----YAG LAMBASI YANDI-------

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

----YAG LAMBASI YANDI-------

İleti mfb23 » 17 Ağu 2012, 15:58

ARKADAŞLAR MERABA.ARABANIN YAGINI DEGİŞTİKTEN 1 HAFTA SONRA UZUN YOLDA GİDERKEN BİRDEN YAG LAMBASI ÖTMEYE BAŞLADI,Bİ BENZİNLİGE GİRDİK USTA YAG KÖTÜ ONDAN DEDİ ,NEYSE DEGİŞTİK GENE YANDI,YAĞ PARASI CABASI BİDE SORUN DÜZELMEDİ,MOTORA YAG GELİYOR YANİ POMPADA SORUN YOK,YAG MÜŞİRİ DE DEGİŞTİ,ARABADA Bİ ANORMALLİK YOK O ŞEKİLDE 300 KM YOL YAPTIK,AMA IŞIK HALA YANIYOR,BENZER Bİ SIKINTIYI YAŞAYAN VARMI ACABA.

mfb23
CLASSIC
CLASSIC

İleti alirıza » 17 Ağu 2012, 20:13

yag filtresini de degiştirtsediniz .aynısı benim eski arabada başıma gelmişti.filtre hamur gibi olmuştu yag sistemde dolaşıyor fakat çok az geçiş vardı.o yüzden motoru yiyecektik nerdeyse..
alirıza
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ali rıza
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 tdi fabia 1

İleti yabani » 17 Ağu 2012, 20:40

Bu lamba sadece yağ basıncı yeterli değilse yanar, orjinal yağ filtresi taktırın. filtre takıldığında karter zaten boşaltılacağından yeni yağ konulacaktır. (karterdeki yağ bir kaba boşaltılıp yeniden motora eklendiğinde sorun yağ'a karışabilecek etkenlerden dolayı ciddi sorunlar çıkabilir, farkında olmadan metal çapağı girse al başına belayı)
bundan sonra halen yağ ışığı yanıyorsa aracın elektriksel donanımı gözden geçirilmelidir. öncelikle müşürün kablosunda kısa devre yada şasi olup olmadığına baktırın. bu arada tekrar yineleyeyim illaki orjinal yağ filtresi kullanın, yan sanayi'ler ile aralarında geçirgenlik farkları vardır. yan sanayi 500-1000 km sonra geçirgenliğini büyük oranda kaybedebilir.

Dip not: geçirgenlik azaldıysa sibop sesi artmıştır (iticiler yağ basıncıyla çalışır çünkü)
yabani
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Yiğit
Nereden: Ankara
Arabanız: 2004 Fabia Classic 1.4 16V 101 katır depiği

İleti punch2 » 17 Ağu 2012, 22:03

aynı sorun bende hala var yağı değiştikten sonra .göztepe seçkinde değiştirmiştim.yanlız benimki sürekli yanmıyor sadece dik rampada düşük devirde 2,3 kere kırmızı yağlambam yanıyor ses çıkarıyor düze gelince süsüyor aynı yere götürdüm müşür de arıza yok karter temizlencek 150 tl dedi yağ hariç. .yağ ve filterede yeni değişti .yarın köye gitcem yolda yapcakmı bakacam dönüşte başka biryeredaha göstercem karderde filre var o tıkanmıştır yada pompa diyorlor düzgün bişey diyen yok sözde bilgisayar söyluyor nasıl bilgisayar sa bi tutturamadı .genede karteri söktürcem bu müşür ve yağıda değişip mobil 1 koycam inşallah sağ salim gidip gelirim.
punch2
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: yusuf baş
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2001 fabia elega.atiker .100hp

İleti punch2 » 17 Ağu 2012, 22:10

arkadaşım lütfen yaptırınca neden olduğunu ve kaça yaptırdığını yaz .ben 3 ustaya gittim gözüm tutmadı adamları yaparken başında durmak istiyorum yok illa arabayı bırak ertesi gün al diyorlar ustalara güvenmiyorum.
punch2
CLASSIC
CLASSIC

İleti diseqc » 18 Ağu 2012, 08:01

eski konularda yazmıştım benimde başıma geldi ve forumda sürekli aynı sıkıntıyı yaşıyan insanları görüyorum bende fabia 1 101 lik olanı varken köye cıkarken yağ lambam yandı ve yokuşun sonlarına doğru motordan dizel motor gibi ses gelmeye başladı döndüm geri gittim sanayi e baktılar karter sökülecek dediler söküldü içindeki 3 lü sac ayağına benzeyen filtrenin ağzı çapak dolmuş temizlendi takıldı tektar döndüm köy yoluna sorun cıkmadı ama satmaya yakın yine yaptı bende yaptırıp sattım az canımı yakmadı kerata
Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: murat
Nereden: Rize
Arabanız: Peugeot 1.4 HDI Bipper

İleti punch2 » 18 Ağu 2012, 10:03

bizler şanssıız olanlarız herhalde .alman konforu var fakat sağlamlığı bana denk gelmemiş.gerçi allah biliyor ya yağı değiştikten 300km sonra yapması beni kıllandırıyor.
punch2
CLASSIC
CLASSIC

İleti punch2 » 30 Ağu 2012, 08:17

disecq arkadaşın dediği gibi bende karteri sökturdüm 3 lü sac ayağın içi baya tıkanmış metal parçalarla temizlettim .seçkin otoda motor temizlik sıvısıyla 10 dakka çalıştı yağ fil ve müşür değişti .zaman göstersek en azından içim rahat motorun içi temiz .
punch2
CLASSIC
CLASSIC

İleti mfb23 » 30 Ağu 2012, 13:00

ARKADAŞLAR YAG MÜŞİRİ ORJİNALİ İLE DEGİŞTİRİN SORUN ÇÖZÜLÜYOR.
mfb23
CLASSIC
CLASSIC

İleti punch2 » 26 Eyl 2012, 01:10

baya zaman geçti .yazayım bari sorunum bitti sorun demekki karterin içindeki saç ayaklı süzgeçi tıkıyan çapaklarmış .yetkili servis yağını değiştirek motor temizleme sıvısı koyarız tamam demiş ti üstteki olan çapakta incekti sonra tam gircek bize.hey gidi bi de yetkili servis olcaksınız .çok para değil çok müşteri yakalamaya çalışın. maltepe yüce için söyluyorum ..
punch2
CLASSIC
CLASSIC

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 14 misafir