Fabia 1.4 stop etme yağ lambası airbag direksiyon sorunu

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Fabia 1.4 stop etme yağ lambası airbag direksiyon sorunu

İleti xxx05 » 06 Kas 2012, 14:14

öncelikle herkese merhaba arkadaşlar
2003 fabia 1.4/75 brc marka tüplü
127000de bakımları yaptırıldı
aracım 2 kez sanki gazı bitmiş gibi stop etti çalıştırdım tekrer bi türlü devir almadı benzine cevirdim yne aynı bi süre böle uğrasınca duzeliyo ya da stop edip bekleyince düzeliyor..yakıtları bilnen kaliteli yerlerden alıyorum

motorunu gösterdim sorun çıkmadı
tüpü servisine gösterdim sorun çıkmadı

daha sonra yokuşta kırmızıda bekledim düzlüğe çıkınca yağ lambası yandı halbuki yağ baya var sonra gideceğim yere yakındım arabayı park ettim kapattım kontağı tekrar açtım yağ lambası yanmadı bu sefer duzeldi aynı sorun viraja hızlı girince oldu bir kerede

bundan ayrı airbag lambası sorunu var servisin birine yaptırdım sözde sıfırladı eve geldim evin onune koyarken aracı tekrar airbaglar yandı

direksiyon hidroliği lambası arada bi aynı yanıo sonra düzeliyor bir de yolda giderken butun göstergeler sıfırlanır gibi ibreler falan düşüyor tekrar düzeliyor bazen takılı kaldıp düzelmediğide oldu stop edip çalıştırınca düzeldi geri geldi

sonuç olarak aracımda zamanla
epc yağ lambası stop etme devir düşme giderken göstergelerin düşüp geri gelip gelmemesi gibi sorunlar var
su an airbag hala yanar durumda
buna benzer bir durumla daha önce karşılaşan arkadaşlar varsa yardımcı olabilirmi yoksa bu servislere deneme yanılma yoluyla para ödemekten kurtulamıcam :(

konuya benzer konu gördüm fakat eski tarihli oldugu için tekrar dile getirmek istedim.
saygılar

xxx05
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: sercan ışık
Nereden: Ankara
Arabanız: Skoda Fabia 1.4

İleti xxx05 » 09 Kas 2012, 16:05

bi yanıt alırım dye beklemiştim ama saolsun herkesten cevap gelmiş.kimse fikir dahi vermemiş.yabancı dilim olsaydı zaten yabancı skoda forumlarından 1 gunde cevap alırdım bilgim olurdu ona gore hareket ederdim.bende sevindim böle bi forumumuz var diye..
xxx05
CLASSIC
CLASSIC

İleti felicia042 » 09 Kas 2012, 17:57

Sabit bir arıza yok aracınızda ama tekleme olduğuna göre bu saydıklarınızla beraber ecu arızası gibi geldi. servise gösterin bence.
Kullanıcı avatarı
felicia042
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ayhan
Nereden: Konya
Arabanız: VW POLO 1.0

İleti forman37 » 13 Kas 2012, 09:26

aracı VAS ' baglattırın onemlı bı sıkıntı var ıse zaten cıkıcak ortaya
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MUSTAFA ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: NE ARABASI AMK?

İleti xxx05 » 13 Kas 2012, 16:54

arabaya her şey vagladılar hiç bi hatası yok diyolar.gaz pedalını degstrdm epc hatası titreme hatası giderildi.ama airbag ve göstergenin gidip gelmesi hala devam ediyor.ankarada gerçekten bu işi bilen usta bulmam lazım.
xxx05
CLASSIC
CLASSIC

İleti punch2 » 17 Kas 2012, 18:44

Okunmamış ileti diseqc » 08 Ağu 2012, 08:27
fabilarada karterin içinde yağ emen bir sac ayağı var ucunda da bir metal filtre var o tıkandığı zaman yağ basıncı düşüyor ve yağ lambası yanıyor benim başıma gelmişti usta bu motorlarda oluyor demişti geç kalmadan karter açılıp temizlenmesi lazım yoksa motoru yersin benden söylemesi ....
punch2
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: yusuf baş
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2001 fabia elega.atiker .100hp

İleti Safariali » 17 Kas 2012, 20:23

elektrik tesisatının ateşlemenin vesair müşürlerin izolasyonunu kontrol ettirin benim harret müşüründe böyle bir sıkıntı olmuştu müşürde 4 kablo var 2 si göstergeye diğer 2side boğaz kelebeğine gider eğer şase veya atlama yaparsa boğulur gibi yığılma oluyor.sente problemi yoktur inşaallah
Safariali
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ali desidero
Nereden: Aydın
Arabanız: Seat cordoba vario

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 12 misafir