FABIA ALDIM

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

FABIA ALDIM

İleti YAHEY » 07 Ağu 2012, 00:42

Arkadaşlar öncelikle merhaba,

aranıza yeni katılmış bulunmaktayım, uzun süre yaptığım araştırma sonucunda sonunda 1,4 101 bg fabia dan yana terchimi kullandım. 2004 fabia special 101 bg sedan 17750 (trigeri yeni değişmiş,boya yok,akü yeni,bakımı yapılmış lastikler yeni 75000 de) bir çok arkadaşım bana bu araba alınırmı,piyasası yok ,15 den fazla etmez,son sahibi olursun gibi beynimi yiyen sözler ,daha önce 2006 model polo kullanmıştım,sürüşü ivmelenmesi hoşuma gitmişti.daha sonra arkadaşımdaki fabiayı kullandım. hemen hemen aralarında hiç bir fark yok gibi geldi ve aynı donanımdaki polonun
23000-25000
begin_of_the_skype_highlighting

ÜCRETSİZ
23000-25000
end_of_the_skype_highlighting lira arasında değiştiğini gördüm. ve maddi imkanlarım doğrultusunda tercihimi fabiadan yana kullandım. aracı alırken bi ustaaya gösterdim.Bilgisayara bağlattım."su seviyesi eksik" diye bi hata kodu verdi hararet sensörü diye bi parça var motorun sıcaklığına göre beyin enjektörlere yakıt gönderiyormuş bu parça arızalı olunca motor hep soğukmuş gibi yakıt tüketimi yapıyormuş aldığım arkadaşa bu parçayı değiştirttim (işçilik dahil 50 tl) ışıklarda dururken hafif bi titreme hissetmeye başladım biraz hassas olduğum için ustaya götürdüm tekrar wolskwagen 1,4 motorlarda bunun normal olduğunu söyledi. bana ben siz değerli kardeşlerimin yazdıklarından yola çıkıp boğaz kelebeğine takıldı kafam tekrar bilgisayara sokup egr valfiyle boğaz kelebeğini adaptasyona soktum. (sıfır konumuna getirttim) aradan 4 gün geçtikten sonra sabah aracımı çalıştırdığımda 2 arıza lambası yandı elfreni lambası yanıp sönmeye başladı. ve gitme dercesine ötmeye başladı. iki defa tekrarlandıktan sonra arıza lambası söndü derhal soluğu İzmirde yeni açılan biyer buldum (reklam olmasın diye ismini vermiycem)

1. aracı bilgisayara bağladılar şarj ile ilgli bir hata kodu çıktı

2. usta önce aküyü test etti normal

3. daha sonra üst kapağı açtı ve ateşleme bobinlerinin şiştiğini gözlemledi 3 tanesi arızalı dedi ama hepsi değişirse iyi olur dedi

4 boğaz kelebeği çok kirliydi temizlenip adaptasyona soktu tekrar (temizlenmeden adaptasyon bir işe yaramıyormuş)

tüm bunlara kdv işçilik dahil 370 Tl ödedim (4 adet ateşleme bobini,boğaz kelebeği temizlenmesi genel kontrol)
bu fiyat normalmi? internette tanesi 50 tl ye buldum ama güvenemedim çünkü bu malzeme yolda bırakacak türden bir malzeme
uzun yazdığım ve yazdıklarımı sabırla okuduğunuz için teşekkürler

YAHEY
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İzmir
Arabanız: FABIA 1,4 SPECIAL COMBI 101 BG

İleti Bluedays » 07 Ağu 2012, 09:49

Skoda elinde kalır diyenlere k..la gülüyorum. Kimse beğenmez bu markayı ama binende bir daha vazgeçmez.
Benim arkadaşım da focus vardı. 2005 model ve 160.000 km'de lpg takılmamış araçtı. Kendisi de skodayı beğenmez. Aracın muadilleri 21-22'ye giderken, aylarca bekledikten sonra 18'e satabildi. Bizim diğer arkadaşın 150.000 km'deki fabiasınıda 2 günde sattık. Kendisi ne düşünmüştür bilmiyorum. Bizim araçlar şayet temiz ise 3 günde satılır. (engeç)
Ayrıca, hayırlı uğurlu olsun arkadaşım. Güle güle kullan.
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti levent06 » 07 Ağu 2012, 12:13

hayırlı olsun..
Kullanıcı avatarı
levent06
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: levent
Nereden: Ankara
Arabanız: GOLF 6 2011 1,6 MPI

İleti lestat » 07 Ağu 2012, 15:26

şayet o arabayı alıcak sizin gibi insanlar varsa elbetteki sizden alıcak biri de olucaktır.
Kullanıcı avatarı
lestat
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Hakan ÖZLER
Arabanız: Fabia Elegance

İleti SARACOGLU » 07 Ağu 2012, 16:49

İyi yapmıssınız hocam güle güle kullanın.
sunuda söyliyeyim fabia lar bir arıza ışıgı yakmaya başladı mı her yerine baktırıp iyi para harcatmadan söndürmez. illet gibi yani benim başıma geldiğinde de 600 tl harcamıştım.
SARACOGLU
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: abdurrahman saraçoğlu
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: fabia 1.4 16v elegance

İleti serkanergezer » 07 Ağu 2012, 17:31

öncelikle hayırlı olsun kazasız belasız inşallah...

Malesef araclarımızda böyle bir sorun var ufak bir sıkıntısı hemen digerini tetikliyor arıza üstüne arıza ama eger bakımlarını iyi yaptırırsanız bi problem cıkartmadan kullanabilirsiniz..

Bu yeni acılan servisi merak ettim açıkcası işçilik nasıl, verdiginiz fiyatta bana biraz fazla geldi orj. bobinler 60-70 tl arası değişiyor. bogaz kelebeginin de temizlenmesi ve işçilik 120 tl tutmaz diye düşünüyorum isterseniz kendi ustamı önerebilirm.

Tekrar hayırlı olsun.. iyi günler
Kullanıcı avatarı
serkanergezer
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Serkan ERGEZER
Arabanız: Fabia Special

İleti punch2 » 23 Ağu 2012, 22:44

bende sizin gibi düşünüp pololara bakmış sonra kazayla yorum okurken fabianın donanım özellikleri geniş ve sahibindende teknik ozellikler kısmında c seğmenti olması sadece elegans serisi galiba daha ucuz parça ve aynı motor olması alırkende ucuza alınması 1,4 az vergi ve az yakması lpg de 200 kr sebebiyle seçtim kendimle gurur duyuyorum .hayırlı olsun ilk yapmanız ve en zor işiniz anlayan usta sonra keyifle binin.
punch2
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: yusuf baş
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2001 fabia elega.atiker .100hp

İleti firarim19 » 24 Ağu 2012, 07:52

Skodanın piyasası hala yok diyen var mı yaa? biz aştık onları 5 sene evvel :)

Şuan 2. el sorumlusuyum ulusal bir firmada, piyasası olmayan markaların bazılarını söyleyeyim size,

Alfa romeo
Rover
Lancia
volvo
saab
seat
Dizel ve 100.000 üzeri renolar
dizel 150.000 üzeri tüm binekler.

Aklıma gelenler bunlar, Dizel araçsa kmsi yüksek değilse benzinli araçlar ise kmsi önemsenmeden rahat rahat satılır. Perti olmasın iyi bakılmış olsun , birde fiyatı değerinde olsun. Gerisi boş.

Bu arada neredeyse a-z tüm araçları aktif olarak kullanan biri olarak söylüyorum FORD ve VW grubu dışındakilerin gerisi keyif konusunda yalan... En rahat ve güvenilir olanlar bunlar halk sınıfı araçlarda.
93 Favorit L
99 Felicia GLX LPG
03 Fabia Elegance 1.4 LPG
11 Fiesta TDCI
15 Rapid Spaceback 1.2 MPI

Skoda bir bakış açısı, bir yaşam tarzıdır. Mütevaziliğin simgesidir.
firarim19
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Samsun
Arabanız: Rapid Spaceback 2015

İleti eskimusiki » 29 Ağu 2012, 10:57

2004-2005 101 BG bir fabia almayı isitiyorum. ancak baktığım araçlarda ki lokal boyalara takılıyorum. lokal boya demek kaza demek midir? arabam olmadığı için bu tarz şeylerden anlamıyorum.
ama şundan çok iyi anlıyorum. 17-18 binin varsa fabia almak en mantıklı adımdır. :)
geçen gün 2011 model 1,2 70 bg en boş olan bir fabia yı neredeyse alacaktım ama bir ağabeğim fabia kullanıyor o beni durdurdu. şimdi 1,4 101 bg olan motorlarına bakıyorum. ama temiz ve düşük km..
hadi hayırlısı...
eskimusiki
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Elazığ

İleti ononze » 01 Eyl 2012, 20:16

Hayırlı olsun,iyi günlerde kullanın...
ononze
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Onur
Nereden: Bursa
Arabanız: Fabia 1.4 16V Classic

İleti bybirim42 » 27 Eyl 2012, 15:06

2008 yılının 1. ayında fabişi aldığımda banada demişlerdi ki bu araba alınır mı son sahibi olursun demişlerdi. Şimdi konya sokaklarında kaynıyor.Benim arabamda en ufak boya yok sürekli arabayı satacakmısın diye sorulara maruz kalıyorum.
bybirim42
CLASSIC
CLASSIC

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir