gösterge arızası varsa marş basmama yaparmı

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

gösterge arızası varsa marş basmama yaparmı

İleti xxx05 » 16 Oca 2013, 13:13

merhabalar

göstergelerin dusup kalkması gereksiz uyarılar vermesi ibrelerin dusup geri gelmemsi durumu var.bu durum arabanın marş basmamasına ve aku kutup basını çıkarıp takınca marş almasına neden olabilirmi.sadece gösterge bu marş sorunu ortaya çıkarabilirmi.

xxx05
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: sercan ışık
Nereden: Ankara
Arabanız: Skoda Fabia 1.4

İleti AhmetH » 16 Oca 2013, 15:37

Salih hocam sizin arabada ciddi bir şase sorunu var.
Basit bir lpg sisteminde bile şase tam almayınca içerde lpg anahtarının çıkardığı sesi ışıklarının kısılmasını falan görseniz.

Muhtemelen benzer bir sorun sizde var.

Bir iki sene önceydi sanayiye bir felicia pick up geldi motor marş basıyor bir şekilde yolda ne oluyorsa bütün herşey korna farlar ışıklar göstergeler hepsi gidiyormuş. Sigorta tablasını değiştirmeye niyetlenmiş. Bir baktılar ki aküden çıkan + uç direk marşa bağlanıyor felicialarda. Bu kablo motorun titreşimi ile temas kaybı yaşıyormuş, bir iki kontak temizliği ve vida sıkması ile dertleri bitti.

Muhtemelende sizin benzer bir sorununuz olsa gerek.
Bir konunuzda size aracınız sele maruz kaldı mı diye yazmıştım, 2. El alıpta geçmişini bilmiyorsanız böyle bir durum akla gelebilir.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti xxx05 » 17 Oca 2013, 10:05

ahmet bey sele maruz kaldığını düşünmüyorum çünkü araç 2003 olmasına ragmen içi sıfır araba gibi her şeyiyle orjinal ve pırıl pırıl acık renk olamsına ragmen. tavanda koltuklarda hiçbir şey yok.şase sorununa yetkili servisler ozeller oto elektrkçiler ole degl ole olsa sole olur bole diyolar ama aracın basına gecince kendide bilmiyo naptını.
hadi diyelim ustalar skodaya aşina değil.
ama ben şunu biliyorum ankaradakilerden yola çıkarak yetkili olsun özel olsun arkadaş hiç tecrübenizdemi yok arac marş basmıo gostergeler gidik.kuytu köşe bişeyde değil.işlerine gelmiyor cebimizdeki parayı nasıl daha fazla çalarız diye ankaradan istanbula direk değilde önce diyarbakırı hatayı artvini dolaştırıp ole istanbula goturuyo.butun yetkili serviste bunu yapanların allah en sevdiklerinden çıkarsın acısını.çaresiz insanları soyuyolar.
xxx05
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: sercan ışık
Nereden: Ankara
Arabanız: Skoda Fabia 1.4

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 12 misafir