Fabia Sıfır TRW Direksiyon Pompası satıyorum

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Fabia Sıfır TRW Direksiyon Pompası satıyorum

İleti eskiciyiz » 10 Arl 2012, 16:21

Merhaba direksiyon sertleşlmesi nedeniyle aracım bir zamandır serviste. En son bu problemin, hidrolik direksiyon pompasından olduğu usta tarafından söylendi. 07.12.2012 tarihinde yeni pompa satın aldım. Aracımda takıp denedik ama aynı sorunun devam ettiğini gördük. Yani pompa sağlammış. Bu durumda yeni aldığım hidrolik direksiyon pompasını satışa çıkartıyorum.

Ürün faturalı ve garantidedir. Ücreti 800 liradır. İlgilenen arkadaşlar bana mesaj atabilirler.

eskiciyiz
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Mehmet IŞIK
Nereden: İstanbul (Avr.)

İleti Fabian » 10 Arl 2012, 17:12

geçmiş olsun...

Problemin ne olduğunu bulamadınız mı?

Hidrolik?
Akü?
Akü sigortaları?
Açı sensörü?

Bulursanız burada yazarsanız, birçok mağdura yardımcı olabilirsiniz...( Benim eski fabiada hafif bir ağırlık vardı. çok uğraşmıştım...)
Fabian
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Fabian
Arabanız: Fabia

İleti eskiciyiz » 11 Arl 2012, 19:49

Büyük olasılıkla açı sensörü ama henüz kesin değil.

Akü değişti.

Hidrolik pompası sıfır alıp denendi. Aynen sorun devam etti.

Açı sensörü denenicek.

Kesin sonuç netleşince burdan yazıp bilgi vericem.

ps: Bu durumda sıfır pompam veya mevcut olan sağlam pompamdan biri satılıktır.
eskiciyiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti Fabian » 12 Arl 2012, 09:22

Sahibinden'e koyarsan, alıcısı mutlaka çıkar..

Servisler artık pompa arızalarında sadece pompayı değil, kutuyu da değiştiriyorlar.. Komple fiyat veriyorlar. Kullanılmış 2. el TRW pompalar 400-500 TL civarındaydı...(pazarlıksız)

Min.650-700 'e gider.(Pazarlıkla)
Fabian
CLASSIC
CLASSIC

İleti eskiciyiz » 14 Arl 2012, 16:12

Ustam açı sensöründen olduğunu söyledi. Ancak daha önce de pompa demişti. Aldığım yeni pompa da elimde kalmıştı. O yüzden ya değilse diye şimdi açı sensörü almaya tedirginim. Geri iade etme şansım çoğu yerde yok.

İzmir'de bu parçayı orjinal yada çıkma en uygun nereden bulabilirim?
eskiciyiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti lostar58 » 14 Arl 2012, 18:24

3 olasılık var zaten pompa sensör kutu ilk önce sensörden başlanır bu durumda
lostar58
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: OKTAY

İleti lostar58 » 14 Arl 2012, 18:25

birde akü üstünde sigortaları ve kabloyu kontrol edin
lostar58
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: OKTAY

İleti eskiciyiz » 14 Arl 2012, 19:18

Sigortalar ve kablolar kontrol edildi. Akü değişti. Zaten bitmiş.

Üstüne pompa aldırdı ustam. Ama boşunaymış.

Şimdi açı sensörü deniyor..
eskiciyiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti Fabian » 15 Arl 2012, 10:28

Hocam böyle yandan çarklı ustalarla çalışmayın.. Benim sütten ağzım yandı, sizin de yanmasın. Pompa aldırdı diyorsun...bakkaldan sakız mı aldırıyor..

Allahtan aranılan bir parça... Mutlaka alıcısı çıkacaktır. Çıksa da 200 ilâa 500 Lira altına vermek zorunda kalacaksın...

Keşke önce foruma üye olup sorununu yazsaydın. Bu problemi yaşayanların çoğu sırasıyla :

1. Akü Sigortaları
2. Hidyolik Yağı
3. Açı Sensörü
...baktın olmadı ;
4. Direksiyon Kutusu kontrolü

..yaptıktan sonra ya sorunu çözmüş, ya da sıfır veya çıkma Direksiyon Pompası almıştır.

Olan olmuş ta, sanki benim başıma gelmiş gibi üzüldüm, sövdüm bak. Empati işte..
Fabian
CLASSIC
CLASSIC

İleti eskiciyiz » 15 Arl 2012, 17:34

İlk araba olunca insan böyle durumlarda ne yapacağını pek bilemiyor. Büyük konuşmamak lazım elbet ama bundan böyle yetkili servis dışında bir yere aracımı teslim etmem. Hele haftasonu bir geçsin aracımı yetkili servise götürüp gerekli işlemlerini yaptırıcam. Sorunu çözdürücem. Zaten açı sensöründen başka birşeyi de kalmadı denenmesi gereken. Onlar taksınlar madem orjinalini.

Bu konuda fikirlerini paylaşan arkadaşlarıma teşekkürler.
eskiciyiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti kispest » 15 Arl 2012, 22:08

blatch yazdı:İlk araba olunca insan böyle durumlarda ne yapacağını pek bilemiyor. Büyük konuşmamak lazım elbet ama bundan böyle yetkili servis dışında bir yere aracımı teslim etmem. Hele haftasonu bir geçsin aracımı yetkili servise götürüp gerekli işlemlerini yaptırıcam. Sorunu çözdürücem. Zaten açı sensöründen başka birşeyi de kalmadı denenmesi gereken. Onlar taksınlar madem orjinalini.

Bu konuda fikirlerini paylaşan arkadaşlarıma teşekkürler.

Geçmiş olsun. Bu arıza için söylemiyorum fakat diğer tamirat ve bakım işlemleriniz için hep yetkili servisi kullanmak yerine kendinize daha iyi bir usta bulmanız daha faydalı olur. Zira hiçbir şartta Skoda'nın yetkili servisinden düşük rakamlarla çıkamazsınız. Sanayinden çok uygun rakamlarla çıkacağınız işlemler için yetkili serviste soyulup soğana çevrilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
kispest
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Enes
Nereden: Ankara
Arabanız: Skoda Fabia (2005) 1.4 Special 101 HP

İleti selcukcp » 17 Arl 2012, 21:29

Direksiyon sorunu bendede var ama benim ki her zaman sertleşmiyor lambada her zaman yanmıyor.
selcukcp
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: fabis
Nereden: Kayseri
Arabanız: fabia comfort 1.4 68 8 valf

İleti eskiciyiz » 17 Arl 2012, 21:51

Benimki de herzaman olmuyor. Özellikle geri geri gittiğim zamanlarda, park ederken oluyor. Gene de böyle kullanmak istemediğim için çözülmesini istedim. Çoğunluğu Direksiyon Pompasından kaynaklı oluyormuş. Benimki açı sensöründen çıktı. Olan yeni aldığım pompaya oldu. Bir şekilde satılıcak artık
eskiciyiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti Henien » 17 Arl 2012, 23:19

Ayrıntısı aşağıdaki konuda belirtildiği üzere aynı problem, uykusuz geçen bir kaç hafta sonunda 60 TL maliyete bitmişti benim problemim.

fabia/aniden-sertlesen-direksiyon-t29994.html
KANITIN YOKLUĞU, YOKLUĞUN KANITI OLAMAZ
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Hakan
Nereden: Ankara
Arabanız: Mitsubishi ASX

İleti eskiciyiz » 17 Arl 2012, 23:30

Henien yazdı:Ayrıntısı aşağıdaki konuda belirtildiği üzere aynı problem, uykusuz geçen bir kaç hafta sonunda 60 TL maliyete bitmişti benim problemim.

fabia/aniden-sertlesen-direksiyon-t29994.html" rel="nofollow

Bende aynılarını yaptırmıştım. Bir an düzelir gibi oldu ama aynı sorun birkaç gün sonra tekrar etti. Umarım sizin aynısı başınıza gelmez.
eskiciyiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti eskiciyiz » 26 Arl 2012, 11:43

Sorun açı sensöründe sanıyorum. Çıkma bulunabilir mi? Ya da tamiri mümkün müdür?
eskiciyiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti Fabian » 26 Arl 2012, 11:56

blatch yazdı:Sorun açı sensöründe sanıyorum. Çıkma bulunabilir mi? Ya da tamiri mümkün müdür?

Çıkma bulman zor. Ancak, Parça halinde satılık aynı Pompayı TRW kullanan, aynı motor araç bulman lazım..100 Liradan aşağıya fiyat ta istemeyeceklerdir.
Tamirinin mümkün olduğunu sanmıyorum. 150-200 TL arasında servis fiyatı var diye tahmin ediyorum. Motordan motora fiyat değişiyor. Yetkili Serviste en azından garantili yaptırma şansın var...

O nedenle özel usta veya servislerle uğraşma sakın..
Fabian
CLASSIC
CLASSIC

İleti eskiciyiz » 02 Oca 2013, 13:20

Sanıyorum yurtdışında Skoda fiyatları çok uygun ve kullanımı çok yoğunmuş. Dolayısıyla çıkma parça fiyatları da düşüktür. Yakınlarımdan birine rica edicem artık bulabilirlerse alsınlar diye. Yoksa sıfır TRW açı sensörü 550 TL.

En azından direksiyon pompalarından yeni aldığımı yada mevcut sağlamdan birisini elden çıkarabilsem yaptırabilirdim ozman. Kısmet artık...
eskiciyiz
CLASSIC
CLASSIC

Sonraki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir