pasta cila

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

pasta cila

İleti bartez79 » 06 Haz 2006, 01:55

2006 skoda fabia ambiante aracım var öğretmen olduğumdan kısa sürede araçımda derin olmayan cizikler oluştu.benim sizlere sorum şu bir pasta cila için erkenmi 2 yaptırmam boyaya zarar verirmi yani boyayı yaydığından tahminimce boya kalınlığıda azalacaktır yani değermi 3 bir daha cizilmelerdede bu işlem uygulana bilirmi ve süresi varmıdır.artı servismi öneriniz ve tavsiye edeceğiniz bi marka varmı ben sonax iyi diye duydum pasta cilada.Şimdiden ilgilendiğiniz için teşekkürler skoda sahibi olmak bir ayrıcalıktır bunu unutmamalı

bartez79
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti zulfikar22 » 06 Haz 2006, 02:01

hocam bence erken biraz daha binin sonra yaptırırsınız
Kullanıcı avatarı
zulfikar22
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Zülfikar DEMİREL
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 2006 1,2

İleti bartez79 » 06 Haz 2006, 02:03

banada hep öle deniliyor fakat bu pasta cila işlemi hakkında bilgi vere bilirmisiniz

bartez79
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 06 Haz 2006, 02:23

Pasta bir nevi sıvı zımparadır çeşitli zımparalama dereceleri bulunur. Aracın boyasını kazıyarak inceltir ve ince çiziklerin keskin hatlarını yok edip yada azaltarak aracın çiziksiz gibi durmasını sağlar. Hatalı uygulama tüm kaportayı kaplayan dairesel çizikler meydana getirir. Pastanın ardından aracın yüzeyi mat bir renge döner ayrıca boya inceldiği için koruyuculuğu azalır. Tekrar parlak bir görünüm sağlamak ve koruyucu etki oluşturmak için üzerine cila atılır. Çiziklerinize uygun zımparalama derecesinde bir pasta ve kaliteli cila kullanılırsa zaruret halinde bir defalık uygulamada bence mahsur yoktur. Ayrıca her sene aracınızı boya koruma yaptırırsanız yeni oluşacak çiziklerin birçoğu boya koruma malzemesi ve ciladan geçip orijinal boyaya kadar inmeyebilir.

Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti irfant » 06 Haz 2006, 12:37

Ben boya korumayı yıllık yaptırıyorum. Onun dışında ne cila ne de başka bir ürün kullanmıyorum. Aracım 2 yıllık oldu, görenler "Hayırlı olsun, yeni mi aldın?" diyor. Ne bir dairesel çizik var, ne de kuş pisliği leke bıraktı, arabam hep açık havada duruyor, yani üstü kapalı da değil.

Arabanıza kesinlikle fırça sürdürmeyin, yıkamada sadece sünger kullanın-kullandırın. Benzin istasyonlarındaki tüylü araç yıkama makinelerine hiç girmeyin. Bir de mümkün olduğunca ağaç altına uzun süreli park etmeyin, malum reçine vs.

irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti lazianke » 11 Kas 2006, 00:40

aracımın parlaklığında bir sıkıntı yok ama koruyucu yaptırmamın mahsuru olur mu? maliyetini bilen var mı?
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti ünsal » 11 Kas 2006, 01:48

yanlış hatırlamıyosam 100-150 ytl arası
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Audi A3

İleti placebo » 11 Kas 2006, 16:32

[quote="irfant"]

Arabanıza kesinlikle fırça sürdürmeyin, yıkamada sadece sünger kullanın-kullandırın. Benzin istasyonlarındaki tüylü araç yıkama makinelerine hiç girmeyin. Bir de mümkün olduğunca ağaç altına uzun süreli park etmeyin, malum reçine vs.

[/QUOTE]
placebo
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti placebo » 11 Kas 2006, 16:32

[quote="irfant"]

[/QUOTE]

Kesinlikle katılıyorum. Benim aracım 2002. Bir arkadaşımınki 2004. İkimiz de sıfır aldık. Ben bir kere bile benzincilerdeki otomatik yıkamalara girmedim. Arkadaşım ara sıra giriyor. Araçları yan yana görebilmenizi isterdim...

Oto yıkamacıları da artık süngere alıştı, arabaya şöyle bir bakıp ''Süngerle diil mi abla?'' diyorlar. Bence birkaç yeri denedikten sonra hep aynı yerde yıkatmakta fayda var; malum 'devamlı müşteri' aavantajı... Daha özenli hizmet veriliyor.
placebo
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 11 Kas 2006, 19:21

evet evet benim aracımda ziebart diamond gloss var ve ziebart yetkilileri kesinlikle fırça sürmeyin diyorlar. ama çiziklerde pek işe yaramıyor benim sol ön kapıya memlekette SALAK yazmışlar ne cila kalmış ne boya. ama ÖMER ÖZŞAHİN bey cila yaptıracaksa ben ziebart tavsiye etmem çok kazık atmaya bakıyorlar zaten mahkemelik olduk
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 14 misafir