Rölanti de sallantı ve stop etme acill yardım

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Rölanti de sallantı ve stop etme acill yardım

İleti rodemi » 17 Oca 2013, 21:24

arkadaşlar merhaba

Aracım 2006 fabia 1.4 classic.. yaklaşık 1 ay önce aracım conta yaktığı için motor açıldı. gerekli işlemleri yapıldı. aracımdaki tek sorun olarak marşın tek seferde almaması idi..bazen 4-5 sefer de alıyordu. ateşleme bobininin değişmesi lazım dediler ve değiştim.işte olay burdan sonra koptu..

ateşleme bobini değiştikten sonra araba resmen kafayı yedi.. devir saati rölentide iken sürekli hareket halinde inip çıkıyor.ve bu arada ışıklar da belirgin gidip gelmeler var..benzin sarfiyatı anormal derecede yükseldi. yani 20 liralık benzinle 10km bile gitmiyor araç. ışıklarda devir saati oynarken bazende stop ediyor. konuyla alakalı biraz bakındım..boğaz kelebeği diyenler var,hararet müsürü diyenler var..aracı cihaza bağladığımızda usta değişen parçaların adaptasyonlarını yapmıyor beyine format atılması gerekli dedi.

konuyla ilgili başından böle bişey geçenler yada tecrüübeli arkadaştan desteklerini bekliyorum.

rodemi
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: hasan yalçın
Nereden: Kocaeli
Arabanız: fabia

İleti AhmetH » 17 Oca 2013, 21:33

ellediği herşeyi birdaha ellerse sorun çözülür gibime geliyor biyerleri gevşek takmış olabilir elektronikte.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti phenomx3 » 17 Oca 2013, 22:56

bobin orjinalmi takıldı? Arkadaşımın toyotasının da bobin gitmişti yan sanayiler devir saatini sürekli hareket ettirir sıkıntı yaşarsın verim alamazsın çok başımıza geldi demişti usta!!!!
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Arabanız: 94 FORMAN GLX

İleti mustklc » 17 Oca 2013, 22:59

hararet müsürü arızası gibi. değişince düzelmezse kelebeğe baktırırsın
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti rodemi » 17 Oca 2013, 23:00

valla arabanın başında duramadığım için bilmiyorum açıkçası.. bana sölenen orjinali takıldığı artık günahı boyunlarına..haram zıkkım olsun.. sorunun ateşleme bobininden sonra başlaması zaten can sıkıcı olay
rodemi
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: hasan yalçın
Arabanız: fabia

İleti MadloveR » 18 Oca 2013, 09:32

Sorununuz belli. Bobinden sonra oldu diyorsunuz. Ya bobin orijinal değil ya da takarken biyerlerini tam oturtmadılar. Siz taktırdığınız yere tekrar kontrol ettirin.
Ne Kadar Çok Şey Bilirsen Bil, Bildiğin Karşındakinin Anladığıyla Sınırlıdır."Hz. MEVLANA"
MadloveR
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ali ÖZDEMİR
Nereden: Konya
Arabanız: Favorit LX 1994-Artık Yok :(

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir