ARAÇ SAĞA ÇEKİYOR!!!!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ARAÇ SAĞA ÇEKİYOR!!!!

İleti dursunsahin » 13 Eyl 2007, 17:27

Skoda fabia 1.4 TDI aracımda yazın üç kez lastik patladı. Bir tanesi fazla hasarlı olduğu için stepneye alarak stepnedeki Pirelli'yi lastikçi sağ öne taktı. Doğal olarak direksiyonda titreme meydana geldi. Ben de 22500 bakımı sırasında Sayitoğlu yetkili servise durumu anlattım. Onlar da rot balans ayarı yaptıklarını belirttiler. Ancak direksiyondaki tireme devam edince Hunter'e aracı götürdüm. Onlar da önde farklı lastik olmaz diyerek öndekileri arkaya alıp önlere Continental taktılar. Rot balans yaptıklarını söylediler. Fakat araç şu anda anormal derecede sağa gidiyor. Direksiyonda titreme yok. Direksiyona neredeyse soldan asılıyorum. Sağa çok kolay dönerken sola virajlarda sanki zorlanıyor. Üç şeritli düz yolda en soldayken direksiyonu bırakıyorum araç kendi kendine en sağa geçiyor.
Fikir belirtirseniz sevinirim.

..::Fabia'mı seviyorum::..
Kullanıcı avatarı
dursunsahin
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Dursun ŞAHİN
Nereden: Giresun
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Ambiente 2006

İleti irfant » 13 Eyl 2007, 17:36

Balans ayarını başka bir yere tekrar yaptır. Zira ucuz bir iş, tanesini 4 ya da 5 YTL'ye yapıyorlar.

En azından için rahat eder.
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti AV-2006 » 13 Eyl 2007, 17:38

Yeni pirellinin eşini bulabilirseniz iki yeniyi öne takar tekrar rot balans yaptırırsınız.Sorun bence lastikler.Aracınızda üç tane 20 küsür bin yol yapmış,bir tane sıfır lastik var.(Birde sağı sola solu sağa değiştirin)

• FABİA TDI
Kullanıcı avatarı
AV-2006
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hasan murat bilgin
Nereden: Ankara
Arabanız: fabia

İleti dursunsahin » 13 Eyl 2007, 17:47

Sanırım bilgiyi eksik vermişim. Pirelli sıfır değil. O da çıkma lastik. Lastikçi, Michelin tavsiye etmişti ancak bir forumda michelinlerin yolun sesini içeri verdiği yazıyordu. Açıkçası bu lastikleri yaz tatilimi zehir etti.
Kullanıcı avatarı
dursunsahin
CLASSIC
CLASSIC

İleti AV-2006 » 13 Eyl 2007, 18:05

Lastik çok önemli hem konfor,hem emniyet.Sizin problemde lastikten..

• FABİA TDI
Kullanıcı avatarı
AV-2006
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hasan murat bilgin
Nereden: Ankara
Arabanız: fabia

İleti lazianke » 13 Eyl 2007, 19:33

sayitoğlu ise normaldir. benim fabianın tabla burçlarını değişince rot ayarı yapmışlardı. aracı aldığımda direksiyon sağa doğru dönük duruyordu.gittim bir daha yaptırdım.

lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti guvenxoca » 13 Eyl 2007, 21:48

eğer dediğiniz gibi çok ciddi bir çekme varsa rotlara baktırmakta hatta komple ön takıma baktırmakta fayda var, evet lastik çok önemli sağa sola çekme yapar,balans bozuksa titreme yapar ama dediğiniz gibi ciddi bir kayma varsa bana birazdaha rot ayarlarından dolayı oluyor gibi geldi...
guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti skodacı » 13 Eyl 2007, 21:50

aracınızın yürüyen aksam parçalarını kontrol ettirin...
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti dursunsahin » 10 Ekm 2007, 12:37

Aracı tekrar Hunter'e götürdüm. Kendileri de sağa ciddi bir çekme olduğunu fark ettiler. Önce ön arka değişimi yapıldı. Sonuç değişmedi. Sonra iç dış çapraz değişim yapıldı. Şu anda herhangi bir çekme söz konusu değil, hatta 140 la test ettim. Direksiyonda titreme ya da bir yöne çekme yok. Katkı sağlayan herkese teşekkürlerimi sunarım.
Kullanıcı avatarı
dursunsahin
CLASSIC
CLASSIC

İleti sainz » 10 Ekm 2007, 12:41

[quote="dursunsahin"]Sanırım bilgiyi eksik vermişim. Pirelli sıfır değil. O da çıkma lastik. Lastikçi, Michelin tavsiye etmişti ancak bir forumda michelinlerin yolun sesini içeri verdiği yazıyordu. Açıkçası bu lastikleri yaz tatilimi zehir etti.[/QUOTE]

Beş kilometrelik bir sürüşten sonra lastikler iyice ısınıyor ve bu ısıyı içlerindeki çelik tellere de iletiyorlar. Aracı park ettiğinizde eğer lastiğin altında ufak bir taş bile kalmışsa, çelik teller eğilerek lastiği bombelendiriyor. Kaldı ki "Pirelli de çıkma idi" diyorsunuz. Lastikler çok önemli. İmkân bulduğunuz ilk anda dört lastiğinizi de yanilemenizi tavsiye ederim.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti BaTeRRiiSStt » 10 Ekm 2007, 12:54

o adar uğrasacagına sadece önlere 2yeni lastık alsaydın. bu kadar ugrasmaya degmezdi ..
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

İleti trifaze » 10 Ekm 2007, 15:15

[quote="lazianke"]

sayitoğlu ise normaldir. benim fabianın tabla burçlarını değişince rot ayarı yapmışlardı. aracı aldığımda direksiyon sağa doğru dönük duruyordu.gittim bir daha yaptırdım.

[/QUOTE]

kardes bu saga donuk duran direksiyona ne yaptilar.

ayni problem bendede var. tam ayni degil, benimki sola donukSmile

trifaze
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti trifaze » 10 Ekm 2007, 15:17

QUOTE]

Beş kilometrelik bir sürüşten sonra lastikler iyice ısınıyor ve bu ısıyı içlerindeki çelik tellere de iletiyorlar. Aracı park ettiğinizde eğer lastiğin altında ufak bir taş bile kalmışsa, çelik teller eğilerek lastiği bombelendiriyor. Kaldı ki "Pirelli de çıkma idi" diyorsunuz. Lastikler çok önemli. İmkân bulduğunuz ilk anda dört lastiğinizi de yanilemenizi tavsiye ederim.
[/QUOTE]

cok onemli bir bilgi. biz santiyeciler icin ozellikle
trifaze
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti destiny » 10 Ekm 2007, 16:33

arkadaslar lastik konusunda hangi markayı önerirsiniz. aracın orijinal lastiği bildiğiniz gibi continental bu lastiğin performansı hakkında bildi verirmisiniz teşekkürler şimdiden  
destiny
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BaTeRRiiSStt » 10 Ekm 2007, 16:51

en kalıtelı lastık mıchelın ...
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

İleti aaras95 » 10 Ekm 2007, 17:28

Continental yüksek performans serisi lastiklerde bridgestone ile birlikte en iyi markadır.
aaras95
Yeni Üye
Yeni Üye

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 13 misafir