YAKITTT YARDIIMMM!!!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

YAKITTT YARDIIMMM!!!

İleti Fabian » 26 Kas 2012, 10:09

ArkaDaşlar,
Bir kaç konu açmıştım daha önce araba çekişten düştü, kaçmıyor diye de, Yakıt daha büyük problem oldu başıma !

Dün ş.dışına çıktım. Dümdüz yol.

(Bakım : Debriyaj Seti, Triger Seti, Ön Disk Balatalar vs vs vs ıvır zıvır)

Bakım öncesi 75 TL ile 300-350 KM'si ş.dışı, 75-100 KM'si yoğun şehir içi trafiği olmak üzere toplam 400-450 Km yol yapıyordum. ( 8-10 defa denenmiştir, aynı yolda ) (Mazot : 4,20, 4,30 Tl arasıydı herbirinde)
Yol Bilgisayarı Ortalama Tüketimim : 3,7 - 3,8 LT' oluyordu ş.dışında... Yoğun Ş.İçi : 5,8-6,0 LT civarıydı !

Bakım sonrası 75 TL ile 340 Km yol yaptım. 300 KM'si şehir dışı, 40 KM'si yoğun şehir içi trafikte..
Yol Bilgisayarı Ortalama Tüketimim : 4,5 LT ş.dışı... Yoğun Ş.İçi : 6,9-7,3 LT civarı !

Filtreler orjinal 5000 Km önce değişmişti.
Mobil 0-30 Yağ mevcut.

Teklemeyeceğim arabayı , o kadar canımı sıktı ! 1500 Lira masraf yaptım, şimdi satsam bir dünya külfet getirecek bana ! Yok Noteriydi, yok Trafik Sigortasıydı, yok Muayenesiydi, egzoz puluydu, plakasıydı....
100-150 Bin Km daha gider diye düşünüyordum bakım sonrasında ! 1 Km gidesim yok arabayla ! Yardım lütfennn...

Fabian
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Fabian
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Fabia

İleti Fabian » 26 Kas 2012, 11:36

Bir de, ( 1000 KM' olmadı Debriyaj seti falan yeni değişti.(Sachs), Volan taşlandı)

3,4 ve 5.viteslerdeyken,
mesela 4'ten 5'e vitesi takarken debriyaja dibe kadar basıyorum, tam 5'e alıp ayağımı debriyajdan çekerken SÜRTÜNME yapıyor. ( Ayağımda bariz sürtünmeden dolayı titreşimi hissediyorum ).. Eski debriyajda böyle birşey yoktu..

Vitesi boşa alıyorum debriyaja basıyorum, çekiyorum sürtünme, titreşim yok.

Arabayı salacam şarampole... Bakımı yapılmış arabada 1000 KM'de çekiş ve Yakıt bu kadar olumsuz etkilenir mi !!!
Fabian
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Fabian
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Fabia

İleti scania_seat_skoda » 26 Kas 2012, 22:08

üstadim biz ustalar biyandan yaparken bi yandanda bozarız genelde.filitrelerim orjinal diyorsun,kendin direk yetkili servisten almadıysan,orjinal sandığın filitrelerin imitasyon olabilir.orjinal filitrelerin kağıdı genel olarak hindistanda yetişen bir ağaçtan üretiliyor.orjinalle birebir aynı olan imitasyon filitreler ise geri dönüşüm kağıdından üretiliyor.
birde triger değişirken eksantrik atlak takılabiliniyormuş,bende takılamaz subap eğer diye biliyordum ki atlak takıp aracı çalıştıra bilenler var.siz iyisimi işin ehli olan vw grubundan başka araçla uğraşmayan bi usta bulun ve yaptırdığınız işleri tekrar bi gözden geciriniz.baskı balatadaki sıkıntıyıda bu arada göstermiş olursunuz.
Kullanıcı avatarı
scania_seat_skoda
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ufuk usta
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 2001 1.9 TDI octavia combi L&K 110 kw 6 vites

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir