LPG nerden alıyorsunuz?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

LPG nerden alıyorsunuz?

İleti sarp85 » 29 Ekm 2012, 21:33

lpg de yer farkı varmı bp de satılan lpg nin bujide yağlanma sorunu yaptığını duydum.....

Kullanıcı avatarı
sarp85
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: sencer sarp
Nereden: Ankara
Arabanız: fabia 1.4 classic

İleti forman37 » 29 Ekm 2012, 21:55

mecbur kalmadıgım surece opetten baska bı yerden asla almam.
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MUSTAFA ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: NE ARABASI AMK?

İleti fencolic » 29 Ekm 2012, 22:13

Ben milangazdan alıyorum. Uzun süredir hep kullandığım bir istasyon ve memnunum. Üstelik diğerlerinden daha ucuz ve 1 depo ile gittiğim menzil aynı.

biR dERdiM vaR biN dERMaNA dEĞişMeM

Kullanıcı avatarı
fencolic
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Düzce
Arabanız: Felicia 1.3 GLXi

İleti forman37 » 29 Ekm 2012, 22:22

bıde soyle bsıey var arac hangı gaza alısırsa oyle gıdıyo uzun bı sureden sonra farklı bı gaz alınca gıdısı falan degısıyo çalısması bıle farklılasıyo
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MUSTAFA ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: NE ARABASI AMK?

İleti sarp85 » 01 Kas 2012, 09:51

opettekii gaz yağlanma sorunu yaptımı?
Kullanıcı avatarı
sarp85
CLASSIC
CLASSIC

İleti Bluedays » 01 Kas 2012, 11:18

Shell'den şaşmam.
Opet'te kullandım ama Shell'in yerini asla tutamaz.
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti mustklc » 01 Kas 2012, 17:05

gazın en katkısızını alacaksın. opet gibi katkılı gazlar, uzun vadede enjektörleri bozuyor.
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti argyle » 02 Kas 2012, 18:00

Valla ben Shell, BP, Opet, Full, Kadoil, Lukoil, Energy, PO, Milangaz, İpragaz, Aygaz falan filan Total harici (denk gelmediği için, yoksa başka bir sebebi yok) hepsinden kullandım; ne götürdüğü mesafe, ne kullanıma etkisi, ne de arıza ışığı yakabilirlik açısından hiçbirinde bir fark görmedim. Bu söylencelerin "şehir efsanesi" ya da "kullanana öyle geliyor" başlığına girdiğine kanaat getirdim. Aynı söylenceler benzin ve motorin için bu denli dönmez mesela. Bunun iki sebebi var; bir, LPG sonradan monte edilen bir sistem olduğu için sorun çıkarma ihtimali vardır. İkincisi ise, bizim millet tamamen duygusaldır. Misal, genelde Opet'ten alır, bir kere gider Shell'den alır, arıza ışığı yanar ya da tekleme yaşar, ondan sonra Shell'in gazına bulaşmaz ve mimler, sürekli kötüler. Halbuki bir kez daha Shell'den alsa, bu sefer o sorunları yaşamayabilecektir ama mimlemiştir bir kere. Tamamen psikolojik, tamamen duygusal. Başlarda bende de vardı, aştım. Bayağı bir zamandır felsefem, tabelada nerede en ucuz görüyorsan oradan al! Ama yolumun üzerindeyse, aksi takdirde ucuz yakıt için yol tepmem. Örneğin, genelde Full'de ucuz diye kalkıp taa onun istasyonuna gidemem çünkü bir depoda sağlayacağı 4 TL'lik karı zaten yolda fazlasıyla harcıyorum.
Ha, aynı markadan almak konusunda ısrarcı arkadaşlara da şunu söyleyeyim (asla karışmam, keyiflerinin bileceği bir meseledir); tuttuğunuz markanın farklı istasyonlarından aldığınız yakıtta, hatta aynı istasyondan farklı zamanlarda aldığınız yakıtta bile o farkları yaşayabilirsiniz. O nedenle fazla kafaya takılacak bir mevzu değil bence.
argyle
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)

İleti byaslan » 02 Kas 2012, 20:23

Shell--ipragaz--total--bp bunları bulamazsam petrol ofisi ..diğer gazlara bulaşma kaliteden şaşma..
byaslan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ÖMER OBUŞ
Nereden: Kayseri
Arabanız: 2012 a/t civic

İleti sarp85 » 02 Kas 2012, 21:05

mustklc yazdı:gazın en katkısızını alacaksın. opet gibi katkılı gazlar, uzun vadede enjektörleri bozuyor.

evet bende bu sorun için sordum bunu çok duydum
Kullanıcı avatarı
sarp85
CLASSIC
CLASSIC

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 13 misafir