MOTORDAN GELEN ANORMAL SES

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

MOTORDAN GELEN ANORMAL SES

İleti erhan0207 » 23 Şub 2013, 19:52

Slm arkadaşlar benim fabia da aracın kontağını açarken ışıklar sönene kadar bekliyorum sonra bi ses geliyor vınnn diye sanki arkada otomatik anten olurya öyle bir ses birde çalıştıktan sonra vuk vuk diye ses geliyor sağdan soldan anlamadım gitti bu sesleri bilen varsa yazarsa sevinirim.2001 1,4 fabia comfort

Kullanıcı avatarı
erhan0207
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: erhan 0207
Nereden: Antalya
Arabanız: skoda fabia 2001

İleti erginbkr » 23 Şub 2013, 20:19

kontak yapmadan evvel arka taraftan gelen vuuuuuv sesi benzin pompasına ait rutin, normal bir ses...kontak yapınca susar zaten...vuk vuk sesi ile ilgili birşey diyemeyeceğim ama bu vuk vuk sesini biraz tarif etmelisiniz... :)
Kullanıcı avatarı
erginbkr
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ergin
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: BUGATTİ VEYRON Benzin+LPG

İleti erhan0207 » 23 Şub 2013, 20:31

erginbkr yazdı:kontak yapmadan evvel arka taraftan gelen vuuuuuv sesi benzin pompasına ait rutin, normal bir ses...kontak yapınca susar zaten...vuk vuk sesi ile ilgili birşey diyemeyeceğim ama bu vuk vuk sesini biraz tarif etmelisiniz... :)

vuk vuk sesini nasıl tarif edecem bilemedim ama sanki elektronik valflerin sesine benziyor tuhaf bi ses hareket halinde pek anlamıyorsunuz rolantıde fark edıyorsunuz o sesi
Kullanıcı avatarı
erhan0207
CLASSIC
CLASSIC

İleti fencolic » 24 Şub 2013, 08:56

erhan0207 yazdı:
erginbkr yazdı:kontak yapmadan evvel arka taraftan gelen vuuuuuv sesi benzin pompasına ait rutin, normal bir ses...kontak yapınca susar zaten...vuk vuk sesi ile ilgili birşey diyemeyeceğim ama bu vuk vuk sesini biraz tarif etmelisiniz... :)

vuk vuk sesini nasıl tarif edecem bilemedim ama sanki elektronik valflerin sesine benziyor tuhaf bi ses hareket halinde pek anlamıyorsunuz rolantıde fark edıyorsunuz o sesi

Motor soğutma suyu kabından (antifriz koyduğumuz kap) geliyor tahminimce, önceden böyle bir ses deneyimim olmuştu. Sistem hava yaptıysa buna benzer bir ses çıkarır.

biR dERdiM vaR biN dERMaNA dEĞişMeM

Kullanıcı avatarı
fencolic
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Düzce
Arabanız: Felicia 1.3 GLXi

İleti erhan0207 » 24 Şub 2013, 12:02

fencolic yazdı:
erhan0207 yazdı:

Motor soğutma suyu kabından (antifriz koyduğumuz kap) geliyor tahminimce, önceden böyle bir ses deneyimim olmuştu. Sistem hava yaptıysa buna benzer bir ses çıkarır.

antirifiriz koydugumuz kaba yeni su ekledım hava yok bu sesi sürekli yapıyor 2001 1,4 fabiası olan arkadaşların arabalarında yokmu böyle ses kimse farketmedimi yoksa sadece benım arabamdamı var bu ses
Kullanıcı avatarı
erhan0207
CLASSIC
CLASSIC

İleti erginbkr » 24 Şub 2013, 12:37

vuk vuk dediğin ses motor ısınmadan, ilk çalışmada gelen normal sesler olabilir...v kayışından gelebilir, lpg varsa lpg sisteminden gelebilir...motor yağı eksiktir o yüzden gelebilir...video falan ekleme şansınız olsa daha iyi değerlendirebilirdik... ;)
Kullanıcı avatarı
erginbkr
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ergin
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: BUGATTİ VEYRON Benzin+LPG

İleti erhan0207 » 25 Şub 2013, 19:21

valla bilmiyorum nerden geldiğini ama sesi net olarak anlarsam yazacam size nasıl bi ses olduğunu.
Kullanıcı avatarı
erhan0207
CLASSIC
CLASSIC

İleti erhan0207 » 02 Mar 2013, 21:49

erginbkr yazdı:vuk vuk dediğin ses motor ısınmadan, ilk çalışmada gelen normal sesler olabilir...v kayışından gelebilir, lpg varsa lpg sisteminden gelebilir...motor yağı eksiktir o yüzden gelebilir...video falan ekleme şansınız olsa daha iyi değerlendirebilirdik... ;)

Sorunun kısmen nerden oldugu anlasındı sol önden gelıyor o ses bugun özel servise gittim bana direksiyon açı sensöru yada direksiyon pompasından oldugu soylendın hangısı tam olarak emın degıller bırde farlarda ara sıra kırpmalar oluyor sizce sorun hangisinden dir
Kullanıcı avatarı
erhan0207
CLASSIC
CLASSIC

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 17 misafir