enteresan sorunlar.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

enteresan sorunlar.

İleti bybirim42 » 30 Arl 2012, 08:33

Slm arkadaşlar geçen hafta yağan yağmurdan sonra arabamda aşağına belirttiğim sorunlar oluştu.

1) Araçın farları veya sinyali açıkken kapı açılınca çalan siren sesi çalmaz oldu.(kontak kapalı)

2) sol ön kapı açıkken yanan iç lambası yanmaz oldu.

3) Araç hafiften harekete başladıktan sonra bütün kapılar kendini kafasına göre kitleyip açmaya başladı. Hatta dün akşam aracı çalıştırdım araçtan indim kapıyı örtünce bütün kapıları kendisi kilitledi çok şükür ki çocuk arka kapıdan binmek için kapıyı açık tutuyormuş hemen koştum ordan yakaladım.

Bu sorunların ön kapıdan bir yerden kaynaklandığını düşünüyorum. Fikri olan arkadaşım varsa şimdiden teşekkür ederim.

bybirim42
CLASSIC
CLASSIC

İleti Ömer Fatin » 30 Arl 2012, 09:27

Sonradan takma kalitesiz alarm ve merkezi kilit setleri genelde bu sorunu veriyor ama sizin aracınızdaki orjinal olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle arıza tespiti yapmak biraz zor olacaktır.

Fabia kullanan arkadaşlar yada bu sorunu yaşayan başka bi arkadaş varsa onların cevabı daha belirleyici olur.
1998 Skoda Felicia 1.3 GLX Combi
Benzin/LPG Tüketimi
Kullanıcı avatarı
Ömer Fatin
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ömer Fatin
Nereden: Bolu
Arabanız: 98 Felicia GLX Combi

İleti umutgiray » 30 Arl 2012, 09:53

sensörler bir yerden su almıştır. elektirikçiye göstermek lazım. yada eliniz yatkın ise söküp kendinizde bakabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
umutgiray
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: SALİH TEMİZ
Nereden: Ankara
Arabanız: WW Jetta Comfortline 2011 1.6 TDI Ot.

İleti ÇINAR » 30 Arl 2012, 10:26

Merkezi kilit sistemi arızalı aynısı benim arabamda da oldu.Merkezi kilitte bir tane swiç var o kırılmıştır muhtemelen.Özel servisin elinde bir tane çıkma vardı sadece o swici aldı lehimleyip yapmıştı.O bile yüz lira tutmuştu.
ÇINAR
CLASSIC
CLASSIC

İleti wolfson61 » 30 Arl 2012, 10:56

Birinci maddedeki durum bende en başından beri böyle. Hep merak edip durdum zaten fabia'da böyle birşey yokmu diye. Bende Farlar veya parklar açıkken ses gelmiyor ama yakıt azalınca veya aracın suyu azalınca ikaz lambasi ile beraber ikaz sesi geliyor. İşıklar açıkken gelen sesi hiç duymadım.. Eğer ton ayniysa hoparlörde bir problem yok demekki.

İkinci maddedeki durumda bende aynı. Şöför kapısını açınca ışık yanmiyor ama arka kapıyı açınca yanıyor. Hani normalde bagaj kapısı aracın kapılarından biri açılmadan dışarıdan açılamıyor ya, araçtan inip açmaya calistigimda açılmadiginda arka kapıyı açıp kapatıyorum ve bagaj kapısını acabiliyorum. Bunun haricinde arabayı dışardan anahtarla açınca iç aydinlatmalar bende bazen yanıyor bazen yanmiyor.

Üçüncü maddedeki durum bende bir kez uzun yola giderken oldu. Yol üzerine 90° açı ile çizilen yaya gecidine benzer üzerinden geçince ses çıkaran beyaz şeritler varya, onlardan geçerken kapılar kendiliğinden kilitlenip açılıyordu. Ondan daha başka olmadı.

Ben sorunun ilk olarak kapı sivicinden olduğunu düşünüyorum. İkinci ihtimal ise comfort module isimli aracın elektronik fonksiyonlarının kontrol edildiği parça olabilir diye düşünüyorum. Arabayı alali 6 ay oldu. Fırsatını bulunca kapı sivicine baktiracagim.
wolfson61
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Süleyman
Arabanız: Fabia 1.4 MPI Comfort

İleti alirıza » 30 Arl 2012, 11:25

arabanızda kapı içindeki swich bozuk ondan yapıyor iyi bir oto elektrikcisine yaptırmanız gerek.o swich i orjinali ile değiştirtmeyin sakın ford larınkini kullanın. tamirini yapan ustaya söylerseniz o anlar.
alirıza
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ali rıza
Arabanız: 2005 tdi fabia 1

İleti bybirim42 » 30 Arl 2012, 11:33

teşekkür ederim arkadaşlar en kısa zamanda elektirikçiye gidilecek anlaşılan.
bybirim42
CLASSIC
CLASSIC

İleti mustklc » 30 Arl 2012, 17:29

kapı sivici arızası
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti tuzsuz » 30 Arl 2012, 20:27

kapı swich arızası. benim arabada da oldu aynısı. yanlış hatırlamıyorsam 80 liraya mal olmuştu. muhtemlen soğuk lehim dedikleri şey çatlamıştır aracınız hareket halindeyken kapıların kilitlenip açılmasının da kısa süreli temeslar yüzünden oluyordur. ilerleyen zamanda çukurlardan geçerken de kapatır açar. kapı döşemesi sökülüp lehimler yenilenirse tekrardan yapmaz. açtırmışken cam mekanızmasının tırnaklarını da kontrol ettirin. geçmiş olsun.
Kullanıcı avatarı
tuzsuz
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: 2005 Fabia special 1,4 101 HP

İleti Fabian » 31 Arl 2012, 12:41

1. Kontak kapalı derken?Anahtar kontaktan çıkarıldığında, farlar vs açıksa ötüyor. Eğer kontak kapalı ama hala yerindeyse ötmez..

2. Swich arızası..
3. Fikrim yok..
Fabian
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Fabian
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Fabia

İleti bybirim42 » 04 Oca 2013, 10:38

arkadaşlar bu kapı kilidinin içinde kaç tane siwich var? bagaj kapağınıda açtırmıyor tek swich bu kadar işi birden mi bağlıyor. bu swich in parça fiyatı ne kadardır?
bybirim42
CLASSIC
CLASSIC

İleti mustklc » 04 Oca 2013, 11:08

bybirim42 yazdı:arkadaşlar bu kapı kilidinin içinde kaç tane siwich var? bagaj kapağınıda açtırmıyor tek swich bu kadar işi birden mi bağlıyor. bu swich in parça fiyatı ne kadardır?

tek bir siviç var. bagaj kapağını, şöför araçtan inmeden açmaz, hırsızlık olmasın diye. siviç çalışmadığı için senin inip inmediğini bilmiyor.

elektrikçi yapar 50-100 tl arası masrafı var.
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

Fabia