fiat albea multijette ne imiş! peh skoda yer onu :

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

fiat albea multijette ne imiş! peh skoda yer onu :

İleti mygokhan » 03 Eyl 2007, 22:28

bu akşam benzin almışım şirketten erken çıkmışım full depo eve dönerken
yolda 34 plaka fiat albea gördüm.yanıma yanaştı.baktım gazlıyor falan.. babamda yanımda depoda full olunca hiç kapışasım gelmedi.

neyse ışık yandı eleman gazladı.ben yavaş kalktım.sonra baktım adam bağırttırrdı arabayı bende gazladım
geriden geldiğim için zorda olsa burun farkıyla geçtim.neyse 2.
ışıklarda yine denk geldi. bu sefer ilgilenmiyor gibi yaptım.kırmızı
sarı yeşiiil diyince bi bastım.1. vites ben önde 2. vites o kafayı
uzattı ileri 3. vites onda devir bitti bende daha 4000 deyim kökledim 100 km hıza ulaştım baktım albea geride kaldı yol olsa kaç boy fark atardım. ama bende ağıırlıkta vardı yani. tek olsam ohooo

Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti şimşek2334 » 08 Eyl 2007, 15:24

helal 1.2 ye
şimşek2334
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti m.ünal » 08 Eyl 2007, 15:46

önceki aracım olan poloya göre 1.4 benzinli motor ilkin biraz ağır gelmişti.şimdi alıştım.
albea ile fabia kıyaslanamaz.
m.ünal
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 08 Eyl 2007, 16:36

ha bu arada TDI için söyleyeyim, araba boş bizimle birlikte aşağı yukarı 300 kg+45 lt mazot yaklaşık 350 kg ıvır zıvırla diyelim.

babam sürüyordu, Clio dCi vardı kapışmak istiyordu açık açık... adam arabada tek. bomboş arabası havada gidiyordu kıçı...

babam öle işlere pek bulaşmaz ama adam resmen sinir etti. biz sakin sakin 140 la gidiyoz, adam kaşınıyo resmen. bi biz bi o geçiyo neyse...

tırmanışta (ankaradan-çankırıya) bunu hakladı bizim peder. yokuş aşağı gaz vermeden iniyoz ki yakmasın. anam bu rüzgar gibi geçti yanımızdan yokuş aşağı yolda basmış eleman, clio da uçuyo tabi...

bizim peder kökledi 5 te... fark kapanıyo, benim kanım çekiliyo mıcırlı yollarda... 160..., 170.., 180...., gidiyo fabia koptu...

clio anca sıçrattığımız mıcırı ve rüzgarımızı aldı tabi... oda basıyo sonuna kadar belli....

ve 80 hp TDI ambiante sedan fabia 181-183 vuruyor. açık, seçik net olarak vuruyor... ki yollar çok kötüydü. kaymak asfaltta ben eminim iniş te daha da fazla yapar.

burdan anlaşılıyorki 1.4 TDI; 1.5 dCi yıda, 1.3 4 silindirli multijetide havada karada yiyor...

babam bizim fabiaya Patriot diyo LOL
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti suppiluliuma » 08 Eyl 2007, 17:55

Sırf meraktan ne kadar gidebiliyor görmek için Sapanca dolaylarında TEM'de bastım. 190 gördüm, hanım yeter dedi kestim. Çok rahat görüyor. Albea Multijetler kendi çaplarında fena değil ama bizim tdilere performans bakımından rakip olamaz. Belki tüketim yönünden olabilir ondan da emin değilim. Clio'nun yeni 80 hp'lik dizeli kağıt üstünde bizim tdi'den daha performanslı görünüyor ama pratikte nasıl bilmiyorum.
suppiluliuma
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 08 Eyl 2007, 18:03

[quote="suppiluliuma"]Sırf meraktan ne kadar gidebiliyor görmek için Sapanca dolaylarında TEM'de bastım. 190 gördüm, hanım yeter dedi kestim. Çok rahat görüyor. Albea Multijetler kendi çaplarında fena değil ama bizim tdilere performans bakımından rakip olamaz. Belki tüketim yönünden olabilir ondan da emin değilim. Clio'nun yeni 80 hp'lik dizeli kağıt üstünde bizim tdi'den daha performanslı görünüyor ama pratikte nasıl bilmiyorum. [/QUOTE]

180 geçtiğinde araba hızlanma sürecini bitirmemişti, devirleniyordu, yol kötü diye kestik mecburen.

renault un 80 bg lik dizelini sessiz çalıştıracam diye kasmış da kasmışlardır. gitmez o.LOL

megane dCi full e bindim, sürdümde. benzinliden farkı yok. ama fabiam kadar kaptırdımı kaçmıyor. hemde 1.5 ve 4 silindir. ama şunu itiraf etmeliyim ki o arabayla köy yolumu, asfalt mı anlamıyorsunuz.

daha konforlu ve sessiz. amortisörleri çok daha gelişmiş ve araba iyi yalıtılmış.

ama ben yine kür-kürlemeleri çırlamasına karışan, patır patır giden, içeri ses alan, sacı demir gibi kalın ve sert olan fabia mı seviyorum.

o meganların, clioların kapıları tüy gibi. bizim skodanın kini aç, elini bırak, ağırlığından geri kapanıyo en ufak bi meyilli yerde.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti sainz » 08 Eyl 2007, 19:33

[quote="hakanerdogan"]...biz sakin sakin 140 la gidiyoz, adam kaşınıyo resmen...[/QUOTE]

ErmmErmmErmmErmmErmm
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti hakanerdogan » 08 Eyl 2007, 19:40

[quote="sainz"][quote="hakanerdogan"]...biz sakin sakin 140 la gidiyoz, adam kaşınıyo resmen...[/QUOTE]

ErmmErmmErmmErmmErmm
[/QUOTE]

ya biraz fazla olabilir. sol şeritten 140 la gitmenin verimli olduğunu düşünüyorum. zaten daha fazlasına çıktığınızda bu hızı fazla koruyamıyorsunuz.

bi yere çabuk varmak istiyorsanız, bizim araba 5. viteste 140 la çokda bağırmadan 3500 devirde gidiyor.

dizelin döndürme kapasitesi yüksek olduğundan daha az devirle daha çok dönecek dişli oranları var. siz bunu daha iyi bilirsiniz. 

3500 devir çokda abartı değil en yüksek viteste.

140 da şiir gibi akıyo... belki HB fabialardan daha uzun, ağır ve biz genelde fazla yüklü kullandığımız için güven veriyorda olabilir.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti Maximus » 09 Eyl 2007, 22:57

Arkadaşlar  araba  önemli ama şöför daha önemli   hız da iyi birşey değil .
ben artık uslandım   :))  4 kişi 200 KM/h  ı görürdüm eskiden ama  bir süre sonra  insan akıllanıyor :)

dikkatli olun can kolay bulunmaz ...
Maximus
Yeni Üye
Yeni Üye

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir