hapörlör yardımm!!!! acill

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

hapörlör yardımm!!!! acill

İleti Uğur BORAY » 23 Eyl 2012, 22:43

merhaba arkadaşlar benim ön iki hapörlürüm patlak şimdilik idare edecek ucuz hapörlör alıcam ama kendi hapörlörün ebadları nedir birde kendim değiştirebilrmiyim bide işciliğe para vermeyelim kısa olarak anlatabilirmisiniz şimdide teşekkürler

Uğur BORAY
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Uğur BORAY
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 SKODA FABİA 1.4 CLASSİC

İleti gkn666 » 28 Eyl 2012, 11:04

ben kendim değiştirdim.hoparlörler 16 cm lik olacak.kapıyı sökmek çok zor değil ama hoparlör gerçekten uğraştırıyor.ben hoparlörü kırıp yerinden çıkardım.sonrada diğerlerini sıkıştırarak yerine sabitledim.gayet sağlam oldu.

eliniz bu işe yatkınsa yaparsınız.

birde 1000 lik pioneer champion srisi kabinli bass koydum bagaj iptal ama ses çok iyi

üstelik anfide yok sadece teyp bile araç içinde dinlerken yeterde artar bile
Kullanıcı avatarı
gkn666
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: gökhan
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: fabia 2001 comfort

İleti gkn666 » 28 Eyl 2012, 11:05

hakan ün adlı üyeden alıntıdır;

Fabia kapısını sökmek için;

-Önce cam açma butonınun en uç kısmından ince tornavida ile ortaya doğru hafifçe aralıyarak çıkarın ve buton soketini sökün.

-Kapıyı içeriden açan kol üzerindeki pilastıği ayna tarafından yine tornavida ile kalırtarak çıkarın

-Daha sonra arka parçayı yine kanırtarak aralayıp arkasındaki tırnağı geriye iterek çıkarın. ortaya üç tane büyük yıldız başlı vida çıkacak. Onları tornavida ile sökün.

- Sonra döşemenin alt tarafına yönelin ; orada baş orta ve son kısımda üç tane vida var bu vidalarıda sökün. Geriye döşemeyi kapıdan ayırmak kalacak.

-Döşemeyi ayırmak için yine büyuk ve düz ağızlı bir tornavidayı kapı ile döşeme arasına sokarak döşeme segmanlarını yavaşça sökün fazla kuvvet uygularsanız segmanlar kırılabilir ama kolaylıkla bulabilinecek türdendir.

- Döşemeyi söktükten sonra hala kapı ile kilit arasında olan çelik teli dikkatline iç açma kolundan çıkarın .

Artık hoperlörleri görebilirsiniz.
Döşeme çıktıktan sonra kapı saç panelini de sökmek isterseniz, alüminyum perçinleri yaklaşık 9- 10mm lik matkap ile başlarını zayıflatarak açmanız gerekecek.

-Daha sonra kilit mekanizması için kapı kilit yanındaki kilidi tutan iç vidayı ( Üzerinde yaklaşık 5 nn çaplı plastik kapaklar vardır. bunlarıda çıkarın) gevşetip dış kapı kolunu çıkarmalısınız. bağlı olan kablolar için yuvarlak iki plastik tapayı çıkardıktan sonra bu panel de elinize gelir.

Bu yazdıklarımı eliniz yatkınsa yapınız bazı vidalar farklı kafalı onlar içinde yeni tornavidalara ihtiyaç duyabilirsiniz.

Kolay gelsin

__Hakan Ün__
Kullanıcı avatarı
gkn666
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: gökhan
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: fabia 2001 comfort

İleti Uğur BORAY » 28 Eyl 2012, 11:34

eyw hocam ben değiştirdim ama benimki 13 cm idi pioneer taktırdım döşemeyi kendim sökmüştümde o haporlorü kırmaya korktum gittim sanayide yaptırdım ucuza geldi yinede
Uğur BORAY
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Uğur BORAY
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 SKODA FABİA 1.4 CLASSİC

İleti msakdogan » 28 Eyl 2012, 12:39

"Selam arkadaşlar,

Sağ ön kapıdaki hapörlerimden patlak sesler gelmeye başlamıştı, çalışırken bayağı rahatsız ediyordu. Bende daha fazla dayanamayım, araştırma içine girdim. bunları sizlerle paylaşmak istedim.

malumunuz takılacak haporlör mıknatıs kısmı ince olmalı, yoksa arka dan cama deyecek.

3 ürün arasında kaldım

*JVC 627
*SONY1626
*PIONER 1643R

ben PIONER 1643R modelinde karar kılıp( bir çok kişi önerdi ) montajını yaptırdım. zaten aralarındada fazla vir watt farkı yok. üçüde tweterliydi.

20 dk bi uğraştan sonra montaj bitti, sol kapı haporlörü beni rahatsız etmiyordu ama açıldığında gördümkü, körüklerinde ondada yırtılmalar başlamış ( malum 10 yıllık araç).

Sonuç olarak çok memnun kaldım yeni haporlörlerimden. tavsiye ederim.

maliyeti montajıyla beraber 80 tl. benim ses sistemi işi yapan bir arkadaşıma yaptırdım. haporlörleride araştırırken en düşük 65 tl ye bulmuştum zaten, montajada vercen bi 20 tl, aynı hesaba gelecekti, tanıdığa taptırdım.

Bagajda zaten 2 tane jvc vardı, baya iyi oldu.."
"İnsan..İlk önce kendisine dürüst olmalı."
Kullanıcı avatarı
msakdogan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Murat Akdoğan
Nereden: İzmir
Arabanız: FABİA 2001 1.4 101 ELAGANCE+

İleti serkanergezer » 16 Ekm 2012, 10:07

Murat bey; aynı sıkıntı benimde ön hoparlörlerde var cızırtı geliyor. değiştirmek istiyorum bende yardımcı olursanız sevinirim bu kardeşinize :)
Kullanıcı avatarı
serkanergezer
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Serkan ERGEZER
Nereden: İzmir
Arabanız: Fabia Special

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 14 misafir