skodkuzum
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: huseyın
Nereden: Kırşehir
Arabanız: skoda fabıa

İleti faruk_sakarya » 07 Tem 2012, 18:42

benim arabamdada vardı..(kusura bakma gec yazıyorum)ben sanzuman arka takozunun civatasını koparınca sorunu bulabildim:)motor 101'lik ve yüksek devirde kullanıyorsan arka motor(sanzuman takozuda denir.)takozu yada civatasına baktırmanı tavsiye ederim..civata sağlamsa takoz gidiktir.yetkili serviste 180 tl parça fiyatı var..Dedigin ses debirajdan ayagını çekince motor yüke binince oluyor sanırım..vurma sesi(tak-tuk ediyor..)eger arka takoz değilse motorla sanzumanı tutan motor odasındaki sol motor takozu olması ihtimali de var..SAKIN sanzumanı söktürme diyorum..acınca adam gibi toplamazsa basına baska seyler acabilir...Dediğim takozlar olma ihtimali çok yüksek..aynı sorun suan benim sol takozda var..(sayet dogru anladıysam..)yardımcı olursa sana sevinirim..iyi günler..
CnF
faruk_sakarya
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: FARUK DELERGEÇER
Nereden: Sakarya
Arabanız: SKODA FABİA ELEGANCE 101 HP

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 15 misafir