Geri Vites Hakkında Bir Soru? Normal mi?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Geri Vites Hakkında Bir Soru? Normal mi?

İleti Fabian » 20 Mar 2013, 11:38

Düz bir yolda, geri vitese takıp geri giderken ayağımı debriyajdan çekemiyorum. Çektiğim anda araç ok gibi fırlama eğilimine giriyor.. Baskı balata değişimimden önce böylemiydi hatırlamıyorum.. Sorun mu var? Yoksa normal bir durum mu anlayamadım...

Araç 1,4 dizel..

Fabian
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Fabian
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Fabia

İleti hetepe » 20 Mar 2013, 13:16

Daha ne istiyorsunuz? Ok gibi arabanız var işte...şaka bir yana, debriyajın kademeli olarak kavraması gerekli, sizde de öyleyse sorun yok demektir.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti hakanerdogan » 21 Mar 2013, 00:56

Sebebi geri vites oranın epey uzun olması, geri geri tam gazlamalarda akıl almaz süratlere çıkılabiliyor, tecrübeyle sabit.

(1.4 TDI)
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti Fabian » 21 Mar 2013, 09:21

hakanerdogan yazdı:Sebebi geri vites oranın epey uzun olması, geri geri tam gazlamalarda akıl almaz süratlere çıkılabiliyor, tecrübeyle sabit.

(1.4 TDI)

Geri Vites Oranı normal mi diye sorayım o zaman Hakan Üstad ? Bu aracın sıfırında da geri vites böyle miydi?

Yoksa şanzıman falan indirildikten sonra yapılan bir yanlış mı oldu, düzeltilebilir mi?
Fabian
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Fabian
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Fabia

İleti hakanerdogan » 21 Mar 2013, 16:16

Fabian yazdı:
hakanerdogan yazdı:Sebebi geri vites oranın epey uzun olması, geri geri tam gazlamalarda akıl almaz süratlere çıkılabiliyor, tecrübeyle sabit.

(1.4 TDI)

Geri Vites Oranı normal mi diye sorayım o zaman Hakan Üstad ? Bu aracın sıfırında da geri vites böyle miydi?

Yoksa şanzıman falan indirildikten sonra yapılan bir yanlış mı oldu, düzeltilebilir mi?

Normali o canım. Geri vites, 1. vitesten falan epeyce uzun, geri geri yokuşa verince kalkarken epey baskı balata falan kokutur, zorlanır ilk harekette, sebebi uzun oran.

Lafı gereksiz uzatmayayım, arabanızda ileri doğru giderken, ileri doğru kalkarken, vites düşürüp büyütürken, gaza yüklenirken falan bir anormallik hissetmiyorsanız, koku falan almıyorsanız problem yok. Zira sıkıntınızı spesifik olarak geri vites ve bu normal gözüküyor.

NOT: Üstad değilim Yine de teşekkürler.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir