MOTOR SESİ

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

MOTOR SESİ

İleti MURAT » 08 Haz 2006, 21:23

2001ELAGANS ARABANIN SESİ İLK ÇALIŞTIRDIĞIM DA DİZEL MOTOR GİBİ ÇALIŞIYOR SONRADANDA SES DEVAM EDİYOR AMA SEBEBİ NEDİR BİLMİYORUM ACABA MANİFOLTUN ALİMİYUM OLMASINDAN OLA BİLİRMİ SEAT LARDA SERT PLASTİK ARABANIN SESİNİ DUYAN DİZELMİ DİYOR

MURAT
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 08 Haz 2006, 23:44

Fabinın motor sesi rölantide iken neredeyse duyulmayacak bir seviyededir. Eğer bir motor gürültüsü varsa bu kesinlikle normal bir durum değil. Detaylı incelemeyi ancak serviste yaptırabilirsiniz. Motorda sarsıntılı çalışma gibi bir durum varmı bu konuda bilgi vermemişsiniz. Aracınızı ikinciel aldıysanız sizden önceki sahibi egzostu üzerinde işlem yaptırmış yada açık hava filitresini taktırmış olabilir bunlarda motor sesini oldukça arttıran uygulamalar. Ayrıca konsolda herhangi bir arıza ışığı yanıyor mu?
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti yonetici » 08 Haz 2006, 23:53

Sonradan kuşkulandım aracınızın 2001 Elegance olduğunu söylemişsiniz 2001 Elegance 1.4 101HP dir ben buna göre yorum yaptım. Ama sizin aracınız 68HP lik motora sahipse evet onlar biraz gürültü patırtılı çalışıyor bu normal bir durum. Fakat söylediğim gibi 101HP lik motorda bahsettiğiniz gürültü normal değil. Yıl bakımından trigerinizin ömrü doldu eğer değiştirmediyseniz risk altındasınız. Gevşeme yaptıysa motor çalışmasında düzensizlikler olması mümkün.

Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti MURAT » 09 Haz 2006, 01:29

ARABA 101HP AMA NEDENSE DİZEL ARAÇ GİBİ ÇALIŞIYOR ANLAMADIM SONRADAN DÜZELİYORAMA YİNEDE TATMİN EDİCİ DEĞİL SEAT SERVİSİNE GİTTİM MANİFOLT ÇIKIŞININ ALİMİYUM OLMASINDAN DEDİ DOĞRUMUDUR ACABA
MURAT
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 09 Haz 2006, 02:00

Manifolt çıkışının alüminyum olması ile konunun bir alakası yok. Fabianın 101HP lik motoru ile bir dizel araç arasında dağlar kadar fark var. İzmitte sorununuzu çözecek bir servis bulamıyorsanız istanbula yakınsınız zaten cuma günü bir randevu alın cumartesi sabahtan istanbula gülsuyuna yüce motor merkez servise gelip aracınız gösterin. www.yucemotor.com.tr den iletişim bilgilerini alabilirsiniz.

Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti SDP57 » 09 Haz 2006, 12:59

Açık tip hava filtreleri araç rölentide çalışırken  ses yapmaz. bu filtreler genellikle  3000d/d sonrasında yada yüksek devirlerde ses yapar ama egzost gibi ayağınızı gazdan çekince uğultulu bir şekilde son bulmaz  ayağınızı gazdan çekince sadece motorun kendi sesi kalır...
SDP57
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti MURAT » 11 Haz 2006, 00:04

BAŞKA BİR SORUM OLACAK EPC LAMBASI YANIYOR KONTAĞI KAPATIP AÇTIĞIMDA SÖNÜYOR NEDEN YAPAR YOLDA GİDERKEN YANIYOR
MURAT
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 11 Haz 2006, 01:18

EPC lambası aracınızdaki birçok sensörün hata okuması durumunda yanan genel arıza bildirim uyarısı gibi birşeydir. Mesela ABS, ASR ve Motor, Direksiyon gibi parçalar için özel arıza lambaları varken fren müşürünüz arızalanırsa EPC lambası yanar. Ayrıca yakıtın araca aşırı doldurulması sonucu yakıt havalandırma bölmelerinin kapanması sonucuda yanabilir. Bu sorun daha çok yedek depo denilen ama aslında amacı asla bu olmayan bölmeninde doldurulması sonucu yaşanabilen bir olay. Ama ben bu arıza lambasını motorunuzun sesli çalışmasınada sebep olan bir arızaya bağlıyorum. Servise gidip aracınızın verdiği hata kodlarına en kısa zamanda baktırmanızı öneririm.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti pedimutfak » 02 Tem 2006, 17:16

epc yanıyorsa yüzde doksan

aracın filitresi veye boğaz dediğimiz kısmında yakıttan doğan kirlilik vardır bogazı veya filitreyi söküp balata sipreyli ile temizlenmesi yeterlidir birde arka stoplambalarına bakın yanmayan varmı

pedimutfak
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ressam » 24 Eyl 2006, 03:35

AYNI ŞEY BENDEDE OLUYOR.AMA KISA BİR SÜREDE GEÇER AMA DİZEL DENECEK KADAR ABARTI DEĞİL TABİ.HATTA BİRSÜRE GEÇTİKTEN SONRA ÇALIŞTIĞINI FARK EDEMEZSİN.SEN BUNU BİRAZ FAZLA SIKINTI YAPMIŞSIN.BENDE BÜTÜN AYARLARINI KONROL ETTİRDİM HİÇ BİR SORUN YOK.İLK ÇALIŞTIRMALARDA BİRAZ SES Lİ GİBİ OLUYOR AMA SONRAKİNLERDE OLMUYOR.YANAN IŞIKLAR İÇİN SÖYLEYECEK SÖZÜM YOK .
ressam
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Konya
Arabanız: octavia collection plus

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 14 misafir