Bu klima beni bunalttı artık

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Bu klima beni bunalttı artık

İleti mataramasukoy » 06 Ağu 2012, 18:06

arkadaşlar klimam debraja basınca deviri çok hızlı düşürüyordu stop ettiriyordu. baktırdım fani çalışmıyormuş kablo kopmuş yapıldı ancak hala araba şehir içinde klima açıkken stop ediyor bende açmaya korkuyorum.. napcam bilmiyorum.. izmirde varmı bildiğiniz dürüst işten anlayan bi usta

mataramasukoy
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: AD
Nereden: İzmir
Arabanız: skoda fabia special

İleti serkanergezer » 07 Ağu 2012, 17:33

Klima bende de biraz problem yaratıyor sizinde öylemi bilmiyorum ama kalkarken devri çok düşük oluyor canımı sıkıyor. kendi ustamı önerebilirim size;
Buca sanayide Ulucanoto Çagrı usta isterseniz telefonunda verebilirim.. Yardımcı olacaklardır.
Kullanıcı avatarı
serkanergezer
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Serkan ERGEZER
Arabanız: Fabia Special

İleti PİCK-UP » 07 Ağu 2012, 20:21

mataramasukoy yazdı:arkadaşlar klimam debraja basınca deviri çok hızlı düşürüyordu stop ettiriyordu. baktırdım fani çalışmıyormuş kablo kopmuş yapıldı ancak hala araba şehir içinde klima açıkken stop ediyor bende açmaya korkuyorum.. napcam bilmiyorum.. izmirde varmı bildiğiniz dürüst işten anlayan bi usta

aynı sorun benim corsa c aracımda vardı basit 10 dk lık bir test sürüşü yaptık arkadaş yan koltukta leptopla

hareket halinde birkaç ayar yaptı 1,5 yıl unuttum stop etmeyi ondan sonrada aracı sattım... :D alan kişide tanıdık

onda da sorun yok.
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti mataramasukoy » 10 Ağu 2012, 16:30

valla 2-3 ustaya gösterdim biri fan bozuk dedi biri gazı yok bunun dedi yoldular 100 er kagıt ama düzelir gibi oldu ilk zmanlar şimdi gene yapıyor. bu klima filtresi yada polen filtresi nin etkisi olurmu yada bu klima boruları temizlenebiliyormu .. uzun yolda çok güzel sogutuyor deviri alınca ama ilk 1-2 viteste dur kalk yapmaya korkuyor insan
mataramasukoy
CLASSIC
CLASSIC

İleti skodaizm » 10 Ağu 2012, 17:58

Aracın debriyaj kavrama noktası klimanın çalışmasıyla eski devrinden daha fazla güç ister. Bende de Fabia varken yaz başında klimayı yeni yeni kullanmaya başlayınca aracı stop ettirirdim. Bir müddet sonra alışınca gazı biraz daha verme ile bu olayı önlemiştim.

Hala kullandığım 1.9 dizel 0ctavia'da, stop etmese de klima çalışırken güç düşüklüğü kalkışlarda hissediliyor.

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti smtgr » 12 Ağu 2012, 20:44

Stop etmesini bilmem ama bi abim söylemişti bilmiyorum arabanızda lpg varmı ama lpg taktırdım bi kaç ay sonra klima çalışmadı lpgyi söktürür söktürmez çalışmaya başladı dedi lpg nin elektirigini klimaya baglıyomuşlar ve ondan dolayı çalışmıyomuş şuan bende yeni taktırdım lpg yi ve ışıklarda felan durdugum zaman fark ediyorum araba fan çalıştırdımı gaz ibresi 9 - 10 arası oynuyor bi kaç ustaya sordum elektirksel dedi senin probleminde bundan kaynaklanıyo olabilir ben henüz baktıramadım elektirikciye ama dediğim gibi bi sonuç alırsam haberdar ederim..
2002 Fabia 1.4 16V Elegance
smtgr
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ZSamet Gür
Nereden: Hatay
Arabanız: Fabia 1.4 16V Elegance

İleti mataramasukoy » 15 Ağu 2012, 00:32

arac benzinli dostum
mataramasukoy
CLASSIC
CLASSIC

İleti punch2 » 17 Ağu 2012, 22:58

bence yazılım problemi var benim klimama seçkinlerdeki üsta motor bozuk 800 tl + denemek için gaz 70 tl dedi gene aynı yerdeki öteki üsta yağ lambası sorunu için gittiğimde iş olsun diye sorduğumda yazılım yanlış atılmış dedi para bile almadan bilgisayarda 2 tıkla klimam çalışıyor ayrıca aracım gazlı ve hiç sorun yok .bu arada yeni öğrendiğim bişeyide paylaşım klımayı araç boştayken açmak iyimiş motor zorlanmıyormuş yeni öğrendim bende.
punch2
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: yusuf baş
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2001 fabia elega.atiker .100hp

İleti mataramasukoy » 18 Ağu 2012, 18:41

yok dostum ya beynine de baktırdım .. bişey yok mekanik dediler çözemediler..
mataramasukoy
CLASSIC
CLASSIC

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir