Fabia'mla İlk Kazamı Yaptım

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Fabia'mla İlk Kazamı Yaptım

İleti kispest » 09 Oca 2013, 16:57

En büyük kazamız böyle olsun diyelim evvela.

Aslında kaza bile sayılmaz. Otoparkta dar bir dönüşte, ucu hafif öne çıkmış bir Palio'nun ön tamponuna değdim. Benim aracımda hafif bir boya kalkması oldu, Palio'nun tamponu ise resmen kırıldı.

Doğal olarak çarptığım kişinin hasarını ben karşılayacağım. Benim merak ettiğim bu tampon değişikliği tahmini olarak bana kaça patlar? Sanıyorum Palio 1999 ya da 2000 model bu arada.

Kullanıcı avatarı
kispest
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Enes
Nereden: Ankara
Arabanız: Skoda Fabia (2005) 1.4 Special 101 HP

İleti bozdagbulent » 09 Oca 2013, 17:02

geçen yaz tali yoldan ana yola fırlayan bi palio sürücüsü ana yolda giden fabia'ya yandan çarpmıştı.. palio sürücüsü acemi şöförmüş özür falan diledi hemen neyse hasar konusuna gelince palio'nun ön tarafı yere düştü ciddi hasar oluşmuş.. fabia'nın arka kapısında hafif bi çökme olmuştu :) allah ciddi bi kaza göstermesin kimseye size de geçmiş olsun..
bozdagbulent
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Bülent Bozdağ
Nereden: Eskişehir
Arabanız: fabia elegance

İleti Mustafabh » 09 Oca 2013, 17:06

öncelikle geçmiş olsun.

linkte palio ön tampon fiyatı mevcut. fakat bahsettiğiniz araç ile uyumlu mu işçilik ne olur bilmiyorum.

http://www.otoyedekparcaburada.com/FIAT ... -2614.html
Mustafabh
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: MBH
Nereden: İzmir
Arabanız: Fabia 1.4 HB Ambiente '05

İleti Bluedays » 09 Oca 2013, 17:19

Enes,
Geçmiş olsun kardeş. Cana gelen, mala gelsin.
Umarım bu kaza aracının nazar boncuğu olur.
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti kispest » 09 Oca 2013, 18:00

bozdagbulent yazdı:geçen yaz tali yoldan ana yola fırlayan bi palio sürücüsü ana yolda giden fabia'ya yandan çarpmıştı.. palio sürücüsü acemi şöförmüş özür falan diledi hemen neyse hasar konusuna gelince palio'nun ön tarafı yere düştü ciddi hasar oluşmuş.. fabia'nın arka kapısında hafif bi çökme olmuştu :) allah ciddi bi kaza göstermesin kimseye size de geçmiş olsun..

Teşekkürler. Palio bayağı bayağı gofret gibiymiş. Hakikaten ben hafifçe sürttüm, bu hale geldi. Darbe halinde Allah göstermesin, düşünemiyorum bile. Yumruk atsam tampon kırılacakmış.

Mustafabh yazdı:öncelikle geçmiş olsun.

linkte palio ön tampon fiyatı mevcut. fakat bahsettiğiniz araç ile uyumlu mu işçilik ne olur bilmiyorum.

[url=http://www.otoyedekparcaburada.com/FIAT-PALIO-9702-ON-TAMPON-SIYAH-SIS-DELIKSIZ,PR-2614.html
http://www.otoyedekparcaburada.com/FIAT-PALIO-9702-ON-TAMPON-SIYAH-SIS-DELIKSIZ,PR-2614.html[/quote[/url]]

Teşekkür ederim. Desenize hiç yoktan bir 150 lira kadar sulayacağız. Yapacak bir şey yok, bu paranın da çıkacağı varmış.

Bluedays yazdı:Enes,
Geçmiş olsun kardeş. Cana gelen, mala gelsin.
Umarım bu kaza aracının nazar boncuğu olur.

Kardeşim çok sağolasın. Diyorum ya, en büyük kazamız böye olsun, sıkıntı değil. Dediğin gibi nazar boncuğu olsun, Allah daha büyük kaza, hasar vermesin. :)
Kullanıcı avatarı
kispest
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti forman37 » 09 Oca 2013, 19:46

oncelıkle gecmıs olsun palıo dedıgınız aracın tamponu ucuzdur sanırım tofas aılesınden sonucta . ama bu nazar boncugu olayı tamamen yalan dolan nazar boncugu seytanı belayı kendıne ceker arastırın goruceksınız . hatta dabbe yı arastırın olayın daha derıne ındıgınıde goruceksınız. dabbe ( kıyamet canlısı )
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MUSTAFA ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: NE ARABASI AMK?

İleti kispest » 09 Oca 2013, 19:59

forman37 yazdı:oncelıkle gecmıs olsun palıo dedıgınız aracın tamponu ucuzdur sanırım tofas aılesınden sonucta . ama bu nazar boncugu olayı tamamen yalan dolan nazar boncugu seytanı belayı kendıne ceker arastırın goruceksınız . hatta dabbe yı arastırın olayın daha derıne ındıgınıde goruceksınız. dabbe ( kıyamet canlısı )

Mustafa kardeşim, çok sağolasın. Çarptık, parası neyse vereceğiz, yapacak bişey yok. :)

Nazar boncuğunu da Bluedays arkadaşımız mecazen kullanmış, hani ilk ve son kazan olsun hesabı. Yoksa kötü bir cam boncuk bizi kazadan beladan koruyacak değil ya... :)
Kullanıcı avatarı
kispest
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hetepe » 10 Oca 2013, 10:06

Geçmiş olsun, cana gelmesin,
Tampon bir de boyanacak, boya da 100 gibi tutar bence,... sökme takmaya da 50 tl alsalar 300 liranız tehlikede gibi...can sağlığı olsun....
Bu arada nazar boncuğu şeytanı çektiği konusu, bir filme bağlanarak ilginç bir düşünce oluşturmuş.
Mavi boncuk, dikkati üstüne çektiği için, üzerinde bulunduğu çocuk, inek, araba, gelin, vs... gözün etkisinden çıkar ve etki boncuğa olur...
Yani arabanızın mesela çeki kancasına astığınız boncuk, komik göründüğü için bakışları üzerine çeker bütün olay bu, bilimsel yani...ama kırmızı bir c180 ya da BMW m3 ü boncuk ne kadar korur, bilemem...
Kazasız-cezasız sürüşler dilerim...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti MadloveR » 10 Oca 2013, 11:30

Enes Bey büyük geçmiş olsun.
Allah beterinden esirgesin. Şu aralar tam kaza mevsimi dikkatli olmak gerek.
Ne Kadar Çok Şey Bilirsen Bil, Bildiğin Karşındakinin Anladığıyla Sınırlıdır."Hz. MEVLANA"
MadloveR
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ali ÖZDEMİR
Nereden: Konya
Arabanız: Favorit LX 1994-Artık Yok :(

İleti kispest » 10 Oca 2013, 16:37

hetepe yazdı:Geçmiş olsun, cana gelmesin,
Tampon bir de boyanacak, boya da 100 gibi tutar bence,... sökme takmaya da 50 tl alsalar 300 liranız tehlikede gibi...can sağlığı olsun....
Bu arada nazar boncuğu şeytanı çektiği konusu, bir filme bağlanarak ilginç bir düşünce oluşturmuş.
Mavi boncuk, dikkati üstüne çektiği için, üzerinde bulunduğu çocuk, inek, araba, gelin, vs... gözün etkisinden çıkar ve etki boncuğa olur...
Yani arabanızın mesela çeki kancasına astığınız boncuk, komik göründüğü için bakışları üzerine çeker bütün olay bu, bilimsel yani...ama kırmızı bir c180 ya da BMW m3 ü boncuk ne kadar korur, bilemem...
Kazasız-cezasız sürüşler dilerim...

Engin Hocam, teşekkür ederim. Paranın çıkacağı varmış. Nasip...

Ne kadar dikkatli olmaya özen göstersek de bir sebepten ufak tefek kazalar oluyor. Araba bu, pamuklara saracak halimiz yok. Vurmak da var vurulmak da. Allah daha büyüğünü göstermesin hiçbirimize.

Mustafa kardeşim de sanırım filme değil de Dabbetü'l-Arz isimli yaratığa atıfta bulundu. Fazla önemsememek lazım, boncuğun ne koruyacağı var ne zarar vereceği. Altı üstü boncuk işte.
Kullanıcı avatarı
kispest
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti kispest » 10 Oca 2013, 16:38

MadloveR yazdı:Enes Bey büyük geçmiş olsun.
Allah beterinden esirgesin. Şu aralar tam kaza mevsimi dikkatli olmak gerek.

Ali kardeşim, çok sağolasın. Nasip kısmet. Dünya malına çok düşmemek, kendimizi üzmemek en güzeli. Cana gelmesin. :)
Kullanıcı avatarı
kispest
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti kispest » 11 Oca 2013, 02:59

Bu arada Engin Hoca'nın çıkardığı fatura gözümü korkuttu. 300 lira hakikaten az para değil. Ben bu işi trafik sigortası vasıtasıyla halletsem nasıl olur? Zaten trafik sigortasının hasarsızlık indirimi %15 gibi bir şey yanılmıyorsam. O indirimden faydalanmasam da ziyanı yok. Zaten sigorta bugünler için değil mi?

Sonuç olarak nasıl bir yol izlemeliyim sigortadan faydalanmak için? Kaza tespit tutanağıyla sigorta fotokopisi gibi bir şeyler hatrımda kalmış, bilgisi daha güncel olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
Kullanıcı avatarı
kispest
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hetepe » 11 Oca 2013, 08:17

Hemen kendi aranızda bir kaza tutanağı doldurun, aslını arkadaşa, kopyasını kendinize alın.
Yalnız olayın otoparkta geçmesi sıkıntı oluşturabilir, emin olmamakla beraber otopark, garaj , kampüs gibi yerlerde rapor geçerli olamayabilir, bir sigorta acentesine sorun önce, sağlam olsun.
Yine de bir sokak, cadde vs. diye yazın, paliocu arkadaş servisine gidip yaptırsın, sizin sigortanız ödesin, yeni poliçedeki farkı size kalır....
Ama yeni duyduğum kötü habere göre sigorta fiyatları %100 ile %200 arasında zamlanmış ki, hasarlı poliçeler daha da farklı olabilir.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti Bluedays » 11 Oca 2013, 09:20

kispest yazdı:Bu arada Engin Hoca'nın çıkardığı fatura gözümü korkuttu. 300 lira hakikaten az para değil. Ben bu işi trafik sigortası vasıtasıyla halletsem nasıl olur? Zaten trafik sigortasının hasarsızlık indirimi %15 gibi bir şey yanılmıyorsam. O indirimden faydalanmasam da ziyanı yok. Zaten sigorta bugünler için değil mi?

Sonuç olarak nasıl bir yol izlemeliyim sigortadan faydalanmak için? Kaza tespit tutanağıyla sigorta fotokopisi gibi bir şeyler hatrımda kalmış, bilgisi daha güncel olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Geçenlerde burada bir arkadaş yazmıştı, trafik sigortam 550 TL! çıktı diye.
Maalesef artık sigortacılar kaskodan daha pahalı fiyatlar çıkarabiliyor. Zorunlu olduğu için yaptırmama şansın da yok. Hasarlı araçlara yüksek sigorta bedeli çıkarıyorlar. Sizin o %15 indirim dediğinizle alakalı değil yani. Keşke öyle olsa, 300 TL de yapılan %15 hasarsızlık 38 TL falan. İşin aslı öyle olmuyor, sigorta uğradığı zararı direkt size yansıtıyor.
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti kispest » 11 Oca 2013, 13:53

Arkadaşlar cevaplarınız için teşekkür ederim. Çarşamba gününe kadar çok yoğun olduğum için gelecek hafta sonu işlemleri yapmaya karar verdik. Yalnız adamla henüz sigorta meselesini konuşmadım. Bende bıraktığı intiba efendi bir insan olduğu yönündeydi. Sanıyorum anlayış gösterecektir. Zaten neden göstermesin ki? "Ben illa da senin cebinden para çıksın isterim" diye tutturacak hali yok. Tutturursa da değil cebimden karşılamak, sigortamdan bile yaptırmam.

Bir de Bluedays kardeşim, o çok yüksek bedelli çıkan trafik sigortaları sanıyorum gecikme kaynaklı olmasından. Şu an bildiğim kadarıyla normal şartlar altında bütün trafik sigortaları 250 ila 260 lira arasında seyrediyor. Benim asıl anlamadığımsa şu; varsayalım ki ben sigortamdan hasarı karşılattım ve bana bir sonraki trafik sigortası döneminde yüksek bedel olarak yansıyacak. Eee, o zaman bu sigortanın mantığı nedir? Ben zaten sigortanın bana geçireceği kadarını cebimden karşılayacaksam sigortanın alametifarikası nedir?
Kullanıcı avatarı
kispest
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Bluedays » 11 Oca 2013, 14:25

kispest yazdı:Arkadaşlar cevaplarınız için teşekkür ederim. Çarşamba gününe kadar çok yoğun olduğum için gelecek hafta sonu işlemleri yapmaya karar verdik. Yalnız adamla henüz sigorta meselesini konuşmadım. Bende bıraktığı intiba efendi bir insan olduğu yönündeydi. Sanıyorum anlayış gösterecektir. Zaten neden göstermesin ki? "Ben illa da senin cebinden para çıksın isterim" diye tutturacak hali yok. Tutturursa da değil cebimden karşılamak, sigortamdan bile yaptırmam.

Bir de Bluedays kardeşim, o çok yüksek bedelli çıkan trafik sigortaları sanıyorum gecikme kaynaklı olmasından. Şu an bildiğim kadarıyla normal şartlar altında bütün trafik sigortaları 250 ila 260 lira arasında seyrediyor. Benim asıl anlamadığımsa şu; varsayalım ki ben sigortamdan hasarı karşılattım ve bana bir sonraki trafik sigortası döneminde yüksek bedel olarak yansıyacak. Eee, o zaman bu sigortanın mantığı nedir? Ben zaten sigortanın bana geçireceği kadarını cebimden karşılayacaksam sigortanın alametifarikası nedir?

:) Sigortanın alameti farikası vatandaşa geçirmektir. Çok ciddi söylüyorum.
Bunların en başını çeken de devlettir. Önceleri sigorta primlerinin bir tavanı vardı. Atıyorum araç başına belli bir miktarın üzerinde hiçbir sigorta şirketi prim alamıyordu, devlet bir kaç yıl evvel bu sınırı kaldırdı, başladılar vatandaşa daha fazla geçirmeye. Devlet eliyle geçirmeye yani...
Aynen bahsettiğin gibi sigorta yaptırıyoruz ama aslında mantıksız. 2-3 yıl evvel bizim aracın sol ön çamurluğa çarptılar, babam kullanıyormuş benim aracı. Neyse, adam suçlu olmasına rağmen, polisler gelmeden evvel adamın birkaç tanıdığı gelmiş, adamın aklını çelmiş birşeyler olmuş, polis gelince adam tam ters ifade vermiş. O arada beni aradılar, ben kasko vs deyince kasko muhabbeti de duyulmuş oldu ve suçun tamamını bize kitlediler. :) Adam yüzde yüz haksız, bu çok belli ama dedimya adam polise yanlış ifade veriyor, döneceği halde düz gidecektim diyor, babam hatta adama demiş, yaşından utan neden yalan söylüyorsun diye. Ne oldu peki? Bizim sigorta adamın çamurluğu karşıladı. Taş çatlasın 100-150 TL hasar vardır, eski bir tipo idi araç. Peki benim sigortaya ne mi oldu?
170-180 TL'ye arkadaşlarımın yaptırdığı sigortayı ben tamı tamına o yıl 290 TL ödeyerek yaptırdım!!!
Yani sigorta zaten yaptığı masrafı benden geri aldı....
Lanet olsun diyorum ne diyeyim??? Kasko bile o kadar insafsız değil ulan.
Kasko'dan ben o ön çamurluğumu değiştirdim. Yaptırmış olduğum kasko 525 TL idi, yapılan onarım bedeli 600 TL tuttu! Aksigortadan yaptırmıştım, ne oldu peki diğer yıl? %65 olan hasarsızlığım %60'a indi. Yani hiçbirşey değişmedi benim açımdan...
Zaten kaskosu olan araca neden zorunlu sigorta dayatırlar anlamam ama gerçi vatandaşa nasıl geçirecekler???
Bu ve benzeri sebeplerden ötürü bu toplumu sevmiyorum kardeşim, sevmeyeceğim de.
Fırsatım olsada inanın 1 dk. durmam bu memlekette.
Her fırsatta vatandaşa geçir, her fırsatta geçir..
Ne yapıyorsun diyen, hesap soran yok nasılsa, vurdukça oyun artar, deveye diken bizim insanı öpen yaranır...
Yine bastık isyanı iki dakkada :D
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 12 misafir