Kış Lastiğimi Aldım, Yorumlar mısınız?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Kış Lastiğimi Aldım, Yorumlar mısınız?

İleti Bluedays » 07 Arl 2012, 12:29

kispest yazdı:İyi dileklerde bulunan diğer arkadaşlarıma da teşekkür ederim. Sonuç olarak teoride Pirelli almış olmaktan mutlu oldum, içim rahatladı, bakalım icraatta durum nasıl olacak.

Bluedays kardeşim, bir süre kullandıktan sonra mutlaka bilgi veririm. Hatta bu dönem içerisinde uzun yol yapma ihtimalim de var. Bu konu başlığı altında er ya da geç, olumlu ya da olumsuz bilgi paylaşımında bulunacağım.
Teşekkür ederim , dostum. Ben kış lastiği kullanmayan biri olarak, bu hususu çok merak ediyorum. Gerçekten karda da bu lastiklerin bir faydası var mı, kış lastiğim var çok rahatım diyebiliyor musun, artık çok güvendeyim, mutluyum, huzurluyum diyebiliyor musun :D bunlar çok önemli..Güle güle kullanmam dileğiyle. Gülücükler hiç eksik olmasın hayatımzdan. Allah cümlemizi kaza ve beladan korusun.Cuma cuma iyi dua ettim. :D

Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti nazife » 07 Arl 2012, 15:01

Arabam 55000 km.de fabia hacback 2008 . Herkesten farklı ölçü duyuyorum.Orijinalinde Continental 195 lik lastik vardı. Kış lastiği için ve de tabi az yakıt harcamak için çözüm öneriniz nedir?
nazife
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: FABIA

İleti Bluedays » 07 Arl 2012, 16:03

Üstadım sakın yanlış anlamayın ama isminiz Nazife ve eğer bayansanız, bu forumda bir ilk olur. Eğer erkekseniz ve isminiz Nazife ise de bu benim için bir ilk olur. İlk kez duymuş olurum.
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti kispest » 07 Arl 2012, 16:09

Bluedays yazdı:Üstadım sakın yanlış anlamayın ama isminiz Nazife ve eğer bayansanız, bu forumda bir ilk olur. Eğer erkekseniz ve isminiz Nazife ise de bu benim için bir ilk olur. İlk kez duymuş olurum.

Benim forumda bir Çiğdem görmüşlüğüm var kardeş. :D
Kullanıcı avatarı
kispest
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Enes
Arabanız: Skoda Fabia (2005) 1.4 Special 101 HP

İleti skodaizm » 07 Arl 2012, 16:39

nazife yazdı:Arabam 55000 km.de fabia hacback 2008 . Herkesten farklı ölçü duyuyorum.Orijinalinde Continental 195 lik lastik vardı. Kış lastiği için ve de tabi az yakıt harcamak için çözüm öneriniz nedir?

Kış için 185 lik lastik ile daha iyi sonuç alabilirsiniz.

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti tolga7482 » 07 Arl 2012, 17:12

kispest yazdı:
Bluedays yazdı:Üstadım sakın yanlış anlamayın ama isminiz Nazife ve eğer bayansanız, bu forumda bir ilk olur. Eğer erkekseniz ve isminiz Nazife ise de bu benim için bir ilk olur. İlk kez duymuş olurum.

Benim forumda bir Çiğdem görmüşlüğüm var kardeş. :D

Geyiğe saracak gibi:)
tolga7482
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Tolga İplikci
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Yeti

İleti yabani » 07 Arl 2012, 17:50

Bende pirelli'nin winter carving edge modelini kullanıyorum. ilk 2 yıl performansı oldukça iyiydi, kar ve çamur'da çok başarılı, buz üzerinde dahi işe yarıyor fakat o kadar da değil tabi. Fakat diğer araçların çıkamadıkları buzlu yokuşları ıkınarakta olsa çıkabildiğimi söyleyebilirim.

Diğer yandan lastik test sonuçları için ADAC sitesini ziyaret edip araştırma yapın, bir lastik modeli 185 taban genişliği için mükemmel sonuç verip 1. olurken aynı model lastik 215 taban genişliğinde son sıralarda yer alabiliyor, lastik seçiminizi kullandığınız lastik taban ebadına göre test sitelerine de bakarak yapmalısınız.
yabani
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Yiğit
Arabanız: 2004 Fabia Classic 1.4 16V 101 katır depiği

İleti haydew » 07 Arl 2012, 20:06

Bende pirelli kullanmadım. Bu sene 155 Tl den michelen lastik aldım. (185-60-14 ) daha önce lassa kullanmıştım lassa sert çabuk yıpranmıyordu ama 2. kıştan sonra sertleşti sanki fren mesafesi artmıştı...
Kullanıcı avatarı
haydew
CLASSIC
CLASSIC

Önceki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir