Ateşleme bobini arızası...Lütfen yardım -

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Ateşleme bobini arızası...Lütfen yardım -

İleti bogucan » 11 Tem 2012, 16:26

Arkadaşlar Merhaba ;

2002 1.4 fabia mpi motor olan aracımda ateşleme bobini arızası sebebi ile araç tekleyerek çalışıyordu..yaklaşık 1-1,5 ay önce orjinal parçası ile değiştirmeme rağmen (330 tl)ateşleme bobini tekrar aynı arızayı verdi fakat araç bu sefer çalışmıyor..

özel servisteki arkadaş bu durumun tamamen yedek parça ile ilgili olduğunu söylüyor
fakat sizce bu durum başka bir şey arızadan dolayı meydana geliyor olabilir mi ??
şu andaki fiyatı 435 tl...

yardımlarınızı rica ederim..

bogucan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Serkan SANCAKLI
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2002 FABİA CLASSİC 68 HP+ATİKER LPG

İleti BaTeRRiiSStt » 11 Tem 2012, 18:23

Ateşleme bobını arızası genelde atesleme sistemının yetersızlıgınden kaynaklanır. Aracın lpg lı ıse daha cok akım cekecegı ıcın buji , akü gibi elemanların sağlam oldugundan emın ol. hatta bujılerını değiştirmenı tavsıye ederım
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

İleti otoyedekparcacim.net » 11 Tem 2012, 20:41

bogucan yazdı:Arkadaşlar Merhaba ;

2002 1.4 fabia mpi motor olan aracımda ateşleme bobini arızası sebebi ile araç tekleyerek çalışıyordu..yaklaşık 1-1,5 ay önce orjinal parçası ile değiştirmeme rağmen (330 tl)ateşleme bobini tekrar aynı arızayı verdi fakat araç bu sefer çalışmıyor..

özel servisteki arkadaş bu durumun tamamen yedek parça ile ilgili olduğunu söylüyor
fakat sizce bu durum başka bir şey arızadan dolayı meydana geliyor olabilir mi ??
şu andaki fiyatı 435 tl...

yardımlarınızı rica ederim..

İyi Akşamlar Sık Aralıklarla Bobin Yanmasının Sebebi Eğer Parça Orjinal İse .1 Öncelikle Bobin Tesisatından Kaynaklanabilir, 2. Araç Fazla Şarj Yapıyor Olabilir, Aracın Şarjı Ölçülmelidir. Fazla Şarj Yaptığında Bobin Yanacaktır. 3. İhtimal Parça Yan Sanayi Olabilir, Yada Başka Yerde Arıza Olabilir, Özellikle 1.4 68 Bg Araçlarda Silindir Kapak Contası Yada Subaplar Yandığındada Benzer Bir Tekleme Olacaktır, Skoda Konusunda Uzman Bir Servisten Destek Alabilirsiniz. Eğer Parça Gerçekten Orjinal ve Arızalı İse Almış Olduğunuz Yerden Değişimini İsteyebilirsiniz. Orjinal Parçaların Garantisi 2 Yıldır. Ve Aracın Motor Tesisatında Oynama Olmadığı Sürece Herhangi Bir Devrede Yanık Olmadığı Sürece Garanti Kapsamına Girecektir.
otoyedekparcacim.net
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Muğla

İleti ogeredeli » 19 Arl 2015, 23:25

Aynı sıkıntıdan bugün servise gittim, 4 nolu bobin yanmış, 3 noluda yanmak üzere diye bilgisayarda gözüktü. İkisinide bosch marka bobinlerle değiştirdim. Fiyat 2X80 ₺ 30₺ de işçilik, toplam 190 ₺
Kullanıcı avatarı
ogeredeli
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Osman GEREDELİ
Nereden: Ankara
Arabanız: SKODA FABİA 1.4 CLASS

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir