VİTESTEN SES GELİYOR, YARDIM LÜTFEN...

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

VİTESTEN SES GELİYOR, YARDIM LÜTFEN...

İleti Fabian » 15 Oca 2013, 17:53

İyice sıkıldım bu işten arkadaşlar,,
Rölantide beklerken, vitesi 1'e atar gibi yapıyorum, ÇIT ÇIT ÇIT, CIZIRTI ( kum serpişiyor sanki , vites körüğünün altına )
Tam 1'e takıyorum CIZIRTI, 2.Ye takıyorum Cızırtı... Özellikle gaza, frene ilk dokunduğumda elim vitesteyse bu dediğim ses geliyor..

Bazen tam sollu dönüyorum, vites körüğünün altından kendi kendine belirttiğim bu ses geliyor...

Her an her saniye gelen bir ses değil.. 10 defa dur kalk yapıyorsam, 3 veya 4'ünde kesik kesik bu ses geliyor...( Göstergenin olduğu konsoldan gelen cızırtıya benzeyen bir ses )

Google'da aradım benzer bir konu dahi bulamadım... Düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim...

Not : Triger, Baskı-balata vs değiştikten , volant tornalandıktan sonra olmaya başladı..2. defa şanzıman yağını da değiştirdim (75/90) halâ ses geliyor, çıldıracağım...

Fabian
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Fabian
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Fabia

İleti kispest » 15 Oca 2013, 19:26

Hocam senin aracının derdi bi bitmedi. Ne deyim, Allah sabır versin. Arabanı biraz fazla dinliyor olmayasın.
Kullanıcı avatarı
kispest
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Enes
Nereden: Ankara
Arabanız: Skoda Fabia (2005) 1.4 Special 101 HP

İleti Fabian » 15 Oca 2013, 19:44

Arabanın derdi bitmedi değil kardeşim...

Sürekli temcit pilavı gibi aynı problemleri yazıp duruyorum mecburen.. Eski başlıklara pek cevap verilmediği için, yenilemek zorunda kalıyorum.. Biri görür de , sevabına cevap yazar diye..
Fabian
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Fabian
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Fabia

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir