Kızdırma Bujisi İkazı Yanıp Sönüyor ?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Kızdırma Bujisi İkazı Yanıp Sönüyor ?

İleti Fabian » 27 Şub 2013, 09:48

Dün aracı yarım saatliğine park ettim. Tekrar çalıştırmak istediğimde Gözlük Şeklindeki Kızdırma Bujisi yanıp sönmeye başladı...Neyse sabah aracı çalıştırdım.1-2 dk kadar yanıp sönerken, bir anda ikaz kayboldu..20 dk sonra tekrar yanıp sönmeye başladı..
Stop lambalarının ikisini de çıkardım hata onlarda mı diye. Yine yanıp sönüyor...Aracın çalışmasında sıkıntı yok bu arada.

Neden yanıp sönüyordur sizce bu ikaz?

Fabian
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Fabian
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Fabia

İleti alirıza » 28 Şub 2013, 09:18

büyük ihtimalle fren şalteridir .aynı olay bende de oldu. 25 tl şalter,15 tl işçilik
alirıza
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ali rıza
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 tdi fabia 1

İleti Fabian » 28 Şub 2013, 09:44

Servise gidecektim ufak bir sipariş için, gitmişken bunu da sorayım dedim.

Dianogistic' yapmadan bilemeyiz, dediler. Fren lambalarının hiçbiri yanmıyor o yüzden yandı, ayrıca elinizde Fren müşürü varsa cihaza bağlayın dedim...Ama müşür fiyatını 20-25 Lira olarak tahmin ediyorum.

Cihaza bağladı usta, Fren Müşürü dedi.

SOnra elimizde yok, sipariş geçeceğiz dediler..Fiyatı Abartı geldi bana , 60 Lira Müşür, 30 Lira İşçilik !!!! + Check-Up yaparız dediler..

Almazsam mecburen Dianogistic bedeli ödeyecekmişim 21 TL..
Alırsam bu bedeli almayacaklarmış :))
Fabian
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Fabian
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Fabia

İleti alirıza » 28 Şub 2013, 10:26

bu arıza için servise gitmeye gerek yok .özel servise gidin .ama orjinal müşür ile degiştirtin.parçacıdan25 tl ye alırsınız
alirıza
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ali rıza
Arabanız: 2005 tdi fabia 1

İleti hakanerdogan » 28 Şub 2013, 13:13

Direnci farklı ampul takınca bile yanıyor :)
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti CelalBerk » 12 Eyl 2014, 16:21

Arkadaşlar bu sorun benimde başıma geldi çeşitli nedenleri olabiliyor uzunca araştırdım. Eğer ilk çalışmada sorun yoksa ve araç 3000 devri geçiyorsa içiniz ferah olsun çünkü sorun basit ve motorla hiç bir alakası yok. Aracın tüm labmalarını kontrol edin yanmayan varsa sorun %90 ondan kaynaklıdır yada fren müşüri olabilir. Gelelim bendeki soruna :-) araca xenon uygularken kitin birinin bozuk çıkması nedeniyle sigorta attı sağ sol farın sigortası dahi farklı bende yedekte 15 amper olmadığı için 10 amper taktım farların normal çalıştığını görünce kitleyip eve çıktım. Sonra arabayı çalıştırınca bu hatayı aldım ertesi gün uzun araştırmalardan sonra sigortanın orjinalini takıp serviste hata sıfırlattım ve sorun çözüldü. Bu arabalar gereğinden fazla akıllı farklı amperde bi sigorta yada ampülü dahi anlayıp hata veriyolar. Baştada dediğim gibi motorda zor çalışma yada çekmeme gibi bir sorun yoksa içiniz rahat olsun :-)
Kullanıcı avatarı
CelalBerk
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Celal Aydoğan
Arabanız: fabia 2006 tdi

İleti mustklc » 12 Eyl 2014, 18:53

Aynı sorun bugün bende de peydah oldu.

Aracı stop ettim. Baktım arka fren stop lambası ve tepedeki stop lambası yanmaya devam ediyor.

Aracı çalıştırdım. Bu kez de kızdırma buji ikazı ekranda yanıp yanıp sönüyor.

Aracın beyni karışmıştır diye akü başını söktüm yarım saat sonra tekrar taktım düzelmedi.

Bu kez de aklıma fren müşiri geldi. İnternetten biraz araştırdım pedalın altındaymış. Direksiyonun alt kısmını komple söktüm. Oraya buraya bir iki kontak sprey sıktım düzelmedi.

Sorun lambada mıdır diye düşündü ama stop lambaları yanıyor zaten.

Fren muşiri midir acaba?
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti CelalBerk » 16 Eyl 2014, 09:21

%90 müşirdir yanmaya hala devam etmişse. bir diğer noktada kutup başı sökmeyi pek tavsiye etmem beyin bir sürü hata alıyor hafıza.
Kullanıcı avatarı
CelalBerk
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Celal Aydoğan
Arabanız: fabia 2006 tdi

İleti mustklc » 16 Eyl 2014, 10:11

Müşiri değiştirdik. sorun çözüldü.
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
BLOG:
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

İleti vmc005 » 23 Eyl 2014, 15:01

Herkese merhabalar. 1 hafta önce 3 yıllık felicianın yanına bir de fabia 1.4 tdi 2008 alarak bende aranıza katıldım. 3 gün araç sorunsuz ilk marşta çalıştı. 4. gün çalışmakta zorlandı 2. marşta aldı. sonrasında hiç sorunsuz yine ilk marşta çalıştı. bugün ilk çalışmadan 500 m sonra kızdırma bujisi ikaz lambası (yaya benzeyen) yanıp sönmeye başladı ve motor arıza lambası sabit yandı. birkaç kere stop edip tekrar çalıştırdım sorun devam etti. burayı biraz okuduktan sonra 3000 deviri geçiyormu diye test ettim sorunsuz geçiyor. aydınlatmaları ve fren lambalarını kontrol ettim onlarda da sorun yok. araç 75000 de, tecrübesi olan arkadaşların fikirlerini bekliyorum.
vmc005
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Antalya

İleti mustklc » 23 Eyl 2014, 22:24

Motor arıza lambası da yandığına göre, sendeki arızanın müşir ile ilgisi yok. Bilgisayara takılıp bakılması lazım.
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
BLOG:
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

İleti vmc005 » 26 Eyl 2014, 11:04

Arıza lambaları bugün kendiliğinden söndü en güzeli tek elektroniği sinyalleri olan bir araba sanırım
vmc005
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Antalya

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 14 misafir