Performans ve Yakıt Sorunuma çözüm bulamıyorum...

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Performans ve Yakıt Sorunuma çözüm bulamıyorum...

İleti AhmetH » 15 Şub 2013, 16:45

Supap yaylarının egzantrik miline sürekli yük vermesinden dolayı gergi rulmanı gevşetilince egzantrik senteden 2-3 diş kaçar :)

gerginlik ayarı ince iştir gergi rulmanının üzerinde göstergesi var.

çok gerildiğinde kayış dönerken ses yapar uzun vadede rulmanları ve devirdaimi bozabilir.

Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti murat öner » 15 Şub 2013, 17:26

avans tutmuyorsa sente kayık gibi görünüyor..benim favonunda sentesi sadece bir diş kayıktı ...avansta tabanca ile ayarlanamıyordu...zincir degişip senteye gelince çekişi delifişek gibi oldu..bir diş bile çok şey farkettiriyor..yakıtta yüzde 10 azaldı..
murat öner
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: murat0644
Nereden: Zonguldak
Arabanız: felicia lx 96

İleti Fabian » 16 Şub 2013, 12:27

murat öner yazdı:avans tutmuyorsa sente kayık gibi görünüyor..benim favonunda sentesi sadece bir diş kayıktı ...avansta tabanca ile ayarlanamıyordu...zincir degişip senteye gelince çekişi delifişek gibi oldu..bir diş bile çok şey farkettiriyor..yakıtta yüzde 10 azaldı..

Avans yapıp duruyoruz da,

Avans verince gaz pedalı pamuk gibi oluyor, düşük devirlerde gaza tamamen yüklensen de gram etkilenmiyor. 2200 devri falan görmesi lazım ki, pedal sertleşip gaz yesin...

Avanssı sıkınca da gaz pedalı sertleşiyor, ama enjektörler az püskürtme yaptığı için devir sürekli düşme eğilimine geliyor.. Enjektörler az püskürtse de yakıt daha da artıyor...

Ama her ikisinde de özellikle 3000 devir sonrası araçta (motorda) bariz zorlanma oluyor. Gaz pedalına kadar titreşim geliyor motordan... Ayrıca aracın arkasından tutuyorlar gibi.. Yazın klima açıkken aracın performansını düşünemiyorum !!!

SENTE AYARINDA SADECE İŞARET VE ÇELTİKLERİN TAM HİZASINA GELMESİ Mİ ÖNEMLİ? YOKSA TAM HİZADA OLSA BİLE SENTE KAÇIK OLABİLİR Mİ?
Fabian
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Fabian
Arabanız: Fabia

İleti AhmetH » 18 Şub 2013, 22:57

çentik ve hizalanacakları izler denk geldiği zaman sente tamamdır.

sente kaçamaz.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti Fabian » 19 Şub 2013, 09:37

Teşekkürler Ahmet,

bu arada herkese yardımları için teşekkürler...

Hava Filtresi ve Motor Yağını değiştirince aracın performansı eski haline geldi...(şimdilik diyip konuya virgül koyayım)

Hatta ve hatta, en son Avansı düşürmüştük. Daha da beter olmuştu yakıt ve performans, ona rağmen neredeyse şu an eskisi gibi oldu... Tekrar ufacık avans verince tam performansı yakalayacak..

Motordaki zorlanmayı muhtemelen Hava Filtresinin kirli olmasından veya motor yağından dolayı yapıyormuş. Baya rahatladı motor.. Ani hızlanmalarda zorlanmadan devir ve hız yükseliyor artık..

Bakım sonrası problemler başladığında filtre ve yağın 5000-6000 Km yaptığını ,kirli vb olmayacağını söylemiştim. O nedenle sorunu başka yerlerde aradık...
DÜşünün sırf hava filtresi ve yağdan dolayı, 2. kez şanzıman indirip, debriyaj seti taktırmışım.. Ama içim rahat.. İlk takılan debriyaj Passat ve Transporter'ın debriyajı çıktı..(polly:)

Şimdi Vites geçişlerindeki ufak sorunum kaldı...Onu da halledince deymeyin keyfime..
Fabian
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Fabian
Arabanız: Fabia

İleti MadloveR » 19 Şub 2013, 10:44

Hadi geçmiş oslun.
Senin adına sevindim.
Ne Kadar Çok Şey Bilirsen Bil, Bildiğin Karşındakinin Anladığıyla Sınırlıdır."Hz. MEVLANA"
MadloveR
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ali ÖZDEMİR
Nereden: Konya
Arabanız: Favorit LX 1994-Artık Yok :(

Önceki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir