vag-com kullanımı 11.11.3

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

vag-com kullanımı 11.11.3

İleti tauncer » 11 Kas 2012, 20:18

arkadaşlar öncelikle merhaba diyorum. foruma yeni üye oldum. ve aracımı yeni aldım. 2005 fabia 101 hp spc. meraklı birisi olduğum için hemen bir vag-com kablosu edindim. siteleri araştırdım. adaptasyon nasıl yapılır, araç arızaları nasıl tespit edilir, hata kodu nasıl silinir, hazırlık testleri nasıl yapılır (readiness-özellikle oksijen sensörü,egr valfi,boğaz kelebeği sökülünce temizlenince gerekli), anlık değerler nasıl okunur, fabiam için kodlar neler, vag-com kablom hangi menüleri açar (11.11.3) öğrendim. Şuan vakıf olmadığım konu uzun kodlamalar. ona da çalışıyorum. hevesli arkadaşlara destek verebilirim. bildiğim kadarıyla. hepinize iyi akşamlar.

tauncer
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: fabia 2005 spc. 1.4 bbz

İleti Mustafabh » 11 Kas 2012, 20:50

merhaba.
bende kablo sipariş ettim gelmesini bekliyorum :)
program arayışındayım ve hangi programı kullanacağımı bilmiyorum.
bir program buldum vcds lite 1.1 fakat sizin 11.11.3 olarak belirttiğiniz prgram versiyonu galiba??
siz hangi programı kullanıyorsunuz?
Mustafabh
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: MBH
Nereden: İzmir
Arabanız: Fabia 1.4 HB Ambiente '05

İleti erciyes » 11 Kas 2012, 22:21

ne kasar bu cıhaz
erciyes
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: kazım özdemir
Arabanız: fabıa

İleti MARTİNN » 11 Kas 2012, 22:23

Bendede vag-com 409.1 kablosu var. sadece hataları gorup silebılıyorum. bunun dısında oksıjen sensoru degerlerini gorebılıyorum. tam olarak detaylıca bılmedıgımden belkide bir cok özelligini bilmiyorum. bilen arkadaslar bize yardımcı olurlarsa sevınırım.. Yada bu kabloyu cok iyi kullanan her seyını bilen bize arkadas bize detaylıca anlatsın.. Bilgi paylaştıkca coğalır degil mi:)
MARTİNN
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: martin martin
Arabanız: fabia mpi 68

İleti hakangemini » 11 Kas 2012, 23:05

VCDS 11.11.3 yazılımınız lisanslı mı? Kablo HEX+CAN özellikli sanırım. Uzun kodlama ile ilgili yurtdışı ve içi forumlarda bilgiler mevcut. Ayrıca VCDS yazılımının uzun kodlama yardımcısı var ki kodlamayı oldukça kolaylaştırıyor. Aşağıda yardımcı olabilecek bazı linkler bulunuyor. Bende çin malı FTDI 232BL çipli çin malı KII-CAN USB kablo ve VCDS lite mevcut.

http://forum.donanimhaber.com/m_40062587/tm.htm
http://www.ross-tech.com/vcds/tour/recode_screen.html
http://forums.vwvortex.com/showthread.p ... ot-present
http://www.vagturkiye.com/page/2/
http://www.golf6.com/forum/topic/4459-v ... ve-yardim/

Elimdeki kablo ile ne yaptıysam Engine module giremedim (aynı kablo ile VCDS lite hariç 3 programda daha denedim). Ama ABS, Airbag, Cent. Conv., İmmobilizer, Auto HVAC gibi modüllere girerken Engine, Central Electronic gibi modullere giremiyor. Modulden cevap yok uyarısı veriyor. Siz de böyle bir mesajla karşılaşmadınız sanırım. Benim aracım Octavia 1 (2003 model) KLL OBD 2 Kw1281 protokolü kullanıyor. Yurtiçi yurtdışı siteleri araştırdım. Sorunun kablo mu yoksa ECU motor kısmına bağlantı olmaması sorunu mu bunu kesinleştiremedim.
Kullanıcı avatarı
hakangemini
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: HB
Nereden: Düzce
Arabanız: 2003 Octavia Business

İleti efilefil » 11 Kas 2012, 23:19

Merhaba Tauncer bey,

Bu kabloyu nerden aldınız bizede link verebilirmisiniz. Bende aynı aractan var ve motor arıza ısıgını silmek ve uzaktan kumandadan camları acıp kapatmak gıbı işlemleri yapabilirmiyim diye merak ediyorum. Kullandıgınız zaman tecrubelerinizi paylaşmanızı rica ediyorum.

iyi akşamalr
Kullanıcı avatarı
efilefil
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Cihat KELEŞ
Nereden: Ankara
Arabanız: 2012 Octavia DGS 7 İleri Dizel Ambition Beyaz

İleti felicia042 » 11 Kas 2012, 23:35

vcds 11.11 Bu kablo ile birlikte gelen programla kullanın cihazınız çalışmaz hale gelir. nedeni çin malı kopya cihazlardır. programla kablo iletişim kurup doğrulama yapıyor yapamaz ise bir dahaki sefere unregistered oluyor. tekrar düzelmiyor. En güzeli vas 5054 cihazı ama orijinal olanı oda çok pahalı. isteyen olursa temin edebilirim.
Kullanıcı avatarı
felicia042
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ayhan
Nereden: Konya
Arabanız: VW POLO 1.0

İleti hakangemini » 11 Kas 2012, 23:38

http://www.ototest.net/VAG%20COM%20%20k ... 202010.pdf

Ucuz çin malı kablolar ile bu uzun kodlama denen işi yapamazsınız (şans işi biraz). Ben lisanslı olarak yazılımı kullanıyorum. Ama kablo ucuz çin malı olanlardan ve piyasada bolca bulunuyor. Bende kaliteli, özellikli ama çok pahalı olmayan bir kablo arıyorum. 2. el olsa da alabilirim yeter ki nitelikli kablo olsun.
Kullanıcı avatarı
hakangemini
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hkntuna » 12 Kas 2012, 11:30

bu vag com denen alet servislerde bilgisayara bağlanan aletle aynı mıdır? bu alet ile sileceklerin çalışma zamanı ve sayıları ayarlanabiliyor mu? zira sileceği kendime doğru çektiğimde cama su gelmeden sileceklerin çalışmasını ve en son bir kaç sn sonra bir defa daha kendi kendine çalışmasını istemiyorum. hatta bu durumlara uyuz oluyorum). yine bu aletle sinyale dokunduğumuzda 3 değil 5 kez sinyal vermesi sağlanabilir mi? biliyorsanız bunların kodları nelerdir. her araçta bu kodlar değişir mi? değişirse BNM motorlu 2006 tdi fabia için kodlar nelerdir (burası yazımın ana fikri işte^^)

birde özel servisteki pclerle bu şikayetlerim giderilebilir mi?
Kullanıcı avatarı
hkntuna
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: HAKAN TUNA
Nereden: Balıkesir
Arabanız: FABİA 1.4 TDI CHARM

İleti hakangemini » 12 Kas 2012, 13:08

Sinyalin 3 kez veya 5 kez yanıp sönmesi ayarlanabiliyor. Yabancı bir sitede bunun nasıl yapıldığı yazıyordu. Silecek ile ilgili gecikme zamanlaması var mı onu bilemiyorum. Özel servislerde araca bağlantıyı yapan kişiler uzman ise olur, aksi takdirde kurulu düzeni bile bozabilirler.
Kullanıcı avatarı
hakangemini
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Mustafabh » 12 Kas 2012, 21:45

abiler benim anlamadığım bir nokta var.
eğer lisanslı yazılım olmadan kabloyla araca bağlanmaya çalışırsam kabloda kalıcı çalışmama durumu olabilir mi?
Mustafabh
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: MBH
Arabanız: Fabia 1.4 HB Ambiente '05

İleti tauncer » 14 Kas 2012, 17:35

arkadaslar elimde bulunan kabloyu x vatandastan yeni aldim sayilir. 124 tl ye aldim. cin mali oldugu icin kablo cd si ile geldi. update yapilamiyor. ancak hafizasinda 16.000 kusur kod bulunuyor. bende hicbir problem olmadi. girmedigi menu hemen hemen yok. uzun kodlama hic yapmadim. ama tum menulerine girebiliyorum. eger bazi menulere girmediyse ozellikle engine(motor) menusune o zaman kullanisli olmayacaktir zaten. bazi yerlerde boyle bir durumla karsilasanlar akuyu sokup bir 2-3 dakika bekleyip tekrar denediklerinde oldugunu yazmislar. tabii aku sokup takinca hata kodu cikabilir. bunu dikkate almak gerekir. 409.1 kablolarin sadece kod okuma yaptigini okudum. vag-com 11.11.3 hex-can kablo 12.1 surum. bendeki kablodur. aldigim sahsin reklami olur diye yazmadim. sahisla hicbir bagimiz yok. internette 11.11.3 diye aratin adam forumlardada satiyor. 100 tl ye. zaten kabloyu satan cok kisi yok. ozellikle 11.11.3 olanini. forumlarda adamla ilgili olumsuz yorum okumadim aldim. ancak vatandastada dokuman yok. ben bugun yarin ingilizce de olsa bazi dokumanlari kullanim klavuzlarini bi yerlere yukleyeyim. link vereyim. kabloya bu para verilir mi? bence verilir. aracin girmedigim yeri kalmadi. tabi parcaniz vs. bozuksa bunu tamir edemez. ama aracinizin nesi var birileri dinleme yoluyla derdini anlamaya calisinca kablonun onemi anlasiliyor. daha pahali kablolar vardir elbet ama biz kendi aracimiza hizmet verecegimiz icin bu da yeterli bence.
tauncer
Yeni Üye
Yeni Üye

Arabanız: fabia 2005 spc. 1.4 bbz

İleti yılmaz48 » 14 Kas 2012, 18:43

selamlar konu başlığı nasıl açılıyor yardım edebilir misiniz yeni üyeyim ?
yılmaz48
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Muğla
Arabanız: fabia

İleti hakangemini » 15 Kas 2012, 13:25

Araştırdığımdan öğrendiğim kadarı ile 2005 ve sonrası araçlar HEX CAN kablo kullanıyor. Benim aracım 2003 model bu sebeple KKL kablo gerekiyor. Ben VCDS Lite kullanıyorum (lisanslı, korsan değil). KAblo 3. parti (çin malı) kablo olduğundan sorun yaşıyor olabilirim. Eğer motor modülünde sorun olsa idi özel servis VAS cihazı ile bağlanamazdı, o bağlanabildi. Ben de bu sebeple daha kaliteli kablo arıyorum (2. el Ross-tech dahil).
Kullanıcı avatarı
hakangemini
AMBIENTE
AMBIENTE

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir