1.6 DİZEL SKODA OCTAVİA ELEGANCE YENİ KASA

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

1.6 DİZEL SKODA OCTAVİA ELEGANCE YENİ KASA

İleti oxmoxtox » 01 Şub 2013, 18:12

Merhaba 1.6 dizel skoda octavia elegance yeni kasa almayı düşünüyorum.aslında araba konusunda çok kararsızım.az yakması,performansının çok çok iyi olmasa da tatmin etmesi(sonuçta rallici değiliz),satışta beni üzmemesi.önce sıfır düşündüm ama sonradan araştırdığımda şöyle km fazla olmayan 1-2 yaşlarında bir araba almak maddi ve satış anlamında daha mantıklı geldi.önce 1.6 tdi süperb düşündüm ama fiyatı yüksek geldi ve kasanın çok ağır olmasından ötürü yakıt tüketimi ve performansın problem olabileceği aklıma geldi.malum vwi nin yanına yanaşılmıyor.araştırma yaptığımda skodanın kalite anlamında vw den daha kaliteli olduğunu gördüm(bilmiyorum siz katılır mısınız?)sanki boynuz kulağı geçmiş gibi duruyor.hatta jetta octaviadan daha kalitesiz gibi gözüktü.zaten passatı işin içine katmıyorum onun zaten fiyatı çok yüksek ve 1550 kg bir araba için performans ve yakıt tüketimi sıkıntı gibi.1.sıfır mı almalıyım ikinci el mi almalıyım bu konuda kararsızım
2.dizel bir avantaj mı?
3.kesinlikle sedan bir otomobil istiyorum
4.bir otomobil illaki full mu olmalı.istediğimiz özellikleri içinden seçerek yapmamız daha iyi değil mi?(ruhumuz godoman artık bilmiyorum)
5.aklımda 1.6 dizel yeni fluence de var(320 nm)bu araba hakkında bilgisi olan lütfen paylaşsın.veya sizin bir otomobil öneriniz var mı?
6.elimde ikinci el için 50000 civarı bir rakam var.(sıfır araç olarak bu saydığım arabaların piyasası 55000-60000)
lütfen yardımcı olursanız sevinirim.yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.beni bu durumdan kurtarın allah sizden razı olsun.

oxmoxtox
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: serhat
Nereden: Adana
Arabanız: skoda fabia 1,4 tdi

İleti hakanerdogan » 01 Şub 2013, 18:56

Bir dolu kararsızlık yaşadık ve gidip LPG'li Elantra aldık, dizel Skoda kullanıcısıyım, hatta dizellikle özdeşleşmiş biri olarak ikinci aracı dizel alamadım :)

Ama her tercihin kendine göre avantajı var, biri mutlak üstündür demek zor.

Aşağıdaki linkte ilk sayfada bir kaç mesajda biraz edebiyat parçaladım.

otomobilim/yeni-aracimiz-elantra-t30763.html?hilit=elantra" rel="nofollow" rel="nofollow
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti RapLex » 01 Şub 2013, 19:56

Octavia kullanıcısı olarak tavsiye ederim size zaten sizde yazmışsınız yani ww yanına yaklaşılmıyor jetta hiç kıyaslamam octi göre bende çok araştırdım dayanıklılık yönünden çogu araçtan güzel yani birde şunu eklemek isterim octi yeni modeli gerçekten tam alınacak bir araç yakıt tüketimi düşürmüşler motorun tork falan da biraz yükseltmişler green motor diye gerçekten süper motor secenekleri ve tasarımı var ....
Kullanıcı avatarı
RapLex
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Denizli
Arabanız: Skoda Octavia 2008 1,6 MPI A5

İleti erginbkr » 02 Şub 2013, 00:45

merhaba...öğretmen olan abimde 2011 model megane 1.5 dizel dinamik var...boyasız...gri...4700 (dörtbinyediyüz) km de...düşünürseniz mesaj atın...
Kullanıcı avatarı
erginbkr
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ergin
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: BUGATTİ VEYRON Benzin+LPG

İleti oxmoxtox » 02 Şub 2013, 00:57

yeni skoda octavia zaten kendini aşmış 100 kg daha hafif daha aerodinamik 90 mm daha uzun 45 mm daha geniş daha yüksek tork ve beygir daha sağlam yakıt tüketimi şehir dışı 3.4 lt daha özellikli daha iyi yol tutuş ve sessizlik daha geniş bagaj(590 lt) sınıfının en geniş hacmi ve diz mesafesi ve daha sayamadığım bir sürü sürücü asistanı(önden ve arkadan güvenli takip sistemi).Peki bu kadar saydın neden hala araba arıyorsunuz ?diyebilirsiniz.
aklımı bulandıran 3 sorun var şuan octavia elagance 57,500 tl acaba yeni kasa octavia kaç tl olacak?
şu yeni fluence kasa sağlam olmasa da şu 320 nm tork ve serilik(fiyat:60000)
bir de şu skoda bizim türkiyemizde neden hala değeri bilinmiyor?bu kadar kaliteli bir arabayı bizim türk milleti niye kavrayamıyor?bir tutturmuşuz vw renault ford başka bir şey bilmiyoruz.türk milleti olarak kilişelere bağlı kalmışız araştırma yapmak yok aynı eskilere devam(adam torostan iner renault megane diye çırpınır)biz skodayı hala o eski mavi tekerlekler içeri girmiş pickuplar olarak biliyoruz.bence biz araba seçmeyi bilmiyoruz.(amma da sitem ettim bayağı dolmuşum)
aşağıdaki adresten yeni skoda octaviaya bakabilirsniz.ben aşık oldum resmen.nisan ayında geliyor o günü sabırsızlıkla bekliyorum ilk deneyen ben olmak istiyorum
http://www.youtube.com/watch?v=KpWBMV7ABxE
oxmoxtox
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hakanerdogan » 02 Şub 2013, 02:02

Fluence için sağlam değil diyorsunuz ama, 1000 km kadar kullandım, harika bir otomobildir.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti OPTIMUS_PRIME » 02 Şub 2013, 12:24

oxmoxtox yazdı:Merhaba 1.6 dizel skoda octavia elegance yeni kasa almayı düşünüyorum.aslında araba konusunda çok kararsızım.az yakması,performansının çok çok iyi olmasa da tatmin etmesi(sonuçta rallici değiliz),satışta beni üzmemesi.önce sıfır düşündüm ama sonradan araştırdığımda şöyle km fazla olmayan 1-2 yaşlarında bir araba almak maddi ve satış anlamında daha mantıklı geldi.önce 1.6 tdi süperb düşündüm ama fiyatı yüksek geldi ve kasanın çok ağır olmasından ötürü yakıt tüketimi ve performansın problem olabileceği aklıma geldi.malum vwi nin yanına yanaşılmıyor.araştırma yaptığımda skodanın kalite anlamında vw den daha kaliteli olduğunu gördüm(bilmiyorum siz katılır mısınız?)sanki boynuz kulağı geçmiş gibi duruyor.hatta jetta octaviadan daha kalitesiz gibi gözüktü.zaten passatı işin içine katmıyorum onun zaten fiyatı çok yüksek ve 1550 kg bir araba için performans ve yakıt tüketimi sıkıntı gibi.1.sıfır mı almalıyım ikinci el mi almalıyım bu konuda kararsızım
2.dizel bir avantaj mı?
3.kesinlikle sedan bir otomobil istiyorum
4.bir otomobil illaki full mu olmalı.istediğimiz özellikleri içinden seçerek yapmamız daha iyi değil mi?(ruhumuz godoman artık bilmiyorum)
5.aklımda 1.6 dizel yeni fluence de var(320 nm)bu araba hakkında bilgisi olan lütfen paylaşsın.veya sizin bir otomobil öneriniz var mı?
6.elimde ikinci el için 50000 civarı bir rakam var.(sıfır araç olarak bu saydığım arabaların piyasası 55000-60000)
lütfen yardımcı olursanız sevinirim.yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.beni bu durumdan kurtarın allah sizden razı olsun.
kardeşim san tavsiyem haziran temmuz ayını bekle yeni kasa octavia gelecek mükemmel ötesi şimdi alırsan sonra pişman olursun , OCTAVIA III ü bekle derim ben
OPTIMUS_PRIME
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Alper Azakoğlu
Nereden: Kayseri
Arabanız: 2012 Fabia 1.2 Optimal

İleti berkin » 03 Şub 2013, 09:19

Geçenlerde araba bakmak için yüce oto ya ugradım . Fuarda sergilenen 2 adet rapid vardı . Dizel ve full donanımlıydı . Bence bir başka alternatif olabilir diye düşünüyorum . Ayrıca yeti elegance 'a da bir göz gezdirmenizi öneririm .
Kullanıcı avatarı
berkin
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: YILMAZ HATİP
Nereden: Kocaeli
Arabanız: YETİ 1,6 TDİ ELEGANCE GREENLİNE MATO KAHVE

İleti oxmoxtox » 03 Şub 2013, 23:29

yani ilk arabam skoda olduğu için mi bilmiyorum ama skodayı gerçekten seviyorum.sadece aklımı çelen fluence 320nm 1.6 dizel.zaten bu arabaları tek tek test sürüşü yapacağım öyle karar vereceğim.yalnız bundan 4 ay önce 1.6 multijet 290 nm linea denedim.ve çok ilginçtir arabada çekiş yok nerede kaldı o 290 nm .ben 29 nm bile yok diyorum.kısacası araba denenmeden alınmaz.sadece sizin gibi değerli insanlarında araba seçiminde deneyimlerinize ihtiyacım var.
oxmoxtox
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti skodahastası » 03 Şub 2013, 23:32

Rapid yada Octavia 3 bakmanızı öneririm zaten a5 kasa Octavia sıfır olarak kalmadı gibi birşey.
Rapid 1.6 tdı bakmanızı öneririm en fazla 1 ay sonra fiyatlar açıklanır.
FABİA RS SEVGİSİ-SKODA HASTASI-ELEGANCE HAYRANI

2012 SKODA YETİ 1.2 TSI DSG KONFOR PAKET+SİWİNG+YOL BİLGİSAYARI+ SİYAH TAVAN+GÜMÜŞ TAVAN ÇITASI+YOL BİLGİSAYARI
2004 SKODA OCTAVİA 1.6 AMİBANTE PLUS(ESP FALAN HERŞEY VAR):(satıldı)
Kullanıcı avatarı
skodahastası
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: KERİM
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2012 Skoda Yeti Konfor paket +siwing+siyah tavan

İleti oxmoxtox » 04 Şub 2013, 18:23

rapid evet güzel.biraz da fiyata uygun davranacağım 1.6 tdi elegance rapid 45000 olursa evet.yeni kasa octavia da büyük bir ihtimal 60000 civarı bir şey olur.bu fiyat farkına ve özelliklere bakarak mantıklı kararlar verilebilir.bakalım zaman ne gösterecek sabırsızlıkla bekliyorum.
oxmoxtox
AMBIENTE
AMBIENTE

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 17 misafir