2001 fabia lpg li EPC ışığı yandı..

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

2001 fabia lpg li EPC ışığı yandı..

İleti volkangenc » 25 Şub 2013, 00:42

2001 model 1.4 lpg li 68 bg fabia mı akşam calıstırdıgımda EPC ışıgı yandı ..kapattım kontagı actım calıstırdıum yanmadı ama gaza bastıgım an yanıyor.tekrar kapadım actım kontagı çalıstırdım yıne yanmadı rolentıdeyken. tam kalkıcam gaz verdım yandı .böyle devam ettım yola fakat araba sankı yarı yarıya güçten düşmüş devır 7-8 bıne kadar cıkıyor sıkıntı yok ama güç yok yolda zor gıdıyor hele 3-4 kısıysenız yokus cıkamazsınız mumkun değil .ne yapmam gerekıyor sorun ne olabılır arkadaşlar?

volkangenc
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: volkan genc
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: skoda fabia 2001 68 hp

İleti volkangenc » 26 Şub 2013, 23:42

Bu forumda klasik soruların dısında cevaplar yada tahminler hakkında cevaplar biraz zayıf.. kendi konuma kendim cevap veriyorum. Bugun itibariyle tamircim fabia mı cihaza bagladı ve pedal position sencor hatası gördü ekranda.gaz pedalını söktü elektronik pedal oldugu için gaza bastıgınız kadar gereken veriyi ileten bir elektronik donanıma sahip bir pedal (Accelerator pedal position sensor) ismi..pedalın içinde yuksek hız kısmını ıleten bölümün telinin leyimi kopmuş OHM yle olcerek bunu tespit etti leyimleri yenıleyıp.montaj yaptı .çalıştırdık aracı göstergelerimdeki EPC hatası gitti ve gazı gidişi gücü yerine geldi aracın.pedal ve etrafındakı donanımı sökmek ve takmak yaklaşık 45 dakika sürüyor cihaza baglamak arıza tespiti dahil ücret olarak 50 ile 75 tl alınıyor gayet makul.bu tip durumlarda mutlaka cihaza baglatın ve cihazı iyi anlamlandıran verileri iyi degerlendiren bır ustayı tercih edin çünkü piyasada bilmediği konuda bile yorum yapan yanlıs yonlendiren kendinde değilde arabada hatalar arıyan ustacıklar dolu. gittiğim ustanın dukkanı istanbul-üsküdar-altunızade beylerbeyı arasındaki "üsküdar otomotiv" orhan ve erdem usta.telefon numaraları 2 1 6 4 2 2 8 4 0 0. umarım birilerine faydam olabiliyordur.ıyı gunler
volkangenc
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: volkan genc
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: skoda fabia 2001 68 hp

İleti forman37 » 27 Şub 2013, 00:24

aracın ılk etapta bılgısayara baglanıp arıza tespıtı yapılması gerekıyo sonuc zaten orda cıkıcak ınsallah ufak masraflı bsıeydır .
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MUSTAFA ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: NE ARABASI AMK?

Fabia

Kimler çevrimiçi