çözüme yaklaştık tecrübeli arkadaşlar yardım lütfen.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

çözüme yaklaştık tecrübeli arkadaşlar yardım lütfen.

İleti xxx05 » 07 Oca 2013, 13:28

arkadaşlar daha önce belirttiğim üzere gsterge lambaları gereksiz yere uyarı veriyo ibreler dusup kalkıyodu.bazende araba marş basmıo aku kutup basını çıkarıp takınca marş alıyodu.gostergeler 5 km yolda en az 10 kez hata veriyor.aküde problem yok bakıldı.
gösterge panelinin arkasındaki lehimelre dokununca yne uyarı hataları veriyo araba.ama su da var araba marş yemeyince kutup basını sokup takınca calısıyor bunun gostergeylemi beyinlemi alakalı oldugunu blmemiyoz.fikir verecek arkadaşlara şimdiden çok teşekkürler.

xxx05
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: sercan ışık
Nereden: Ankara
Arabanız: Skoda Fabia 1.4

İleti xxx05 » 07 Oca 2013, 13:36

bu forum sitesi sadece cam otomatiği bozuldu kaça yapılır iç döşemelere hangi sprey sıkılır ya da deneme yanılma ustalarının egoları içinmi ustaların birbirine çaresiz müşterileri paslaşması içinmi kuruldu yoksa bilgi alışverişi içinmi kuruldu gerçekten merak etmeye basladım.
xxx05
CLASSIC
CLASSIC

İleti felicia042 » 08 Oca 2013, 04:39

hocam çıkma bir göstergeyle değiştirerek denesen arızanın nerede olduğu konusunda çok faydalı olur...
Kullanıcı avatarı
felicia042
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ayhan
Nereden: Konya
Arabanız: VW POLO 1.0

İleti AhmetH » 08 Oca 2013, 05:27

sizin araba sele maruz mu kaldı acaba ?

bir yerlerinde ciddi temassızlık küflenme falan var gibi. Şaselerden başlamak kaydıyla aküden içeriye kadar su girebilecek neresi varsa kontrol edin temizleyin bağlantılara Wd-40 sıkın.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti AhmetH » 08 Oca 2013, 05:30

Salih bey ayrıca hafta içi bir günde 8 dakika içinde kimse konunuza beklediğiniz tarzda doyurucu yanıt veremez, bunuda aklınızda bulundurun forum ortamlarını kullanırken :oops:
Bilen var bilmeyen var yazmak istememeleri gayet doğal, mesaj kalabalığı olsun konum yukarda dursun dikkat çeksin diyorsanız ayrı meseledir tabi.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti xxx05 » 08 Oca 2013, 17:25

mesaj kalabalığı amacında değilim konu ustte kalsın mesajım çok olsun hiç derdim değil.benim derdim problemin çözülmesi.mesajım çok olsa admin olsam nolur bu sitede..kendi penncerenizden bakmayın lütfen dunyaya.
xxx05
CLASSIC
CLASSIC

İleti hetepe » 09 Oca 2013, 08:45

AhmetH yazdı:Salih bey ayrıca hafta içi bir günde 8 dakika içinde kimse konunuza beklediğiniz tarzda doyurucu yanıt veremez, bunu da aklınızda bulundurun forum ortamlarını kullanırken :oops:
Bilen var bilmeyen var yazmak istememeleri gayet doğal, mesaj kalabalığı olsun konum yukarda dursun dikkat çeksin diyorsanız ayrı meseledir tabi.

+1
Evet bilen var, bilmeyen var, bilmeyen okusa da ne yazacak ki? ''illa yazayım'' derse işkembeden sallar, bu daha mı işinize yarar sizin?
Ayrıca forumda arama yapar da detaylı incelerseniz yıllardır burada kıl, tüy işlerinden en komplike arıza ve konulara kadar -biz onlarca üye-, binlerce mesaj yazdığımızı, bir o kadar da teşekkür aldığımızı görebilirsiniz.
Burası tamirci dükkanı değil, paylaşım yapılan bir yer, arıza illaki piyasada, serviste çözülecek.
Yine de sizin için bir iki çözüm önerim şöyle olacak; programı güncel olan bilgisayarda arıza sorgusu yapın, göstergeyi değiştirip, deneyin, ECU yu kontrol edin, tesisattaki soketleri kontrol edin ve kontak sprey sıkıp tekrar takın, akü voltajını stopta ve çalışırken ölçün, alternatör çıkışını kontrol edin,...vs...
Kolay gelsin.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti xxx05 » 09 Oca 2013, 12:30

felicia042 yazdı:hocam çıkma bir göstergeyle değiştirerek denesen arızanın nerede olduğu konusunda çok faydalı olur...

dediğin mantıklı öyle deneyeceğim.gostergede sorun varsa marş basmama yapıp aku kutup basını çıkarıp takınca tekrar çalışma gibi bsey olurmu acaba benm kafamı karıştıran bu asıl.gostergede sorun oldugu yuksek ihtimal.
xxx05
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakan48 » 20 Oca 2013, 20:00

xxx05 yazdı:arkadaşlar daha önce belirttiğim üzere gsterge lambaları gereksiz yere uyarı veriyo ibreler dusup kalkıyodu.bazende araba marş basmıo aku kutup basını çıkarıp takınca marş alıyodu.gostergeler 5 km yolda en az 10 kez hata veriyor.aküde problem yok bakıldı.
gösterge panelinin arkasındaki lehimelre dokununca yne uyarı hataları veriyo araba.ama su da var araba marş yemeyince kutup basını sokup takınca calısıyor bunun gostergeylemi beyinlemi alakalı oldugunu blmemiyoz.fikir verecek arkadaşlara şimdiden çok teşekkürler.

Eğer Sorununuz Çözülmediyse Özelden İrtibat Kurun. Yardımcı Olurum.
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Muğla

İleti furunotr » 20 Oca 2013, 23:15

Örneğin daha evvelki aracımda buna benzer durumlar vardı ve çok ustaya gitmemize rağmen çözümü kendimiz bulduk; sigorta kutusu oksit yapmıştı bende... Ancak sizde durum ne olabilir bilemiyorum; burada gelecek her cevap varsayımdan öte gitmez; bu durumda cevap yazılmaması da çok normaldir... Yüzlerce çözüm gelse hepsini denemeniz gerekecek belki de...
furunotr
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Haluk Pirinç
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Felicia Combi GLXİ

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 12 misafir