Skoda Fabia Düşünüyorum ama...

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Skoda Fabia Düşünüyorum ama...

İleti Sui » 09 Mar 2013, 02:12

İleride Skoda Fabia 0 almayı düşünüyorum. 1.4 Ama endişelerim korkularım var. Çünkü Aklımda Fiesta Astra 3 Hb gibi markalarda var.

Skodanın servis,yedek parça sorunu var sanırım. Ama krem renginde olan iç tasarimi,sesli ikazlar çok hoş:) sizce ne yapayım almalı mıyım bir elegance ve ambition nedir arasindaki fark nedir?

Sui
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: -
Nereden: K.K.T.C.
Arabanız: Renault

İleti akkin64 » 09 Mar 2013, 14:18

nie fabia alacaksın ki? fabia ya vereceğin parayla çok daha güzel araba alabilirsin. polo , yaris , fiesta....
akkin64
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: akın çi
Nereden: Uşak

İleti kispest » 09 Mar 2013, 14:38

akkin64 yazdı:nie fabia alacaksın ki? fabia ya vereceğin parayla çok daha güzel araba alabilirsin. polo , yaris , fiesta....

Polo'yu Fabia'dan daha iyi yapan şey nedir sizce? Fabia kullanıcısı olduğum için söylemiyorum ama neredeyse izlediğim bütün Volkswagen Polo-Skoda Fabia-Seat Ibiza karşılaştırmalarından Fabia galip çıkıyor da siz bunu neye göre söylediniz onu merak ettim.
Kullanıcı avatarı
kispest
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Enes
Nereden: Ankara
Arabanız: Skoda Fabia (2005) 1.4 Special 101 HP

İleti Sui » 09 Mar 2013, 14:41

akkin64 yazdı:nie fabia alacaksın ki? fabia ya vereceğin parayla çok daha güzel araba alabilirsin. polo , yaris , fiesta....

fiesta daha pahalı ve de arkası daha dar.d
Sui
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti akkin64 » 09 Mar 2013, 14:45

izledğin karşılaştırmaların linkini versene. ben de buna inanmak istiyorum.
akkin64
CLASSIC
CLASSIC

İleti Sui » 09 Mar 2013, 14:49

akkin64 yazdı:izledğin karşılaştırmaların linkini versene. ben de buna inanmak istiyorum.

izlemek yok. eçvremdeki fiesta araçlarina baktım. ayrıca 1.4 fiesta 37000 TL En az..
Sui
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti byfaith » 09 Mar 2013, 14:49

1 aylık skoda fabia kullanıcısı olarak söyleyebileceğim tek şey hiç düşünme hemen al. Şimdiye kadar kullandığım araçlar içerisinde kullanmaktan en çok zevk aldığım araç diyebilirim ki benim fabia 2006 model. Heleki sıfır düşünüyosan tadından yenmez bence :D . Yedek parça olayına gelince sıkıntı yaşayacağını zannetmiyorum almadan önce araştırdım bütün parçalarını çok rahatlıkla bulabilirsin. O yüzden için rahat olsun.
byfaith
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: fatih batur
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: fabia 1.2 classic

İleti Sui » 09 Mar 2013, 14:56

byfaith yazdı:1 aylık skoda fabia kullanıcısı olarak söyleyebileceğim tek şey hiç düşünme hemen al. Şimdiye kadar kullandığım araçlar içerisinde kullanmaktan en çok zevk aldığım araç diyebilirim ki benim fabia 2006 model. Heleki sıfır düşünüyosan tadından yenmez bence :D . Yedek parça olayına gelince sıkıntı yaşayacağını zannetmiyorum almadan önce araştırdım bütün parçalarını çok rahatlıkla bulabilirsin. O yüzden için rahat olsun.

hb olarak fiestadan dahageniş ve krem renkli olan harika görünüyor tasarim olarak ayrica fiyati da ucuz tasarımı çok hoş bir de aklımda astra 3 hb var ama bakalım..
Sui
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 09 Mar 2013, 23:48

8 senedir kullanıyorum, aynı sınıf başka markalara göre iyi...kronik arızası az, başlangıç fiyatı 30 000 altında, servisi kötü, parçası pahalı.karşılaştırmalarda hep fazla puan alıyor, youtubede bolca videolerı mevcut, ibizadan, polodan falan iyi..., i20 den, 208den, yaristen ise kat kat iyi...tipten kaybediyor biraz (5J)
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti kispest » 10 Mar 2013, 01:11

akkin64 yazdı:izledğin karşılaştırmaların linkini versene. ben de buna inanmak istiyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=jhPyOMj_RCc

Numunelik. Sorumun cevabını hala alamadım. Polo, Fabia'dan daha iyi derken bana biraz ezberden konuştun gibi geldi. Nedir Polo'yu Fabia'dan daha iyi bir araba yapan şeyler tam olarak?

Bu arada Engin Abi'nin Fabia tipten kaybediyor sözüne de katılmıyorum. Zevk meselesi tabii ama benim bayağı hoşuma gidiyor açıkçası Fabia'nın tasarımı.
Kullanıcı avatarı
kispest
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Enes
Arabanız: Skoda Fabia (2005) 1.4 Special 101 HP

İleti Sui » 10 Mar 2013, 02:10

kispest yazdı:

https://www.youtube.com/watch?v=jhPyOMj_RCc

Numunelik. Sorumun cevabını hala alamadım. Polo, Fabia'dan daha iyi derken bana biraz ezberden konuştun gibi geldi. Nedir Polo'yu Fabia'dan daha iyi bir araba yapan şeyler tam olarak?

Bu arada Engin Abi'nin Fabia tipten kaybediyor sözüne de katılmıyorum. Zevk meselesi tabii ama benim bayağı hoşuma gidiyor açıkçası Fabia'nın tasarımı.

aynen benimde hoşuma gidiyor tasarımı. ama alınabilecek araç mı? donanım,servis,yedek parça açısından bu arada ön konsol çok aşırı sade benim gözüme negatif olarak görünüyor:)
Sui
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti akkin64 » 10 Mar 2013, 20:04

teşekkür ederim verdiğiniz linkler için
akkin64
CLASSIC
CLASSIC

İleti koray_x » 20 Mar 2013, 11:23

geçen hafta fabia 1.2 aldım. henüz 100 km yol yapmış olmama rağmen arabaya fazlasıyla ısındım. Öncelikle iç hacmi arka koltuk diz mesafesi ve bagajı sınıfındaki araçlarla kıyaslandığında gayet iyi.onun dışında motorun biraz sesli çalışıyor olması eksi yönü.kullandıkça yakıt performans gibi konuları yazmaya gayret edeceğim.
koray_x
Yeni Üye
Yeni Üye

Arabanız: fabia

İleti hetepe » 20 Mar 2013, 13:21

''Tipten kaybediyor'' lafı, biraz 6y nin daha yakışıklı olmasından, biraz da skoda antipatisi besleyenlerin görüşü... ''benden önce birisi söylemesin'' :) diye söyledim, 6y kadar olmasa da ben de beğeniyorum dışını da içini de...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti lestat » 20 Mar 2013, 15:37

polo iç mekanada kullanılan malzeme kalitesi ve izolasyon bakımından fabiadan üstün.
Ama fabia daha geniş iç hacim ve kullanılabilirlik bakımından polo'dan üstün
vw grubunun ürün ve marka konumlandırması çok başarılı aracın hangi amaca hitap etmesini istiyorsan ona göre bir alternatif sürekli var
altta ingiltere'de car buyer adlı bir sitede incelemeleri mevcut ingilizceniz yeterse bir bakın derim
fabia
http://www.youtube.com/watch?v=Lrc3a2XvR1g
Anladığım kadarıyla artıları
Geniş ve efektif bir bagajalanı
arka koltukların bulunduğu kısım yetişkiler için yeterli alana sahip
iç mekanda bol sayıda göz var
Konforlu bir sürüşe sahip
görüş mesafesi çok iyi
F/P oranı çok iyi. Parasının hakkını veriyor.
eksileri
1.2 3 silindirli motoru biraz sesli, çaılışyor
Direksiyon tepkileri çok iyi değil
-iç mekan plastik kalitesi kötü

polo
http://www.youtube.com/watch?v=F6ohyeOfgjE
iç mekanı yeterli genişliği sahip ama fabia kadar değil
İç mekan kalitesi oldukça iyi Kalite hissini verebiliyor.
Bagajı yeterli denebilir. Ayrıca bir de Gizli blöme yerleştirmişler ve koltuklar tamamiyle düz yatıyor.
sürüş konforu oldukça iyi debriyaj fren ve vites kullanımı oldukça rahat
eksiler
1.2 tsı biraz sesli çalışıyor.
çekici kaliteli bir araç ama o paraya göre mükemmel bir tercih değil.(ki adam ingiltere'de bu yorumu yapıyor ben türkiye'de hiç o parayı hak ettiğini düşünmüyorum.)
Kullanıcı avatarı
lestat
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Hakan ÖZLER
Nereden: İzmir
Arabanız: Fabia Elegance

İleti firarim19 » 20 Mar 2013, 18:05

Fabia kasa değiştirecek şuan alınmaz.

Fiesta dizel kullanıyorum mükemmele yakın bir araç.

Yarın yeniden araç alacak olsam skoda veya vw alırım.

Bana göre Vw grup- ford- japon grubu dışında binilecek OTOMOBİL yok .
93 Favorit L
99 Felicia GLX LPG
03 Fabia Elegance 1.4 LPG
11 Fiesta TDCI
15 Rapid Spaceback 1.2 MPI

Skoda bir bakış açısı, bir yaşam tarzıdır. Mütevaziliğin simgesidir.
firarim19
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Samsun
Arabanız: Rapid Spaceback 2015

İleti lestat » 20 Mar 2013, 19:44

firarim19 yazdı:Fabia kasa değiştirecek şuan alınmaz.

Fiesta dizel kullanıyorum mükemmele yakın bir araç.

Yarın yeniden araç alacak olsam skoda veya vw alırım.

Bana göre Vw grup- ford- japon grubu dışında binilecek OTOMOBİL yok .

Bencede
Fabia 3ün görünütüleri orda burda dolaşıyor zaten tabi ne kadar gerçek tartışılır. eğer gerçeklik payı varsa ki skodanın yeni tasarım çizgisine uyduğunu söyliebilirim. Tasarımıyla albenisi oldukça yüksek gibi duruyor. Fabia II tasarım konusunda beni çok cezbetmedi açıkçası. Ümit ederim de rapiddeki gibi kaliteyi düşürmezler

tabi son seri araç almanın da şöyle bir avantajı var. aracın kronik sorunları büyük oranda giderilmiş oluyor ve servisler de arızalarla nasıl başa çıkacağını öğreniyor; ama diğer yandan da aracın teklonojisi eskimeye başlıyor.
yani hem artısı hem eksisi var
Kullanıcı avatarı
lestat
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Hakan ÖZLER
Nereden: İzmir
Arabanız: Fabia Elegance

Sonraki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 13 misafir