fabia direksiyon arızası

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

fabia direksiyon arızası

İleti rodemi » 16 Tem 2012, 20:32

arkadaşlar 2006 model fabiamla akşam eve dönüşte aniden direksiyon sertleşti..forumda bu konuyla ilgili yazılanları okudum ancak bende göstergelerde herhangi bir uyarı ışığı yanmıyor...şuan direksiyon taş gibi..inşallah sorunu büyük değildir...

rodemi
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: hasan yalçın
Nereden: Kocaeli
Arabanız: fabia

İleti ogeredeli » 17 Tem 2012, 00:25

senin atf yağı bitmiş olabilir. Arıza ışığı yanmadıysa arızalı olan biryer yoktur sanırım, yağ seviyesini bi kontrol et istersen.
Kullanıcı avatarı
ogeredeli
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Osman GEREDELİ
Nereden: Ankara
Arabanız: SKODA FABİA 1.4 CLASS

İleti hetepe » 17 Tem 2012, 10:47

+1
ATF ekledikten sonra sorun devam ederse direksiyon kutusu sorunu olabilir...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti Bluedays » 17 Tem 2012, 16:17

Skoda'ya bu hususta görüş bildiren, görüş isteyen, sonuç alabilen oldu mu?
Bu, bariz kronik bir sorun. Yabancı dilim olsa sırasıyla, skoda, vw tüm ana üretim yerlerine mail yollardım.
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti faruk_sakarya » 18 Tem 2012, 14:38

Ben Sakarya OTOKUR'dan görüş aldım..Yüce oto artık o problemli direksiyon pompaları yerine artık iyileştirme yapılmış pompaları siparişle getirtiyormuş dediler..Ama piyasada birkaç arkadasın anlattıgına bakarsak...1)pompa'nın hidrolik yağı azaldıgı için oluyor,yag ilavesiyle geciyor diyorlar..2)emir arkadasımızda yazmıs forumda bende daha önce birkaç kez daha yazmıstım bu konuda..Akü üzerindeki tel sigortalar aracın cam damarı gibi..ABS&ASR&DİREKSİYON POMPASI v.b. aklınıza ne gelirse arkadaslar bu sigortalar tasıyor..ben gecen yolda kaldım aküm bitti..sebebi bu sigortalardan birisi oksit yapmış,şarj dinamosu aküyü sarj edemiyormus sorun bu kadar basit..çözümü için ben size yetkili servisi öneririm..orjinal parçalarını takın başınız agrımasın..sanayide çok ugrastım,baska yetkili servise de gittim,masraflı dedim aracım için ama yetkili servisleri yabana atmayın,sonucta aracın yaş indirimi felan da oluyor ve sanayideki ustayla aynı parayı verip orjinal parçayı takıp çıkıyorsunuz..umarim faydası olur sizlere...
CnF
faruk_sakarya
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: FARUK DELERGEÇER
Nereden: Sakarya
Arabanız: SKODA FABİA ELEGANCE 101 HP

İleti rodemi » 02 Nis 2013, 06:43

arkadaşında dediği gibi sorun akü üstünde bulunan sigortaların birinin kopması imiş.
rodemi
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: hasan yalçın
Nereden: Kocaeli
Arabanız: fabia

İleti alper3k » 02 Nis 2013, 22:05

onunla geçmiş olsun Allah beterin berinden korusun..
alper3k
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Abdulrahim Karataşan
Nereden: Kayseri
Arabanız: Fabia 1.4 Comfort

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir